همراه : ۵۳۸۹۴۶۵ ۰۹۱۲

شعبه آریاشهر: ۴۴۹۶۵۲۸۱ (۰۲۱)

تعویض فیلتر سمعک – قیمت فیلتر سمعک در سال 1402

راهنمای مقاله

تعویض فیلتر یکی از نکات مهم در نگهداری از سمعک است چون کانال گوش انسان، موم  ایجاد می کند. این موم می تواند کانال گوش را مسدود کند. وکس یا موم گوش یکی از دلایل اصلی بروز مشکلات در سمعک است. نام دیگر فیلتر سمعک وکس گارد است که در واقع مانند محافظی از ورود جرم گوش به داخل سمعک جلوگیری می کند. بسته به نوع وکس گارد و سمعک تعویض فیلتر سمعک فرق می کند. تعویض فیلتر سمعک معمولا با یک آچار انجام می شود.

 

ویدئوی زیر نحوه ی تعویض فیلتر در سمعک های RIC را نشان می دهد

توجه شود این آموزش این ویدئو برای تمام سمعک ها صادق است.

منبع یوتیوب

اکثر سمعک ها دارای فیلتر  هستند تا جلوی ورود وکس گوش به سمعک ها را بگیرند. برای تمیز کردن روازنه موم انباشته شده روی سمعک از برس مخصوص سمعک استفاده کنید.

یکی از موارد مهم در سمعک که بایستی به صورت ماهیانه تعویض شود، فیلتر سمعک یا وکس گارد است. بیشتر کاربران سمعک باید این را در نظر داشته باشند که سمعک‌ها نیاز به مراقبت و تمیز کردن دارند و تعویض فیلتر آن یکی از موارد مهم است. تعویض فیلتر سمعک به موقع از خرابی سمعک جلوگیری کرده و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.

 

 

چگونه فیلتر یا محافظ جرم گیر سمعک را تعویض کنیم؟

پین را از روی فیلتر بردارید. این پین دارای دو سر است که یک سر آن برای درآوردن فلیتر قدیمی سمعک و دیگر برای جایگذاری فیلتر جدید است.

تعویض فیلتر سمعک

یک سر پین که فیلتر ندارد را داخل سمعک قرار بدید و سپس آن را بکشید.

تعویض فیلتر سمعک

با کمک سر دیگر پین، فیلتر جدید را داخل سمعک قرار دهید.

تعویض فیلتر سمعک

در نهایت هنگامی که فیلتر سمعک را تعویض کردید، بلندگو باید مانند عکس زیر باشد.

تعویض فیلتر سمعک

فیلتر سمعک باید همیشه به رنگ سفید و تمیز باشد، در غیر اینصورت نیاز به تمیز کردن آن با فرچه و یا تعویض دارد.

مطابق شکل زیر

تعویض فیلتر سمعک، خرید فیلتر

 

در شکل زیر می توانید نمونه ای از جرم جمع شده درون فیلتر را ببینید که معمولا به رنگ قهوه ای روشن یا تیره است.

تعویض فیلتر سمعک، خرید فیلتر

خرید فیلتر سمعک زیمنس و اتیکن در تهران

جهت خرید فیلتر سمعک برای برندهایی مانند زیمنس و اتیکن با ما تماس بگیرید. در صورت خرید حضوری، آموزش نحوه ی تعویض فیلتر سمعک نیز به شما داده می شود. خرید فیلتر سمعک های زیمنس، اتیکن، ویدکس، یونیترون، فوناک در کلینیک سمعک صادفیه

 

رطوبت گیر سمعک چیست

بعضی اوقات افرادی که از سمعک استفاده می کنند، هنگام حمام رفتن یا شنا کردن فراموش می کنند سمعک خود را دربیاورند. در این مواقع رطوبت وارد سمعک می شود و خطر سوختن سمعک بسیار بالا است.

با خرید رطوبت گیر سمعک و قرار دادن سمعک در ظرف مخصوص رطوبت گیر، خطر سوختگی سمعک را کاهش دهید. پکیج رطوبت گیر در مناطقی که نم و رطوبت بالایی دارد، مانند شهرهای شمالی کشور، کاربرد بسیاری دارد و لازم است هر کاربر سمعک نمونه ای از آن را داشته باشد.

 

ونت سمعک چیست؟

ونت سوراخ یا معبری است که سرتاسر سمعک و قالب زده می‌شود تا هوا به درون گوش راه یابد و فرکانس‌های پایین درون مجرای گوش جمع نشود و بدین ترتیب وقتی کاربر صحبت می‌کند، صدایش درون سرش و گوشش نپیچد.

این کار باعث افزایش کیفیت صدا و راحتی کاربر می‌شود. ونت برای برخی کاربران سمعک الزامی است ولی برای برخی دیگر نباید ونت به کار برد. بود یا نبود ونت تصمیمی است که متخصص سمعک می‌گیرد و بر اساس وضعیت شنوایی فرد در فرکانس‌های مختلف و بر اساس شرایط مجرای گوش او و قابلیت‌های سمعکش است. ونت برای هر کسی مناسب نیست و باید شرایط آن تحت نظر متخصص تعیین گردد.

سرور فتحی

سرور فتحی

سرور فتحی بیرانوند کارشناسی ارشد شنوایی شناسی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مدیر کلینیک شنوایی شناسی، تجویز سمعک و سرگیجه آریاشهر مولف کتاب” توانبخشی شنوایی و زبان آموزی کودکان زیر۷سال دارای تقص شنوایی” و با سابقه ی 10 سال فعالیت در زمینه شنوایی شناسی ، تجویز سمعک و سرگیجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *