همراه : ۵۳۸۹۴۶۵ ۰۹۱۲

شعبه آریاشهر: ۴۴۹۶۵۲۸۱ (۰۲۱)

سمعک سوپر پاور چیست و برای چه کسانی کاربرد دارد؟

سمعک سوپر پاور

راهنمای مقاله

سمعک سوپر پاور چیست و برای چه کسانی کاربرد دارد؟ در ابتدا لازم است تعریفی از سمعک سوپر پاور داشته باشیم.

 

سمعک سوپر پاور چیست؟

علت نامگذاری این سمعک ها بخاطر قدرت رسیور آنهاست. سمعک های سوپرپاور قدرتمندترین سمعک های موجود در جهان هستند که بیشترین تقویت لازم را برای افت های شنوایی بالای ۹۰ درصد ایجاد میکنند. این سمعک های الزاما پشت گوشی هستند. البته ممکن است در آینده سمعک های داخل گوشی با قدرت سوپرپاور طراحی شود ولی در حال حاضر فقط پشت گوشی هستند و معمولا باتری ۶۷۵ دارند.

باتری این سمعک ها دوام زیادی دارد و معمولا دو هفته یک بار نیاز به تعویض دارند. برای افراد با افت شنوایی عمیق نیز باید سمعک سوپرپاور تجویز کرد تا بتوان تقویت لازم را مهیا کرد. برای افراد با افت شنوایی پایین تر اگر سمعک سوپرپاور تجویز شود به دلیل قدرت خیلی بالا بیمار آزرده می شود.

در واقع مثل کسی ست که نمره ی چشم دو دارد ولی عینک نمره پنج استفاده می کند. در حال حاضر همه ی برندهای معروف سمعک، مدل سوپرپاور تولید می کنند. در بین رده بندی ها سمعک اتیکن قوی ترین قدرت را در بین سمعک های سوپرپاور دارد. سمعک های اتیکن کوچک ترین سایز در بین سمعک های سوپر پاور را دارا هستند. در بعضی برندها ممکن است بجای کلمه ی سوپر پاور کلمه ی های پاور را بشنویم که دقیقا به یک معنا هستند.

سمعک سوپر پاور و یا قدرت بالاتر از آن فقط در برند اتیکن وجود دارد. به سمعک های سوپر پاور با قدرت بالاتر UP گفته می شود. یکی دیگر از سمعک های سوپر پاور با کیفیت خوب، سمعک سوپرمیا برنافون است. سمعک سوپرمیا برنافون تا 120 دسی بل پوشش دارد. برخلاف تصور، باتری این سمعک سوپر پاور سایز 13 است.

کیفیت صدای بالا برای قابلیت شنیدن موثر در سمعک سوپر پاور

آسیب گسترده به سلول های مویی داخلی مشخصه اصلی کاهش شنوایی شدید تا عمیق است. به این معنی که افراد این گروه نسبت به افراد با شنوایی طبیعی و افرادی که افت شنوایی خفیف تری دارند، در معرض سر و صدای پس زمینه و نویز هستند. بنابراین، جهت تجویز در این افراد بایستی سمعک با قدرت زیاد طراحی شود. اگر سمعک این افراد قدرتمند طراحی نشود، در هنگام استفاده سمعک سوت می کشد و آزار دهنده است.

 

خرید سمعک سوپر پاور

سمعک سوپر پاور معمولا برای طیف بسیار محدودی از افراد کم شنوا کاربرد دارد. این سمعک ها همانطور که از اسمش پیداست قدرت بالایی دارند. مجموعه ی جهان سمعک با بیش از 20 سال سابقه ی تجویز سمعک در تهران، آماده مشاوره در زمینه خرید سمعک سوپر پاور به مددجویان عزیز است. در تمامی برند های سمعک، مدل سوپرپاور جهت خرید موجود است. سمعک سوپر پاور اتیکن دارای بالاترین کیفیت صدا است.

 

تفاوت سمعک سوپر پاور با اولتراپاور (UP)چیست؟

سمعک های التراپاور قدرت بیشتری نسبت به سوپر پاور دارند و برای افرادی که افت شنوایی عمیق دارند کاربرد دارد. سمعک های التراپاور در تعداد معدودی از برندها مانند اتیکن وجود دارند. قدرت این سمعک ها به حدی است که فرد بعد از گذاشتن سمعک، شنوایی خارق العاده ای را تجربه می کند.

سوپر پاور یا اولتراپاور اتیکن

سمعک التراپاور اتیکن

سمعک التراپاور اتیکن اکسید نام دارد که در سال 2021 تولید شد. این سمعک ها علاوه بر قدرت بالای شنیداری، قابلیت اتصال مستقیم به گوشی آیفون را دارد و فرد می تواند با کمک آن مستقیم آهنگ گوش کند، تلفن جواب دهد و مانند یک ایرپاد عمل می کند.

سرور فتحی

سرور فتحی

سرور فتحی بیرانوند کارشناسی ارشد شنوایی شناسی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مدیر کلینیک شنوایی شناسی، تجویز سمعک و سرگیجه آریاشهر مولف کتاب” توانبخشی شنوایی و زبان آموزی کودکان زیر۷سال دارای تقص شنوایی” و با سابقه ی 10 سال فعالیت در زمینه شنوایی شناسی ، تجویز سمعک و سرگیجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.