شعبه مطهری : ۸۸۸۲۲۴۴۲ (۰۲۱)

شعبه آریاشهر: ۴۴۹۶۵۲۸۱ (۰۲۱)

همراه : ۵۳۸۹۴۶۵ ۰۹۱۲

راه کارهای کاهش وزوز گوش

راهکار های کاهش وزوز گوش محدود هستند. البته با توجه به پیشرفت تکنولوژی ممکن است زمانی دارویی برای آن پیدا شود. اما امروزه فناوری های نوین در  مهار کردن وزوز گوش نقش به سزایی را ایفا می کنند. اساس کار در تحریکات محیطی نهفته است.   بدین معنی که به مغز اجازه دهید تا بشنود و بدین ترتیب توجه مغز بیشتر به سمت صداهای خارجی متمرکز می شود تا صدای وزوز.

تولیدکننده های نویز
تولیدکننده های نویز غالباً برای افرادی کاربرد دارند که به افت شنوایی دچار نیستند. آنها شبیه به سمعک هستند تنها تفاوت آنها با سمعک این است که صدای محیط اطراف را تقویت نمی کنند.

آنها زمزمه هایی تولید می کنند که به صورت ادغامی با وزوز گوش، حواس بیمار را از وزوز منحرف می کند. به طور کلی، استفاده از تولیدکننده های نویز برای رهایی از وزوز گوش بسیار توصیه می شود. از دیگر راهکار های کاهش وزوز گوش می توان به سمعک ها اشاره کرد.

سمعک ها

در اکثر مواقع، استفاده از سمعک به طور همزمان باعث افزایش شنوایی و کاهش میزان وزوز گوش می شود. این بدان علت است که با بهتر شدن میزان شنوایی، شما راحت تر می توانید وزوز گوش را نادیده بگیرید.  سمعک ها صداهای محیطی را دریافت کرده و سپس تقویت می کنند و در نهایت آن را به گوش شما می فرستند. این امر امکان آن را برای کاربران فراهم می آورد تا به نویزها، صداها و تون های اطراف بهتر تمرکز کنند.

صدای خش خش برگ درختان جنگل، گفتگویی دوستانه و یا شنیدن آهنگی دلنواز، تاثیر شنوایی خوشایندی را برای شما به ارمغان می آورد و به طور خودکار دامنه ی وزوز گوش را محدود می کند. در بسیاری از موارد، به محض روشن کردن سمعک، کاربران به ندرت صدای وزوز را می شنوند در برخی از موارد صدای وزوز با روشن شدن سمعک  اصلاً شنیده نخواهد شد.

دستگاه های ترکیبی وزوز

برخی از سمعک ها دارای ویژگی تولید کنندگی نویز برای کاهش وزوز گوش هستند. این مشخصه چه ویژگی می تواند داشته باشد؟ اگر  سمعکی فقط صداهای بلند اطراف ما را تقویت کند، برای درمان وزوز گوش راهکار موثری به شمار نمی آید. در اینجا است که عملکرد تولیدکننده ی نویز بسیار موثر واقع خواهد شد.

در چنین شرایطی تولیدکننده ی نویز صدا (نویزهای) آرامی را تولید می کند که باعث می شود تا توجه فرد از شنیدن صدای وزوز گوش تا حدی منحرف شود.

در سمعک های جدید،‌ از مجموعه سمعک های زیمنس، برنامه های شنوایی بسیاری وجود دارد که تنها با فشار یک دکمه قابل انتخاب هستند؛ این برنامه ها شامل : صرفاً به صورت سمعک باشد ، صرفاً به صورت تولیدکننده ی نویز عمل کند و یا ترکیبی از این دو هستند . متخصصین شنوایی شناس شما در این راستا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهند داد.

سمعک های زیمنس همراه با عملکرد وزوز گوش

پیور راه کار فنی 3 pure
Pure
آیس راه کار فنی 4ice
Ice
اکواریس راه کار فنی aquaris
Aquaris
زیمنس راه کارهای فنی motion
Motion
اینسایرو راه کار فنی 5 insio
Insio
زیمنس لایف راه کار فنی 6siemens life
Siemens life
اوریون کاستوم راه کار فنی 7 orion custom
Orion custom
اوریون راه کار فنی 8 Orion
Orion

اشتراک گذاری این مطلب

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در google
Google+

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *