همراه : ۵۳۸۹۴۶۵ ۰۹۱۲

شعبه آریاشهر: ۴۴۹۶۵۲۸۱ (۰۲۱)

تست شنوایی سنجی در منزل – 5 خدمت شنوایی سنجی در منزل

تست شنوایی سنجی در منزل
راهنمای مقاله

سالمندان و کودکان ممکن است به دلیل عدم توانایی حضور در کلینیک، به تست شنوایی سنجی در منزل نیاز داشته باشند. اینکه آیا ناتوانی در تحرک مسئله ای است که از طرف پزشک به شما توصیه شده است که در خانه بمانید یا اینکه بنا به شرایطی خاص قادر نیستید به کلینیک مراجعه نمایید. ما می توانیم خیال شما را راحت کرده و به شما کمک کنیم اولین قدم ها را در جهت بهبود سلامت شنوایی خود بردارید. ممکن است نوزادان و کودکان نتوانند جهت دریافت خدمات شنوایی از جمله غربالگری و تست های مربوطه به کلینیک مراجعه کنند. ما معتقدیم همیشه امکان حضور بیمار در کلینیک بنا به دلایلی وجود ندارد. مخصوصا در زمان بیماری، افراد ترجیح می دهند کلیه ی خدمات پزشکی خود را در منزل دریافت کنند.

کلینیک شنوایی سنجی جهان در نظر دارد کلیه ی خدمات خود مانند شنوایی سنجی در منزل را برای مراجعین خود انجام دهد. شما می توانید برای هماهنگی جهت تست شنوایی سنجی در منزل و خدمات دیگر با بهترین کادر متخصص با شماره 02144965281  و 09125389465 تماس بگیرید.

شنوایی سنجی در منزل
شنوایی سنجی در منزل

مزایای خدمات شنوایی سنجی در منزل چیست؟

استفاده از خدمات شنوایی سنجی در منزل باعث می شود فرد از بالاترین استانداردهای انجام تست بهره ببرد. افرادی که از سمعک استفاده می کنند معمولا بیشترین چالش خود را در فضای منزل و صداهای اطراف آن دارند. حال اگر پیشنهاد و ارائه و  همچنین تنظیم سمعک در خانه انجام شود بیشترین میزان رضایت فرد را در پی خواهد داشت.

 فقط با پرداخت هزینه ای اندک، ما به خانه شما می آییم تا بتوانید تست شنوایی سنجی خود را بدون استرس انجام دهید. 

ما برای سلامتی سیستم شنوایی و گوش شما اهمیت زیادی قائل هستیم. معتقدیم که خانه نشین بودن نباید توانایی شما در شنیدن همه صداهای خارق العاده ای که در طول زندگی روزمره شما را احاطه کرده اند محدود شود. ناگفته نماند ارائه خدمات شنوایی سنجی در منزل با پیشرفته ترین امکانات انجام می شود و هیچگونه کوتاهی از جانب ما قابل پذیرش نیست. ویزیت در خانه یا تست شنوایی سنجی در منزل با هدف ارائه سمعک باعث افزایش پایبندی بیماران دارای سمعک میشود و این امر موجب افزایش میزان کیفیت زندگی آنها می گردد.

آیا خدمات تست شنوایی سنجی در منزل امکان دارد؟

با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش دستگاه های پرتابل شنوایی، این امکان برای متخصصین شنوایی فراهم شد که بتوانندخدمات خود از قبیل تست شنوایی سنجی در منزل را به صورت کاملا حرفه ای انجام دهند. لازم به ذکر است کلیه ی خدمات  تست شنوایی سنجی در منزل مانند کلینیک بوده و هیچ گونه تفاوتی ندارد.

تست شنوایی سنجی در منزل

هنگام تست شنوایی سنجی در منزل، یکی از شنوایی شناسان خبره ی ما با تعیین وقت و هماهنگی قبلی خود را به شما معرفی می کند. پیشنهاد می شود هنگام انجام آزمایش شنوایی یکی از اعضای خانواده یا دوست شما در خانه حضور داشته باشد. اهمیت این مورد در ارائه سابقه شنوایی شما  هنگام تست شنوایی است. تا بتوانیم با حداقل خطای ممکن و با دقت زیاد تست شنوایی شما را انجام دهیم.

مراحل تست شنوایی سنجی در منزل

متخصص شنوایی شناس ابتدا گوش شما را اتوسکوپی می کند و این اولین مرحله ی تست شنوایی و گوش شما است. هدف از انجام این کار، بررسی مجرای گوش و همچنین مقدار جرم گوش است. بعضی اوقات وجود جرم زیاد مانع انجام تست شنوایی می شود و جهت حل این مشکل متخصص به شما راهکار لازم جهت رفع آن می دهد. پس از اطمینان از تمیزی مجرای گوش، متخصص هدفون را روی گوش شما قرار داده و پروسه ی تست شنوایی شروع می شود.

سپس صداهای بوق مانندی در گوش شما پخش شده و متخصص از شما می خواهد به آن پاسخ دهید. این صداها در فرکانس های متفاوت بوده و شنوایی شما را به طور کامل بررسی می کند. پس از تکمیل فرآیند آزمایش، نتایج آن به طور کاملا شفاف برای شما تفسیر می شود. اگر نیازمند سمعک باشید مشاوره لازم در این ارتباط به شما داده می شود.

در صورت سلامت کامل سیستم شنوایی، راهکارهای دیگری جهت حفظ این سلامتی به شما داده می شود. اگرچه ما قادر به ارائه خدمات شنوایی سنجی در منزل برای آزمایش های شنوایی هستیم، اما به دلیل مزایای اضافی، سعی می کنیم بیماران خود را به مراجعه به کلینیک تشویق کنیم.

شنوایی سنجی در منزل
خدمات تست شنوایی سنجی در منزل

مجموعه خدمات تست شنوایی سنجی در منزل شامل چه مواردی است؟

مجموعه ی این خدمات شامل تست های تخصصی شنوایی زیر است:

 • ادیومتری یا نوار گوش جهت بررسی آستانه های شنوایی
 • تمپانومتری جهت بررسی عفونت های گوش میانی
 • تست سرگیجه که شامل تست vng و تست ecog است
 • غربالگری شنوایی نوزادان که با تست OAE انجام می شود
 • بررسی وضعیت عصب شنوایی در نوزادان بالای 3 ماه
 • قالب گیری گوش جهت ارائه سمعک
 • رفع عیوب و تعمیر سمعک مانند تیوب و مشکلات مربوط به فیلتر سمعک
 • تنظیم تخصصی سمعک های هوشمند
 • نصب و راه اندازی اکسسوری های مربوط به سمعک های هوشمند

خدمات تست شنوایی سنجی در منزل شما شامل چه مواردی است؟

ارائه خدمات شنوایی سنجی در منزل در وهله ی اول بررسی وضعیت شنوایی شما از طریق انواع تست های لازم می باشد، و در صورت نیاز سمعک پیشنهاد و ارائه می شود. ارائه خدمات در خانه موجب حذف هزینه های مالی و زمانی مربوط به حمل و نقل بیمار به کلینیک می شود. به خصوص در این شرایط حساس جامعه و وجود ویروس کرونا در بیرون از منزل، عاقلانه است که خدمات را در خانه دریافت کنیم. رضایت نهایی شما از کلیه ی خدماتی که در خانه دریافت می کنید هدف نهایی ماست. تمام خدمات شنوایی سنجی در منزل خود را تضمین می کنیم. در صورت نداشتن رضایت از دریافت وجه خودداری می شود.

تست شنوایی سنجی در منزل
تست شنوایی سنجی در منزل

مراحل تست شنوایی سنجی در منزل

مراحل  تست شنوایی سنجی در منزل  (Home visit) شامل موارد زیر است:

 • شکایت اصلی فرد چیست؟
 • مدت زمانی که فرد دارای مشکل شنوایی است
 • تعیین نیازهاي شنوايی فرد
 • معاینه ي اتوسکوپی کنید.
 • گوش از وجود جرم پاک می شود.
 • با استفاده از آزمایشاتی که براي هر بیمار مناسب است، وضعیت شنوایی اندازه گیری می شود.
 • نتایج آزمایش و مفهوم افت شنوایی توضیح داده می شود.
 • درباره ي گزینه هاي بازتوانی، مانند مزایا و محدودیت هاي سمعک اطلاعات کافی داده می شود.
 • برنامه ي ارائه سمعک و جلسات متعاقب، همچون موارد مربوط به تربیت ارتباطی و جلسات گروهی در ویزیت های بعدی انجام می شود.
 • نوع سمعک و ویژگی هاي عملکردي آن برای بیمار توضیح داده می شود.
 • در صورت نیاز، قالب اولیه ي گوش گرفته می شود.
 • در صورت نیاز، گزارش کتبی برای خانواده بیمار فراهم می شود.

هزینه شنوایی سنجی در منزل

هزینه شنوایی سنجی در منزل بر اساس تست ها و خدماتی که ارائه می شود، مشخص می شود. معمولا برای کودکان براساس سن، تست ABR یا تست OAE انجام می شود. که هزینه این تست ها متفاوت است. هزینه شنوایی سنجی در خانه برای بزرگسالان و سالمندان نیز متفاوت است. نوار گوش یا ادیومتری متداول ترین تست شنوایی سنجی بزرگسالان و سالمندن است. با توجه به نیاز های متفاوت بیماران، هزینه شنوایی سنجی در منزل بصورت تقریبی از 500 هزار تومان شروع می شود. جهت برآورد هزینه دقیق شنوایی سنجی در منزل با ما تماس بگیرید.

شنوایی سنجی سالمندان در منزل

شنوایی سنجی در منزل
شنوایی سنجی سالمندان در منزل

اختلالات شنوایی و پیرگوشی یکی از مشکلات دوران سالمندی است. تقریبا از هر سه سالمند بالای 65 سال یک نفر از آنها درجاتی از افت شنوایی دارد. شیوع مشکلات شنوایی در مردان سالمند بیشتر از زنان سالمندان است که در نتیجه این میزان شیوع، مردان بیشتر نیازمند سمعک هستند. اختلالات شنوایی در سالمندان ابتدا با افت صداهای با فرکانس زیر شروع می شود و سپس با افت فرکانس های بم شدیدتر می شود. از آنجا که سالمندان توانایی کمی برای مراجعه حضوری به کلینیک های شنوایی را دارند و ممکن است که از معلولیت های جسمانی برخوردار باشند به همین دلیل بهترین راه برای انجام تست شنوایی سنجی این عزیزان استفاده از خدمات شنوایی سنجی در منزل می باشد.

شنوایی سنجی سالمندان در منزل برای سالمندانی که مشکل حرکت و جابجایی دارند یکی دیگر از خدمات مجموعه ی ماست. پروسه شنوایی سنجی سالمندان در خانه به این صورت است که در ابتدا با کمک ادیومتری میزان افت شنوایی سالمند را به دست می آوریم و باتوجه به آن سمعک مناسب داده می شود. کاهش شنوایی در سالمندان منجر به انزوای فرد سالمند، کاهش تعاملات اجتماعی و در نهایت بروز اختلالات شناختی می شود. انواع تست شنوایی سنجی در منزل و ارائه سمعک مناسب، بسیاری از مشکلات فرد سالمند در ارتباط با پیرگوشی را رفع می کند.

شنوایی سنجی نوزاد در منزل

شنوایی سنجی نوزادان و کودکان در کلینیک شنوایی جهان  یکی از خدمان این کلینیک می باشد، جهت رفاه حال هموطنان عزیز کلیه خدمات شنوایی از قبیل کلیه تست ها غربالگری شنوایی نوزادان (تست OAE و تست ای بی آر) را با اعزام نیروی متخصص درمنزل شما انجام داده و نتایج آن را بلافاصله در اختیار خانواده قرار می دهد. شنوایی سنجی نوزاد در منزل یکی دیگر از خدمات کلینیک شنوایی جهان می باشد که با بهترین متخصصین در این حوزه با مراجعه با منزل شما تست های لازم را انجام می دهند. کودکانی که افت شنوایی ملایم تا شدید را دارند تقریبا تمام صداهای گفتاری را در سطح محاوره ای نمی فهمند.

این کودکان بایستی برای تقویت صداهای محیط از سمعک استفاده کنند. علایم این کودکان شامل بی توجهی، تاخیر زبان، مشکلات گفتاری و مشکلات یادگیری است. آنچه بسیار واضح است، این است که کودکان مبتلا به آسیب شنوایی در معرض خطر رشد و توسعه ی کامل گفتار می باشند؛ و معمولا گفتار در آن ها ضعیف است. این امر عمدتا به علت بازتاب های منفی است، که ناشی از مشکلات ارتباطی آن ها است و هم چنین ادراکی که در آن ها در رابطه با استفاده از سمعک به وجود آمده، و موجب شده که آنها از هم سالانی با شنوایی طبیعی جدا شوند. کلینیک تخصصی شنوایی جهان به عنوان نمایندگی سمعک زیمنس بهترین انتخاب سمعک را برای کودکان دارای افت شنوایی در نظر می گیرد.

شنوایی سنجی در منزل
تست شنوایی سنجی نوزاد در منزل

تست شنوایی سنجی نوزاد در منزل یا خانه شما

نوزادان تازه متولد شده ضروری است شنوایی آنها تست شود. شنوایی سنجی نوزاد در منزل زیر یک ماهه و تا سه ماهگی، تست OAE است. اما اگر نوزاد بیشتر از سه ماه باشد بایستی تست ای بی آر گرفته شود. تیم مجرب ما با دستگاه های پبشرفته تمامی تست های شنوایی سنجی نوزادان را در خانه انجام می دهد. جهت هماهنگی لطفا تماس بگیرید. اگر شنوایی سنجی نوزاد در منزل و یا خانه انجام شود تفاوتی با نتایج کلینیک ندارد. تست شنوایی سنجی نوزاد در خانه تست OAE است.

علت جواب ندادن تست شنوایی سنجی نوزاد 

بعضی اوقات در نوزادان تازه متولد شده به علت تجمع مایع داخل گوش، دستگاه شنوایی قادر به تشخیص وضعیت شنوایی نوزاد نیست. در این مواقع معمولا گفته می شود تست شنوایی نوزاد منفی شده است. بخاطر همین در این موارد پیشنهاد می شود بعد از دو هفته دوباره تست گرفته شود. جهت یاداوری لازم است نوزاد را تا 3 روز قبل از انجام تست به حمام نبرید. منفی بودن تست نیز همین معنی را دارد. اگر بعد از انجام تست شنوایی دوباره دستگاه شنوایی جواب نداد، لازم است در سه ماهگی حتما تست ای بی آر گرفته شود.

شنوایی سنجی کودکان در منزل

شنوایی سنجی کودکان در منزل در مواقعی که کودک در مطب شنوایی سنجی همکاری نمی کند اهمیت پیدا می کند. در بعضی اوقات خانواده کودک نیز ترجیح می دهند موارد مربوط به شنوایی کودک خود را در خانه انجام دهند. فایده ی شنوای سنجی در منزل برای کودکان این است که سنجش میزان شنوایی در محیط طبیعی کودک انجام می شود که این امر باعث می شود نتایج به دست آمده به واقعیت نزدیک تر باشد. بر اساس سن کودک تست های شنوایی سنجی در منزل متفاوت است . برای مثال برای کودکان زیر 4 سال تست” ای بی آر”  انجام می شود و برای کودکان بالای چهار سال در صورت همکاری نوار گوش یا ادیومتری انجام می گیرد. هزینه شنوایی سنجی در منزل برای کودکان نیز بر اساس تست های انجام شده متفاوت است.

تست شنوایی سنجی در منزل یا خانه

خدمات تست شنوایی سنجی در خانه شامل غربالگری وضعیت شنوایی کودکان و نوزادان است. آزمایش وضعیت شنوایی سالمندان و بزرگسالان در خانه انجام می شود.

انجام تست شنوایی سنجی در منزل شما

برای آن دسته از افراد و سالمندانی که قادر به حضور در کلینیک نیستند خدمات شنوایی سنجی در منزل یا خانه ی وی انجام می گیرد. پروتکل شنوایی سنجی در منزل براساس معیارهای جهانی است و رضایت کامل را دریافت خواهید کرد.

انجام نوار گوش یا تست شنوایی سنجی در منزل یا خانه شما

برای آن دسته از سالمندانی که توانایی راه رفتن ندارند، ما حاضریم به خانه ی شما بیاییم و نوار گوش انجام دهیم. اگر نوار گوش به صورتی بود که فرد بایستی از سمعک استفاده کند، پیشنهاد و ارائه سمعک در خانه نیز انجام می شود.

نحوه ی انجام خدمات شنوایی سنجی و سمعک در منزل

جهت هماهنگی برای شنوایی سنجی و سمعک در منزل با ما تماس بگیرید تا در زودترین زمان ممکن نیروهای متخصص خود را به منزل شما اعزام کنیم.

تست شنوایی سنجی کودکان در منزل

تست شنوایی سنجی کودکان در منزل نیز انجام می شود. طبیعی است که نمی توان از کودکان تست ادیومتری گرفت. برای این کودکان از سایر دستگاه های قابل حمل استفاده می شود که این امکان را به ما می دهد در خانه نیز تست شنوایی گرفت. مرکز تخصصی شنوایی سنجی صادقیه جهت رفاه حال مراجعین محترم و جلوگیری از تردد غیر ضروری در شهر و همچنین جهت قطع زنجیره ی ویروس کرونا، کلیه ی تست های شنوایی سنجی از قبیل: غربالگری نوزادان، تست ای بی آر، تست OAE را در منزل انجام می دهد. هزینه ی کلیه ی این تست ها براساس تعرفه ی وزارت بهداشت بوده و در صورت درخواست مراجع، فاکتور معتبر صادر می گردد. همچنین کلینیک مذکور با بیمه های رایج کشور قرارداد مستقیم دارد.

شنوایی سنجی در منزل
تست شنوایی سنجی کودکان در منزل

خدمات شنوایی سنجی در منزل کرج

کلینیک شنوایی جهان دارای کادر مجرب است که امکان ارائه خدمات تست شنوایی سنجی در منزل تهران و کرج را ارائه می دهد. جهت شنوایی سنجی در منزل کرج باتوجه به درخواست بیمار می توان از نیروی متخصص تهران یا کرج کمک گرفت جهت شنوایی سنجی در منزل کرج با ما تماس بگیرید تا نیروی متخصص خود را به منزل شما اعزام کنیم. کلینیک شنوایی پارس آماده ارائه خدمات شنوایی سمعک و سرگیجه حتی در منازل شما می باشد. تمامی خدمات شنوایی سنجی اطفال، کودکان و بزرگسالان، ارائه و تنظیم سمعک، خدمات توانبخشی تعادلی از جمله خدماتی است که این کلینیک قادر به ارائه آن در محیط منزل شما می باشد.

با توجه به شرایط موجود در جامعه و وجود بیماری کرونا و همچنین مشکلات حرکتی که برای برخی از سالمندان در سنین بالا ایجاد می شود. این کلینیک سعی در برآورده کردن نیازهای تمامی مردم در زمینه شنوایی دارد و ارائه خدمات در خانه بر این اساس در برنامه این کلینیک شنوایی بزرگ قرار گرفته است. جهت انجام تست شنوایی سنجی در منزل کرج با ما تماس بگیرید.

سرور فتحی

سرور فتحی

سرور فتحی بیرانوند کارشناسی ارشد شنوایی شناسی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مدیر کلینیک شنوایی شناسی، تجویز سمعک و سرگیجه آریاشهر مولف کتاب” توانبخشی شنوایی و زبان آموزی کودکان زیر۷سال دارای تقص شنوایی” و با سابقه ی 10 سال فعالیت در زمینه شنوایی شناسی ، تجویز سمعک و سرگیجه

12 پاسخ

 1. با سلام من در ارتباط با سمعک برای کودکان چند سوال داشتم:

  آیا میشه برای کودکان سمعک داخل گوشی گذاشت؟

  تنظیم سمعک برای کودکان چگونه است؟

  با سمعک گفتار کودک خوب می شود؟

  شما برای ارائه سمعک برای کودکان به منزل بیمار هم می روید؟

  1. امکان سمعک داخل گوشی برای کودکان به دلیل رشد استخوان ها و جمجمه ی او امکان پذیر نیست. بعد از گذر از سن رشد می توان سمعک داخل گوشی نیز برای او سفارش داد.
   تنظیم سمعک در کودکان با استفاده از دستگاه های ویژه ای انجام می شود.
   با کمک سمعک کودک می شنود و درک کلمات برای وی میسر می شود. البته بعد از دادن سمعک پیشنهاد می شود در جلسات تربیت شنیداری شرکت کند.
   بله خدمات ارائه سمعک در خانه بیمار نیز انجام می شود.

  1. بستگی به شرایط بیمار داره. در بعضی شرایط تجویز فوری است.
   در برخی شرایط هم بایستی قالب سمعک اماده شود

 2. سلام خسته نباشید من عصب گوشم مشکل داره پیش هر دکتری هم میرم یه حرف میزنه میگه عصب گوش رو ب هیچ امکان خوب نمیشه ب نظر شما امیدی هست ک خوب شم

  1. سلام سوالتون کلی هست. برای بررسی و مشاوره می توانید حضوراً تشریف بیارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *