همراه : ۵۳۸۹۴۶۵ ۰۹۱۲

شعبه آریاشهر: ۴۴۹۶۵۲۸۱ (۰۲۱)

ساخت قالب های محافظ

راهنمای مقاله

شناخت و ساخت قالب های محافظ سمعک

انواع قالبهاي ضد صوت و صدا شكن به منظور حفاظت سيستم شنوايي و انواع قالبهاي ضد آب جهت استحمام و شنا كردن در كلينيك ساخته مي شوند ابتدا لازم است فرد به كلينيك مراجعه نموده و با گرفتن قالب اوليه از گوش وي , اقدام به ساخت قالب صورت گيرد .
بعضي از افراد در محيطهاي پر سرو صدا شاغل هستند و آثار مخرب صدا در طول سالهاي متمادي مي تواند آثار زيانباري را به همراه داشته باشد . براي حفاظت شنوايي فردي استفاده از قالبهاي ضد صوت و صدا شكن زير نظر منخصص يك راهكار موثر است و مي تواند تا حدودي از افت شنوايي ناشي از آلودگي صوتي محيط جلوگيري كند.

ساخت صدا شکن سمعک

براي ساخت صدا شكن انحصارا از گوش شخص قالبگيري مي شود اين قالب مي تواند از ورود صداهاي نا خواسته به گوش جلوگيري كند هنگام ساخت اين قالب از فيلترهاي مخصوص استفاده خواهد شد كه صداهاي مزاحم و پارازيت را پالايش كرده و اجازه مي دهد صداهاي گفتار تا حد مطلوبي به گوش برسند با استفاده از اين قالب فرد قادر خواهد بود صداهاي گفتاري را درحد مطلوب بشوند ولي شدت صداهاي مزاحم كارخانجات , خيابان و غيره تا حد قابل ملاحظه اي پايين مي آيد .

جنس اين نوع قالبها معمولا از جنس سيليكون نرم مي باشد و از لحاظ اندازه و شكل كاملا مشابه كانال گوش كاربر است و تاثير چشمگيري بر كاهش نويز دارند .

مزایای استفاده از قالب های محافظ سمعک

افرادي كه سابقه پارگي پرده گوش دارند و يا بدلايل ديگر , هنگام استحمام به آنان توصيه شده است آب وارد گوششان نشود و نيز شناگران كه ساعات زيادي را در استخر مي گذرانند و در هنگام شيرجه زدن به قسمت عميق استخر مي روند ممكن است در معرض پارگي پرده گوش و يا عفونت هاي گوش قرار داشته باشند مي توانند با استفاده از قالبهاي ضد آب از ورود و خروج آب ممانعت بعمل آورند . استفاده از قالبهاي ضد آب كه از روي قالبهاي اوليه گوش فرد ساخته شده اند بطور اختصاصي براي هر نفر ساخته مي شوند و قادرند تا حد قابل قبولي از نفوذ آب به گوش جلوگيري كنند .

 

سرور فتحی

سرور فتحی

سرور فتحی بیرانوند کارشناسی ارشد شنوایی شناسی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مدیر کلینیک شنوایی شناسی، تجویز سمعک و سرگیجه آریاشهر مولف کتاب” توانبخشی شنوایی و زبان آموزی کودکان زیر۷سال دارای تقص شنوایی” و با سابقه ی 10 سال فعالیت در زمینه شنوایی شناسی ، تجویز سمعک و سرگیجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *