همراه : ۵۳۸۹۴۶۵ ۰۹۱۲

شعبه آریاشهر: ۴۴۹۶۵۲۸۱ (۰۲۱)

تست شنوایی سنجی آنلاین- 3 روش برای اندازه گیری سطح شنوایی

راهنمای مقاله

در فضای مجازی و با استفاده از امکانات برخی سایتها میتوان شمای کلی از وضعیت شنوایی به وسیله ی تست شنوایی آنلاین به دست آورد. توجه شود بعضی مشکلات شنوایی ممکن است ناشی از وزوز گوش یا ضعف عصب شنوایی باشد. افت شنوایی ناشی از ضعف عصب شنوایی می تواند دلایل متعددی داشته باشد.

به طور مثال قرار گرفتن در معرض صداهای بلند یا افزایش سن ریسک فاکتورهای آسیب به شنوایی هستند. پیشنهاد میشود تست ها را با هدفون مرغوب و در محیط های کاملا آرام انجام دهید و در صورت وجود مشکل شنوایی به کلینیک شنوایی مراجعه و از میزان دقیق و نوع کم شنوایی خود با تست های تکمیلی و پیشرفته تر اطلاع پیدا کنید.

توجه داشته باشید این تست ها صرفا جنبه غربالگری داشته و برای مشخص کردن وجود یا عدم وجود کم شنوایی به کار می روند و برای تشخیص میزان دقیق کم شنوایی از صحت کافی برخوردار نیستند. بنابراین برای انجام انواع تست های شنوایی سنجی دقیق می توانید به کلینیک فوق تخصصی جهان مراجعه کنید و یا با شماره  02144965281  و  09125389465 تماس بگیرید.

 

روش اول چهت اندازه گیری سطح شنوایی

تست شماره 1: روی لینک روبه رو کلیک کنید و کادر زرد رنگ را انتخاب کنید ( online hearing test)

 

روش دوم جهت اندازه گیری سطح شنوایی

تست شماره 2: لینک روبه رو هم یکی از سایت های معتبر برای بررسی وضعیت شنوایی شما است.

روی لینک روبه رو کلیک کنید (online hearing test)، و کادر نارنجی start رو انتخاب کنید، سپس در ادامه از شما می خواهد جنسیت خود را انتخاب کنید.

در ادامه گزینه سن خود را انتخاب کنید . در ادامه کادر هدفون را انتخاب کنید.

 

 

تست شنوایی آنلاین

 

تست شنوایی سنجی آنلاین: امتحان کنید و لذت ببرید

آیا افت شنوایی دارید؟ با انجام تست شنوایی سنجی آنلاین تا حدودی از وضعیت شنوایی خود مطلع شوید. اما توجه داشته باشید برای بررسی بیشتر و دقیق تر نیازمند مراجعه به کلینیک شنوایی و انجام ادیومتری هستید.

ابتدا به سوالات زیر پاسخ دهید

  1. آیا مکالمه در محیط های ساکت برایتان مشکل ساز است؟
  2. آیا در شنیدن صدای تلویزیون و رادیو مشکل دارید؟
  3. در حین گفتکو با فرد مقابل، آیا از او درخواست تکرار جملات را می کنید؟
  4. آیا هنگام صحبت با تلفن، در شنیدن صدای طرف مقابل مشکل دارید؟
  5. آیا مکالمه در محیط های شلوغ و پرسروصدا برایتان مشکل است؟

با گذاشتن یک هدفون مناسب روی عبارت داخل پرانتز زیر کلیک کنید و وارد سایت شوید.

سپس با انجام تست شنوایی سنجی آنلاین از وضعیت شنوایی خودتان آگاه شوید. (hearing test)

در صورت مشکل در در شنوایی خود و یا تست شنوایی دقیق لازم است به کلینیک شنوایی مراجعه کنید. تست شنوایی سنجی آنلاین ابزار دقیقی برای سنجش شنوایی شما نیست و ممکن است درصد خطای زیادی داشته باشد. این ابزار بیشتر جنبه ی سرگرمی داشته و نمی تواند وضعیت شنوایی شما را به طور دقیق نشان دهد.

 

تست شنوایی سنجی آنلاین
نوار گوش یا اودیوگرام

 

افت شنوایی می تواند به دلایل زیر باشد

اختلالات حسی عصبی

عمده ترین عامل افت شنوایی در افراد است. وقتی سلول های نورون عصب شنوایی آسیب می بینند، این اختلال به وجود می آید. عواملی مانند افزایش سن و قرار گرفتن در معرض صداهای بلند عوامل خطر این اختلال هستند.

این اختلال باعث می شود مسیر انتقال صدا از گوش داخلی به مغز دچار اختلال شود. تنها درمان کم شنوایی ناشی از این اختلال استفاده از سمعک است.

افت شنوایی کانداکتیو

نتیجه انسداد کانال گوش است. این انسداد در نتیجه تجمع وکس گوش، وجود تومورها وحتی شکل گوش می باشد که باعث می شود انتقال صدا با مشکل مواجه شود.

افت شنوایی ترکیبی

ترکیبی از کاهش شنوایی ناشی از اختلالات حسی عصبی و کانداکتیو.

تست شنوایی آنلاین.2 گوش

روش سوم جهت اندازه گیری سطح شنوایی

این روش در واقع دقیق ترین و تخصصی ترین حالت ممکن است. این کار با کمک متخصص شنوایی و در کلینیک و با کمک دستگاه های مخصوص انجام می شود. جهت انجام دقیق تست شنوایی سنجی در منزل یا کلینیک با ما تماس بگیرید.

سرور فتحی

سرور فتحی

سرور فتحی بیرانوند کارشناسی ارشد شنوایی شناسی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مدیر کلینیک شنوایی شناسی، تجویز سمعک و سرگیجه آریاشهر مولف کتاب” توانبخشی شنوایی و زبان آموزی کودکان زیر۷سال دارای تقص شنوایی” و با سابقه ی 10 سال فعالیت در زمینه شنوایی شناسی ، تجویز سمعک و سرگیجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *