همراه : ۵۳۸۹۴۶۵ ۰۹۱۲

شعبه آریاشهر: ۴۴۹۶۵۲۸۱ (۰۲۱)

قیمت سمعک در سال 1402 – خرید اینترنتی سمعک گوش

قیمت انواع سمعک

راهنمای مقاله

قبل از اینکه به قیمت سمعک بپردازیم، ابتدا تعریفی از سمعک و انواع آن را داشته باشیم.

سمعک گوش چیست؟

سمعک گوش وسیله ای الکتریکی است که کار اصلی آن تقویت اصوات محیطی برای افراد دچار کاهش شنوایی است. سمعک ها صداهای محیطی را دریافت می کنند و تقویت شده ی آن را به گوش می رساند.

قیمت سمعک
قیمت انواع سمعک گوش

عوامل موثر بر قیمت سمعک گوش

سمعک گوش شامل سمعک های داخل گوش، پشت گوشی، کاملا داخل گوش و پیش ساخته هستند. قیمت سمعک گوش هم با توجه به ویژگی های آن متغیر است. شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که دلیل تنوع قیمت سمعک ها چیست و کدام یک از آنها برای شما مناسب تر است؟ چرا بعضی سمعک ها قیمت پایینی دارند و بعضی سمعک ها قیمت بالاتری دارند؟ آیا قیمت سمعک های داخل گوشی با پشت گوشی فرق می کند؟ آیا برند سمعک ها در قیمت آن تاثیر می گذارد؟ قیمت کدامیک از سمعک ها بیشتر است؟ قبل از اینکه به این سوالات پاسخ دهیم ابتدا عواملی که در تعین قیمت سمعک موثر هستند را باهم بررسی می کنیم.

قیمت انواع سمعک گوش بر اساس تکنولوژی و پردازش

علم سمعک در کنار تکنولوژی های پزشکی و الکترونیک در حال تغییر و پیشرفت روزافزون می باشد. تولید قطعات جدید و کم مصرف باعث تولید سمعک های پیشرفته تر و کوچکتر شده است. اصلی ترین فاکتور در تعیین قیمت سمعک تکنولوژی بکار رفته در مدارات آن است. سمعک های مختلف دارای سطوح متفاوتی از تکنولوژی هستند. علاوه بر این فاکتور، موارد دیگری در تعیین قیمت آن نقش دارد.

لیست قیمت انواع سمعک از نظر تکنولوژی

قیمت حدودی سطح تکنولوژی سمعک
1 میلیون تومان تا 2/5 میلیون تومان قیمت سمعک آنالوگ
4 میلیون تومان تا 7 میلیون تومان قیمت سمعک دیجیتال
از 7 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان قیمت سمعک هوشمند
از 10 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان قیمت سمعک فراهوشمند
از 11 میلیون تومان تا 35 میلیون تومان قیمت سمعک وایرلس

قیمت سمعک گوش آنالوگ

سمعک آنالوگ پایه ترین نوع سمعک ها هستند که فقط صدا را زیاد می کند. تنها راه کنترل میزان تقویت صدای این سمعک ها از طریق ولوم است. این سمعک ها توانایی تقسیم بندی و تفکیک صداهای مختلف محیط را ندارند و صرف نظر از نوع صدای دریافتی تمام آنها را به یک اندازه تقویت می کنند. امروزه تقریبا سمعک آنالوگ وجود ندارد و بیش از دو دهه از توقف تولید آن می گذرد. ارزانترین سمعک هایی که اگر وجود داشته باشند همین سمعک های آنالوگ هستند.

حدود قیمت سمعک آنالوگ زیر 3 میلیون تومان می باشد.

قیمت سمعک
سمعک آنالوگ

قیمت سمعک گوش دیجیتال

سمعک هاي دیجیتالی، به خاطر مزایاي بسیار زیادی که دارند، جایگزین سمعک هاي آنالوگ شده اند. بزرگترین مزیت سمعک هاي دیجیتالی این است که میتوانند پردازش پیچیده تری را نسبت به سمعک هاي آنالوگ انجام دهند. همچنین این سمعک ها قادر هستند درباره ی چگونگی پردازش صداها براساس نوع محیط صوتی تصمیم بگیرند. این دو مزیت سمعک هاي دیجیتالی از زمان تولید همچنان افزایش یافته است. کیفیت صدا، راحتی و درک گفتار با کمک سمعک دیجیتال بیشتر شده است.

قیمت سمعک های دیجیتال گرانتر از سمعک آنالوگ هستند.حدود قیمت سمعک دیجیتال  از 1 میلیون تومان تا 2/5 میلیون تومان می باشد.

قیمت سمعک
سمعک دیجیتال

قیمت سمعک گوش هوشمند

پیشرفته ترین سمعک ارائه شده در دنیا گروه هوشمند هستند. نوع هوشمند علاوه بر تمام عملکرد های تکنولوژی دیجیتال قابلیت شناسایی محیط را هم دارد. هر فرد روزانه در محیط های مختلفی قرار می گیرد که از نظر شرایط صوتی و شنیداری خصوصیات منحصر به فردی دارد. سمعک های هوشمند با شناسایی محیط بهترین شرایط تقویتی و پردازشی را فراهم می کنند.

مهمترین پردازشی که صورت می گیرد را می توان شناسایی دقیق محیط و جدا سازی هوشمند گفتار از صداهای اضافی در شرایط مختلف دانست. سمعک های هوشمند این کار را به خوبی انجام می دهند. اما با بکارگیری سیستم های وایرلس در سمعک های جدید عملکرد هوشمند آنها دو چندان شده است.

قیمت سمعک های هوشمند معمولا بیشتر از سمعک های دیجیتال و انالوگ است. حدود قیمت سمعک هوشمند از 3/5 میلیون تومان تا 5 میلیون تومان می باشد.

قیمت سمعک
سمعک هوشمند

 قیمت سمعک هوشمند وایرلس

با بکارگیری تکنولوژی وایرلس در سمعک قابلیت اتصال مستقیم به موبایل ها و دریافت مستقیم صدای مکالمه و موسیقی فراهم شده است. برقراری ارتباط دو گوشی بین سمعک ها باعث شده است تا عملکرد هوشمند و تفکیک صداها چندین برابر قوی تر شود. سیگنال های صوتی دریافتی از دو طرف قبل از پردازش، با یکدیگر به اشتراک گذاشته می شود و بهترین تعامل صوتی بین آنها انجام می گیرد.

شناسایی محل دقیق منبع گفتاری با استفاده از برقراری ارتباط وایرلس دو گوشی بسیار راحت تر شده است. امروزه با استفاد از اپلیکیشن های موبایل می توان عملکرد سمعک ها و قابلیت تمرکز بر روی جهت های دلخواه را بصورت دستی انتخاب نمود. یکی از جدیدترین پیشرفت های تکنولوژی هوشمند در سمعک ها استفاده از قابلیت مکان یاب و موقعیت شناسی (GPS) است.

گرانترین سمعک های موجود در بازار سمعک های هوشمند وایرلس هستند. حدود قیمت سمعک هوشمند وایرلس از 8 میلیون تومان تا 25 میلیون تومان می باشد. 

قیمت سمعک
سمعک هوشمند وایرلس

لیست قیمت انواع سمعک گوش

لیست قیمت برندهای مختلف در جدول زیر آمده است:

قیمت حدودی نام برند سمعک
از 4 میلیون شروع می شود تا 30 میلیون تومان قیمت سمعک زیمنس آلمان
از 6 میلیون شروع می شود تا 35 میلیون تومان قیمت سمعک اتیکن دانمارک
از 5 میلیون شروع می شود تا 20 میلیون تومان قیمت سمعک ویدکس دانمارک
از 6 میلیون شروع می شود تا 20 میلیون تومان قیمت سمعک فوناک سوئیس
از 6 میلیون شروع می شود تا 13 میلیون تومان قیمت سمعک یونیترون کانادا
از 6 میلیون شروع می شود تا 16 میلیون تومان قیمت سمعک برنافون سوئیس
از یک میلیون شروع می شود تا 10 میلیون تومان قیمت سمعک اینترتون دانمارک
از سه میلیون شروع می شود تا 13 میلیون تومان قیمت سمعک استارکی آمریکا
از 4 میلیون شروع می شود تا 10 میلیون تومان

قیمت سمعک ادیوسرویس

قیمت سمعک
انواع سمعک گوش

قیمت سمعک زیمنس آلمان : سمعک سیگنیا در کشور آلمان قیمتی برابر 29 میلیون تومان دارد، درحالیکه در کشور ایران قیمت سمعک زیمنس در سال 1400 برابر 17 میلیون است، یعنی تقریبا نصف قیمت. کشور آلمان تولید کننده بهترین سمعک های دنیا می باشد. این سمعک ها با نام سیگنیا ( زیمنس سابق) جزو با کیفیت ترین سمعک های جهان است.  جدیدترین سمعک و بالاترین مدل سمعک ساخت سیگنیا در ایران 7nx است.

قیمت سمعک استارکی آمریکا: قیمت سمعک استارکی آمریکا از 3 میلیون شروع می شود تا 13 میلیون تومان، کشور آمریکا تولید کننده ی سمعک با برند استارکی است. برند استارکی در دنیا بعد از سیگنیا در رتبه ی دوم بهترین سمعک ها قرار دارد. لقب گرانترین سمعک های دنیا به این برند تعلق دارد.  قیمت این مارک در آمریکا بین 50 تا 100 میلیون تومان است (3400 تا 7300 دلار).

قیمت سمعک اتیکن دانمارک: دانمارک نیز یکی از تولیدکنندگان سمعک های دنیا است. قیمت سمعک اتیکن در دانمارک بین 1000 تا 3000 دلار است که با تبدیل به تومان حدود 16 تا 42 میلیون تومان می شود که رقم قابل توجهی است. این سمعک ها در ایران قیمت به مراتب پایین تری دارند. اتیکن دیگر برند تولیدی سمعک در کشور دانمارک است. هزینه بالاترین مدل این سمعک در کشور دانمارک 30میلیون تومان است.

قیمت سمعک ریساند: قیمت سمعک های ریساند در استایل های متفاوت داخل گوشی، پشت گوشی و نامرئی دارای قیمت های متفاوتی است. سمعک ریساند یکی از سمعک های گران قیمت در مقایسه با رقبای خود است. قیمت سمعک ریساند معمولا از 3 میلیون تومان شروع می شود و قیمت مدل های فرا هوشمند وایرلس آن به 20 میلیون تومان هم می رسد.

قیمت سمعک ویدکس: قیمت سمعک ویدکس از 3/800/000 تومان تا 12/000/000 تومان می باشد. سمعک ویدکس نیز چون سایر سمعک های روز دنیا دارای تکنولوژی وایرلس و بلوتوث می باشد و از طریق رابط و یا بصورت مستقیم امکان ارتباط با موبایل و سایر سیستم ها را دارد.جهت خرید سمعک ویدکس می توانید با کلینیک شنوایی جهان تماس بگیرید.

قیمت سمعک
خرید سمعک ویدکس

قیمت سمعک یونیترون: حدود قیمت سمعک های یونیترون کانادا با توجه به تکنولوژی و سطح کارکرد آنها از 5 میلیون تومان شروع می شود. سمعک یونیترون کانادا دارای مدل‌های پشت گوشی، داخل گوشی، نامرئی بوده و قیمت آنها با هم تفاوت چندانی ندارد. سمعک یونیترون کانادا دارای چهار سطح پایه، متوسط، پیشرفته و فرا پیشرفته است و قیمت هر کدام از این سمعک ها متفاوت است.

قیمت سمعک فوناک: قیمت سمعک فوناک از 6 میلیون شروع می شود تا 15 میلیون تومان، سمعک های فوناک ساخت کشور سوئیس است. قیمت سمعک فوناک در رده پایه معمولا از 4 میلیون شروع می شود و تا 20 میلیون تومان در رده پیشرفته ادامه دارد. قیمت سمعک شارژی فوناک براساس فاکتورهای مختلف از قبیل تکنولوژی و سایر عواملی که در این مقاله گفته شده است چیزی حدود 8 میلیون تا 15 میلیون تومان است.

قیمت سمعک گوش براساس رده بندی

سمعک های مختلف دارای خصوصیات پردازشی متنوعی می باشد. تکنولوژی های به کار رفته در آنها بیشترین تاثیر را در تعیین قیمت سمعک دارند. علاوه بر این مساله برند سمعک هم بسیار حائز اهمیت می باشد. برندهای معتبر تر به مراتب خدمات جانبی بیشتر و مناسب تری را به کاربران ارائه می دهند و به همین ترتیب قیمت های بیشتری را برای محصولات خود تعیین نموده اند. با توجه به تکنولوژی های به کار رفته در سمعک های مختلف قیمت تقریبی آنها به صورت زیر می باشد

قیمت سمعک دیجیتال پایه:  تعداد کانال این سمعک ها از 2 تا 6 متغیر است. خصوصیت نانو ضدآب در بسیاری از این سمعک ها وجود دارد. محدوده قیمت سمعک های دیجیتال پایه از حدود 1 تا 3 میلیون تومان می باشد. تولید سمعک های دیجیتال پایه متوقف شده است.

قیمت سمعک
قیمت سمعک دیجیتال پایه

قیمت سمعک دیجیتال هوشمند اکونومیک: این خانواده سمعک ها علاوه بر قیمت نسبتا مناسب دارای تکنولوژی بالاتری می باشند و معمولا دارای 8 تا 10 کانال می باشند. از خصوصیات این سمعک ها می توان به امکان بهره گیری از چند برنامه ی متنوع، شناسایی هوشمند محیط و تغییر برنامه اتوماتیک، کاهش صدای نویز محیط بدون تاثیر منفی برروی گفتار، فعال شدن برنامه ی تلفن بصورت اتوماتیک، امکان بهره گیری از سیستم های چند میکروفونه هوشمند و خاصیت ضدآب اشاره نمود. محدوده قیمت سمعک های دیجیتال هوشمند اکونومیک  حدود 3 تا 5 میلیون تومان می باشد.

قیمت سمعک هوشمند وایرلس نسبتا پیشرفته: خانواده ی هوشمند وایرلس علاوه بر تمام امکانات سمعک های هوشمند اکونومیک دارای قابلیت اتصال به لوازم جانبی کارآمد مانند ریموت کنترل و رابط ویژه ی تلفن و تلویزیون می باشد. برخی از مدل های این خانواده از سمعک های دارای قابلیت برقراری ارتباط دوگوشی هم می باشند.

همچنین این خانواده از سمعک ها دارای سیستم مهار وزوز گوش هستند و شرایط ایده آل تری برای کاربران دارای افت شنوایی و وزوز گوش بصورت همزمان دارد. حدود قیمت سمعک های هوشمند وایرلس از 8 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان می باشد. در برخی موارد علاوه بر قیمت سمعک هزینه ی تهیه ی لوازم جانبی هم باید درنظر گرفته شود.

قیمت سمعک
قیمت سمعک هوشمند وایرلس نسبتا پیشرفته

قیمت سمعک هوشمند وایرلس پیشرفته: پیشرفته ترین سمعک های عرضه شده به بازار در این گروه  قرار می گیرند. علاوه بر موارد ذکر شده می توان به تکنولوژی های هوشمند کاهنده ی نویز، تغییر برنامه ی اتوماتیک در محیط های مختلف، امکان برقراری ارتباط مستقیم با موبایل های هوشمند و تلویزیون های خانگی، امکان برقراری ارتباط کامل بین دو سمعک و به اشتراک گذاری اطلاعات، بهره گیری از سیستم های GPS و امکان کنترل سمعک بوسیله ی اپلیکیشن ها اشاره نمود. قیمت سمعک هوشمند وایرلس از 12 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان متغییر است.

قیمت سمعک
سمعک هوشمند وایرلس پیشرفته

قیمت سمعک بر اساس سایز و شکل ظاهری

یکی از مواردی که بیشتر کاربران به دنبال آن هستند سایز کوچکتر سمعک است. قطعا سایز سمعک تاثیر زیادی در قیمت سمعک خواهد داشت. وقتی سایز سمعک کوچک می شود وارد دسته بندی سمعک های نامرئی می شویم که طبیعتا قیمت بیشتری دارند.

قیمت سمعک
قیمت سمعک گوش

 

قیمت سمعک نامرئی :  قیمت سمعک نامرئی IIC از حدود 6 میلیون تومان شروع می شود و تا حدود 40 میلیون تومان ادامه دارد. سمعک های نامرئی در مدل های داخل گوشی (ساخت بصورت اختصاصی) و پشت گوشی در اختیار کاربران قرار می گیرند که دید تقریبا نامرئی دارند. سمعک نامرئی iic بطور کامل درون قسمت عمقی مجرای گوش قرار می گیرد و ریزترین سمعک است. از این رو سمعک نامرئی IIC تنها در رده های پیشرفته تولید می شود.

قیمت سمعک
سمعک نامرئی

قیمت سمعک داخل گوش: قیمت سمعک داخل گوشی براساس برند و تعداد آپشن های آن می تواند متفاوت باشد و معمولا از 5 میلیون شروع می شود و تا 20 میلیون تومان ادامه پیدا می کند. به طور مثال قیمت سمعک داخل گوشی زیمنس از 7 میلیون تومان شروع می شود. قیمت سمعک داخل گوشی اتیکن از 8 میلیون تومان شروع می شود. در بین سمعک های داخل گوشی، سمعک های کاملا نامرئی بیشترین قیمت را دارند.

قیمت سمعک پشت گوشی: سمعک های پشت گوشی یکی از پرکاربردترین سمعک های دنیا برای سالمندان و کودکان زیر دوازده سال است. قیمت سمعک های پشت گوشی براساس برند و آپشن های موجود در آن متفاوت است و قیمت آن مانند سمعک داخل گوشی است.

قیمت سمعک جیبی

 سمعک های جیبی ارزانترین و پایه ترین سمعک های موجود هستند. قیمت سمعک جیبی بین 500 هزار تومان تا 3 میلیون تومان متغیر است. قیمت پایین سمعک های جیبی بخاطر نداشتن تکنولوژی و ساده بودن آن است.

قیمت سمعک کاشتنی یا سمعک حلزونی

سمعک های کاشتنی( یا اصطلاحا سمعک حلزونی) یکی دیگر از گزینه های افراد دارای کم شنوایی است. معمولا افرادی هستند که تمایلی به استفاده از سمعک های معمول نداشته و اقدام به کاشت سمعک در کنار استخوان ماستوئید خود می کنند. افراد کاندید سمعک قابل کاشت باید افت شنوایی آنها از نوع حسی عصبی بوده و بیشتر از 85 دسی بل نباشد. کیفیت صدای دریافتی در سمعک های کاشتنی بیشتر از سمعک های معمول است. افرادی که اقدام به کاشت سمعک می کنند وجود آن را حس نمی کنند و یکی دیگر از نقاط قوت این سمعک ها این است که هیچگونه دیدی ندارد و از نمای بیرون قابل مشاهده نیست.

متاسفانه امروزه به دلیل تحریم، واردات این سمعک ها با مشکل موجه شده است. لازم به ذکر است باید هر چند ماه یکبار فرد جهت تعویض باتری آن جراحی مجدد انجام دهد و استفاده از این سمعک ها کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد. قیمت سمعک های کاشتنی به دلیل عدم واردات آن معلوم نیست اما چیزی که مشخص است اینست که هزینه های سمعک کاشت شامل خرید پروتز و عمل جراحی آن است. به همین خاطر قیمت سمعک کاشتنی بیشتر از سایر سمعک ها است.

 

قیمت سمعک
قیمت و خرید سمعک کاشتنی

قیمت سمعک ارزان

وقتی حرف از سمعک ارزان می شود، یعنی اینکه تمام امکانات و برنامه هایی که برای یک فرد کم شنوا لازم و ضروری است حذف می شود. سمعک ارزان سمعکی است که قیمت آن پایین از حد معمول باشد و ممکن است این نوع سمعک ها برای شنوایی فرد مناسب نباشد. قیمت سمعک های ارزان را میتوان در رده آنالوگ پیدا کرد که تولید آن متوقف شده است. البته در رده های بالاتر هم سمعک های نسبتا ارزان و مقرون به صرفه نیز وجود دارد. فراموش نکنید سمعک یک پروتز پزشکی است که در واقع جایگزین گوش و شنوایی شما می شود، پس با تهیه سمعک ارزان، به باقیمانده سیستم شنوایی خود آسیب نرسانیم.

دیگر معایب خرید سمعک ارزان

خرید سمعک ارزان معایبی دارد. یکی از معایب خرید سمعک ارزان کیفیت پایین قطعات آن است. شاید در وهله ی اول قیمت سمعک ارزان برای شما به صرفه باشد اما تعمیرات و خدمات پس از فروش ضعیف آن شما را کلافه می کند. پیشنهاد ما این است که سمعک با کیفیت بخرید و حداقل 6 الی 8 سال از آن استفاده کنید. نکته ی دیگر این است که وقتی شما اقدام به تهیه سمعک ارزان می کنید نباید انتظارات زیادی از آن داشته باشید.

قیمت سمعک ارزان در چه حدودی است؟

سمعک ارزان یعنی سمعک آنالوگ. قیمت این سمعک ها شاید زیر سه میلیون تومان باشد. باید توجه کرد که این سمعک ها آسیب زیادی به سیستم شنوایی می رسانند، چون توانایی کنترل ورودی صدا را ندارند و  مانند بلندگو عمل می کنند.

قیمت قالب سمعک گوش

هنگامی فرد سمعک سفارش می دهد، هزینه ی قالب همراه با سمعک است. اما اگر کسی بخواهد جداگانه قالب سمعک سفارش بدهد، قیمت آن از 150 تا 250 هزار تومان است.

قیمت سمعک در سال 1402

زمزمه های افزایش قیمت سمعک در سال 1402 به گوش می رسد. تا دوسال پیش سمعک با ارز دولتی یا نیمایی وارد می شد و از این لحاظ قیمت آن تفاوت زیادی نکرد. گویا ارز دولتی برای سمعک تا شهریور سال 1401 اختصاص پیدا کرد. در صورتی که ارز دولتی برای واردات سمعک حذف شود، قیمت آن به مراتب بیشتر می شود.

قیمت سمعک معمولی

سمعک معمولی بعضا حداقل نیاز یک فرد کم شنوا را رفع می کند. اما ممکن است برای اکثر افراد کم شنوا این سمعک ها کفایت نکند. قیمت سمعک معمولی بین 3 تومان تا 6 تومان متغیر است.

قیمت سمعک ضد آب

سمعک های ضد آب سمعک هایی هستند که آب نمی تواند به داخل آن ها نفوذ کند. در مواقعی که فرد هنگام حمام یا استخر رفتن فراموش کرد سمعک خود را بیرون بیاورد، خاصیت ضد آب بودن از سوختن سمعک جلوگیری می کند. جهت مشاوره و قیمت دقیق سمعک ضد آب با ما تماس بگیرید. البته ما سمعک ضد آب واقعی نداریم. منظور از ضد آب بودن سمعک یعنی اینکه حساسیت کمتری به آب دارد. بعضی از سمعک ها مانند سمعک گروه اتیکن بعد از خیس شدن می توان با خشک کردن دویاره از آن استفاده کرد اما دیگر سمعک ها بعد از خیس شدن می سوزد. یکی دیگر از مزیت حساسیت کمتر به آب این است که در برابر رطوبت و عرق بدن کمتر دچار اشکال می شوند. این امر در تابستان بسیار با اهمیت است.

قیمت سمعک بلوتوث دار

در مجموعه کلینیک جهان سمعک کلیه ی برند های سمعک دارای بلوتوث موجود است. جهت خرید سمعک بلوتوث دار می توانید با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. قیمت سمعک بلوتوث دار به نسبت به سایر سمعک ها تفاوتی ندارد. مراجع بایستی در هنگام مراجعه درخواست آپشن بلوتوث کند تا ما آن را بر روی سمعک تعبیه کنیم.بلوتوث یک قطعه خارجی است و حتی می توان در سمعک های داخل گوش نیز تعبیه کرد. البته فراموش نکنید چون قطعه بلوتوث بزرگ است ممکن است سایز سمعک را نیز تغییر دهد.

قیمت سمعک بلوتوث دار به طور متوسط از 8 میلیون تومان شروع می شود. فاکتورهای زیادی بر قیمت سمعک وایرلسی یا بلوتوثی تاثیر می گذارد. طبیعی است که هر چه تکنولوژی سمعک بالا می رود قیمت آن نیز بیشتر می ‌شود. هنگام تهیه سمعک به مشاوره و پیشنهاد های متخصص شنوایی خود اعتماد کنید، چراکه ایشان تمام جوانب را در نظر می گیرد و بهترین سمعک را به شما پیشنهاد می دهد. البته که نسل جدید سمعک ها تماما با کمک وایرلس به گوشی اتصال دارند. این اتصال برای کارهای محدودی مانند کم و زیاد کردن صدای سمعک است. منظور از اتصال بلوتوثی یعنی اینکه سمعک مانند هندزفری عمل کند. بعضی سمعک ها می توانند به صورت مستقیم به گوشی آیفون وصل شود. اما برای اتصال به گوشی اندروید نیازمند یک رابط است. قیمت این رابط جدا از سمعک است و بنابراین سمعک هایی که به گوشی اندروید وصل می شوند چون باید یک رابط دیگر هم تهیه کنید، قیمت بیشتری دارند.

 

قیمت سمعک برای کودکان

یکی از موارد سخت و دشوار بالینی، تجویز و تنظیم سمعک برای کم شنوایی‌های عمیق، به ویژه در کودکان، می‌باشد. سمعک پرقدرت موشن اس پی زیمنس (Motion SP BTE) ، و سمعک اکسید اتیکن است که در واقع آخرین، پرقدرت‌ترین و پیشرفته‌ترین سمعک پشت گوشی موجود تا حال حاضر است که علاوه بر اینکه توانایی پوشش کم شنوایی‌های عمیق را دارد، قابلیت‌ها و ویژگی‌های دیگری نیز دارد.

میزان بهره و حداکثر خروجی بسیار بالایی دارد، به گونه‌ای که بالاترین افت‌های شنوایی موجود را می‌پوشاند، مگر اینکه فرد ناشنوا باشد که در آن صورت کاندیدای کاشت حلزون می‌باشد. یکی از قابلیت‌های بزرگ این سمعک، توانایی کنترل و حذف فیدبک است که باعث می‌شود سمعک روی گوش سوت نزند. تنها قدرت و تقویت زیاد مطرح نیست و وقتی قدرت و خروجی بالا محقق می‌شود که سمعک روی گوش کاربر سوت نزند.

ویژگی سمعک کودکان

سمعک کودکان دارای قابلیت های زیادی است و نیاز کودک را کاملا برطرف می کند. طراحی باریک و کشیده‌ی آن باعث شده تا روی لاله‌ی گوش کاربر، به ویژه در کودکان، به خوبی قرار گرفته و از روی گوش آنان نیفتد. این قابلیت با دو قابلیت فوق باعث شده تا اکثر نوزادان و کودکان کم شنوای عمیقی که این سمعک را دریافت می‌کنند یا به عمل جراحی کاشت حلزون نرسند و یا دیرتر این عمل انجام شود. پوشش نانویی و دیگر ملاحظات به کار رفته در این سمعک باعث شده تا IP68 را بگیرد که در برابر آب مقاوم است.

با اپ مخصوصی که روی موبایل کاربر نصب می‌شود کاربر می‌تواند تنظیمات این سمعک، همچون ولوم صدا، زیروبمی صدا، بالانس صدا، جهت شکار صدا از هر چهار طرف را تغییر دهد و همچنین از وضعیت باتری سمعک آگاهی یابد. ارتباط بی سیمی بین دو سمعک راست و چپ باعث می‌شود مغز او صدای واحد و یکپارچه‌ای را کاربر دریافت کند و بالانس بین دو گوش فراهم آید.

یکی دیگر از امکاناتی که سمعک کودکان دارد، تکنولوژی FM است که کودک با کمک آن در کلاس مدرسه دچار مشکل دریافت صدا نخواهد شد. قیمت سمعک کودکان تفاوت آنچنانی با دیگر سمعک ها ندارد.

قیمت سمعک برای کودکان

قیمت و خرید سمعک قسطی

سمعک های قسطی دارای شراط خاصی هستند. یکی از شرایط خرید سمعک به صورت اقساطی پرداخت 60 درصد هزینه ی سمعک است. در صورت تمایل به خرید سمعک قسطی ارائه چک صیاد ضروری است. جهان سمعک جهت رفاه حال مراجعین خود، هزینه ی های سمعک را در صورت درخواست مراجعین به صورت قسطی دریافت می کند. لازم به ذکر است با اقساطی شدن سمعک، ممکن است هزینه های آن تغییر کند. مسلما خرید سمعک به صورت قسطی، قیمت آن را کمی بالا می برد.

خرید سمعک با بیمه تکمیلی

جهان سمعک طرف قرداد با بیمه بانک های کشور است. در صورت درخواست بیمه برای ارائه فاکتور معتبر جهت خرید سمعک، جهان سمعک این امکان را در اختیار شما می گذارد. خرید سمعک با بیمه ی تکمیلی به صرفه و راحت است.

قیمت و خرید سمعک دولتی

سمعک هایی که در جهان سمعک ارائه می شوند تماما با ارز دولتی و نیمایی وارد شده اند. در صورتی که کمک هزینه ی دولت برای خرید سمعک حذف شود، قیمت سمعک حداقل سه برابر می شود.

سمعک رایگان

ارائه سمعک رایگان اصولا در کشور ما تا حالا میسر نشده است. اما امید است در آینده نزدیک سمعک رایگان نیز در اختیار هموطنان بی بضاعت قرار بگیرد. البته افرادی که عضو سازمان بهزیستی کشور هستند و از طرف این سازمان حقوق بهزیستی دریافت می کنند، سمعک رایگان توسط بهزیستی تعلق می گیرد.

خرید سمعک دست دوم

یکی دیگر از انتخاب کاربران سمعک، خرید سمعک دست دوم است. سمعک های دست دوم معمولا چون برای یک فرد دیگر درست و طراحی شده است ممکن است تغییرات اساسی در سمعک از قبیل رسیور، پوسته سمعک و قالب آن انجام شود. سمعک های دست دوم اگر مدت زمانی از کارکرد آنها گذشته باشد برای استفاده مناسب نیستند. چون عمر مفید سمعک ها نهایتا 5 سال است. بنابراین خرید سمعک دست دوم مقرون به صرفه نیست.

سمعک هیچ دو نفری یکسان نیست. هیچ وقت سعی نکنید سمعک دست دوم بخرید. این بدلیل آنست که انسانها نه تنها توانایی های متفاوت شنوایی دارند بلکه شیوه و سبک زندگی آنها با یکدیگر نیز متفاوت است.

بنابراین علاوه بر برند سمعک، همیشه سعی کنید سمعک نو که برای گوش شما ساخته و تنظیم شده است تهیه کنید. برخی از کاربران سمعک، به نامرئی بودن سمعک تاکید دارند. این افراد مایل هستند که سمعک تجویز شده برای آنها سمعکی باشد تا آنجا که ممکن است پنهان باشد. با در نظر گرفتن این نیاز سمعک هایی طراحی کرده ایم که به لحاظ اندازه بسیار کوچک هستند و بسیار شیک و متفاوت طراحی شده اند.

قیمت سمعک برای وزوز گوش

سمعک های جدید قابلیت کنترل وزوز گوش افراد را دارند. این کار با کمک برنامه وزوز گوش انجام می شود. کنترل وزوز گوش با سمعک در افرادی که افت شنوایی دارند اثربخشی دارد و برای افرادی که صرفا وزوز دارند جوابدهی ندارد.

 

قیمت گرانترین سمعک

معیار قیمت گرانترین سمعک فاکتورهای زیادی است. بعضی افراد ترجیح می دهند همیشه بهترین و گرانترین سمعک را استفاده کنند. در انتخاب گرانترین سمعک، سن فرد نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در مورد کودک و بزرگسال انتخاب گرانترین سمعک فرق می کند.

گرانترین سمعک دارای مقبولیت همه جانبه است

مقبولیت ظاهری یک سمعک خوب امروزه باعث شده است که حتی شرکت ها نیز به فکر مخفی کردن سمعک بر روی گوش بیفتند. بیمار معمولا در انتخاب سمعک به مواردی از جمله قابل اعتماد بودن، سازگاری با تلفن، سهولت تمیز کردن، راحتی جای گذاری و خارج کردن آن، نمایان نبودن سمعک، غیر حساس بودن به باد، جهت یابی، نداشتن فیدبک توجه می نماید. عوامل ادیولوژیکی و غیر ادیولوژیکی ذکر شده در بالا باید برای بیمار در انتخاب کلینیک مناسب مورد توجه قرار گیرد. کلینیک جهان سمعک با کادر مجرب و مشاوره رایگان تمامی شرایط بیمار را بررسی و متناسب با شرایط فردی و محیطی و ارتباطی فرد بهترین سمعک مناسب را در دسترس بیمار قرار خواهد داد.

قیمت سمعک شارژی

سمعک های قابل شارژ یا شارژی سمعک هایی هستند که بدون نیاز به باتری و تنها با چند ساعت شارژ می توانند حداقل 15 ساعت روشن بمانند و کار کنند.قیمت سمعک شارژی براساس تکنولوژی، نوع شارژر (القایی یا وایرلسی)، برند سمعک، امکانات شنیداری، متفاوت است. قیمت سمعک های شارژی معمولا با شارژر محاسبه می شود. توجه شود معمولا سمعک های شارژی تکی نیستند و اغلب به صورت جفت ارائه می شوند.

قیمت سمعک های شارژی در برند های مختلف با هم متفاوت است. قیمت شارژر این سمعک ها چیزی حدود 2 تا 3 میلیون تومان است. توجه شود که در صورت خرابی یا گم شدن شارژر سمعک، شما نمی توانید اقدام به تهیه شارژر کنید. در حال حاضر خرید شارژر سمعک به صورت جداگانه امکانپذیر نیست. قیمت سمعک های شارژی از 8 میلیون تومان شروع می شوند و تا 30 میلیون تومان نیز موجود هستند.

 

عوامل موثر بر قیمت انواع سمعک

قیمت سمعک بستگی به تکنولوژی، کیفیت صدا و اندازه سمعک دارد البته اندازه سمعک خیلی در قیمت سمعک تاثیرگذار نمی باشد و مهمترین عامل قیمت سمعک تکنولوژی و کیفیت صدا سمعک ها می باشد. تکنولوژی سمعک ها ممکن است آنالوگ، قابل برنامه ریزی، نیمه دیجیتال، (دیجیتال تریمری)،100% دیجیتال، هوشمند یا هوشمند وایرلس باشد و این امر در قیمت سمعک تاثیر گذار است. قیمت سمعک های دیجیتال هم بر اساس امکانات تنظیم سمعک متفاوت است.

از جمله این تنظیمات میتوان به تعداد کانال و باند سمعک، سیستم حذف اصوات مزاحم، feedback cancelation جهت حذف سوت سمعک و data logging جهت ثبت اطلاعات سمعک (محیط موررد استفاده سمعک میزان کارکرد سمعک ایرادات احتمالی سمعک) تعداد میکروفون سمعک و امکان جهت یابی صدت (omni یا دایرکشنال) و امکان پوشش وزوز tinitus masker اشاره کرد.

تاثیر اندازه سمعک بر هزینه آن

اندازه سمعک هم تا حدودی بر قیمت سمعک تاثیر دارد برای مثال قیمت سمعک های iic نامرئی که جدیدا وارد بازار شده اند نسبت به قیمت سمعک های داخل گوشی cicمعمولی بیشتر است. در قیمت سمعک پشت گوشی هم قیمت سمعک ric که رسیور انها داخل گوش قرار گرفته و ظریف تر هستند بالاتر است. سمعک هایی که تکنولوژی جدیدتری دارند و قابلیت اتصال به کنترل از راه دور و بلوتوث و وسایل ارتباطی دارند کیفیت بالاتر و قیمت بالاتری دارند.

در مجموعه کلینیک های جهان سمعک تخفیف های ویژه ای برای سالمندان و بیمه شدگان بیمه نیروهای مسلح و برخی از سازمان ها در نظر گرفته شده است. در ضمن شما در این مرکزحق انتخاب سمعک های مختلف از کمپانی های معتبر دنیا با قیمت های مختلف و مناسب را دارید.

کدام قیمت سمعک برای شما مناسب است؟

 • محدوده قیمت انواع سمعک که برای شما مناسب است بستگی به عوامل مختلف دارد از جمله:
 • میزان و نوع کم شنوایی شما
 • محیط های شنیداری که شما از سمعک در آن محیط استفاده می کنید.
 • سلیقه شما از این که سمعک قابل رویت باشد یا خیر.
 • نیاز به یک یا دو سمعک دارید.
 • درآخر شما چقدر می خواهید هزینه کنید.

تکنولوژی سمعک و تاثیر آن بر قیمت سمعک

تکنولوژی های متعددی در سمعک ها به کار می رود. شرکت ها برای رضایت مندی بیماران و همچنین رقابت با همدیگر، سعی بر ان دارند که تکنولوژی های متعددی را وارد سمعک های خود کنند. متناسب با هر تکنولوژی قیمت سمعک نیز تغییر می کند. به عنوان مثال تکنولوژی SoundRecover 2 و Binaural Voice Stream Technology در سمعک های اتیکن باعث قیمت بالاتر خانواده سمعک هایی می شود که دارای این تکنولوژی می باشند. تکنولوژی AutoSense OS در سمعک های  فوناک نیز بر قیمت سمعک می افزاید.

 

خرید سمعک گوش

خرید سمعک برای کاربران آن همیشه یک چالش بوده است. کاربران سمعک همیشه از خود سوال می کنند از کدام برند بایستی خرید کنیم. سمعک (hearing aid) یکی از کالاهای تجهیزات پزشکی است که ارائه آن فقط در کلینیک های تخصصی شنوایی سنجی است.

خرید اینترنتی سمعک

خرید اینترنتی سمعک یکی از گزینه هایی است که امروزه افراد به دنبال آن هستند. باهم نحوه ی خرید اینترنتی سمعک را بررسی کرده و نقاط قوت و ضعف آن را به اشتراک می گذاریم. اغلب سالمندانی که از سمعک استفاده می کنند ممکن است بخاطر مشکلات حرکتی قادر به مراجعه به کلینیک نباشند. از این رو خانواده این افراد تمایل به خرید سمعک به صورت اینترنتی دارند. اما واقعیت امر همچین چیزی امکان پذیر نیست چون سمعک نیازمند تنظیم است. جهت غلبه بر این مشکل جهان سمعک می تواند با اعزام نیروهای خود به منزل شما، این مشکل را حل کنند. تجویز و تنظیم سمعک در منزل شما انجام می شود و در صورت نیاز دوباره جهت تنظیم، ما متخصص را به منزل شما اعزام می کنیم.

مزایای خرید اینترنتی سمعک

یکی از مزایای خرید اینترنتی سمعک این است که کاربر سمعک نیازی پیدا نمی کند حضوری در کلینیک اقدام به خرید کند و با خرید آنلاین، نیاز خود را بر طرف می کند. این امر به خصوص در دوران کرونا مشتاقان زیادی پیدا کرده و افراد زیادی خواهان همچین کاری هستند. اما در واقعیت امر همچین کاری فقط روی کاغذ شدنی و راحت به نظر می رسد، و در عمل تقریبا امکان پذیر نیست.

معایب خرید اینترنتی سمعک

توجه داشته باشید که در خرید اینترنتی سمعک، باید حتما از ارائه دهندگان مطمئن خرید کرد. متاسفانه در خرید اینترنتی هر کالایی ممکن است افرادی سودجو به منظور کلاهبرداری روش هایی را به کار برند. بنابراین خرید اینترنتی سمعک نیز باید با دقت و شناخت از ارائه دهنده آن انجام شود.

قالب گیری سمعک

یکی از مشکلاتی که خریدار سمعک به صورت اینترنتی ممکن است با آن رو به رو شود، بحث قالب سمعک است. سمعک های داخل گوشی در واقع براساس آناتومی مجرای گوش فرد ساخته می شود و بنابراین نیاز به ساخت و سفارش قالب سمعک امری ضروری و مهم است. برای سمعک های پشت گوشی نیز نیاز به قالب سمعک است، اما به صورت موقتی می توان از یک سری قالب آماده استفاده کرد ولی باید در اسرع وقت قالب گوش فرد آماده شود.

نیاز به نوار گوش برای تنظیم سمعک

بررسی وضعیت شنوایی و میزان افت آن نیز یکی از موارد مهم در تجویز سمعک است. بعضی اوقات نیازمند سمعک قدرتمند هستیم و در بعضی موارد نیز با یک سمعک با قدرت متوسط نیاز کاربر سمعک برطرف می شود. با این حال بررسی آستانه های شنوایی فرد خواهان سمعک امر ضروری است و به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست. تنظیم سمعک یکی از مشکلات خرید آنلاین سمعک است.

معمولا وقتی فرد اقدام به همچین خریدی می کند، سمعک را به صورت خام دریافت می کند و هیچ گونه برنامه ای برای آن تعریف نشده و بنابراین دوباره کاربر سمعک بایستی به کلینیک شنوایی سنجی مراجعه کند. بعد از تجویز سمعک آموزش نحوه ی استفاده از سمعک، تعویض باتری سمعک، تعویض فیلتر سمعک، شناخت صداهای هشدار دهنده سمعک به کاربر آن داده می شود.  معمولا افرادی که قبلا از سمعک استفاده کرده اند کمتر به مشکل بر میخورند ولی برای کاربران جدید سمعک این یک چالش جدی است.

معایب خرید سمعک از دیجی کالا

اولا خرید تجهیزات پزشکی مانند سمعک حساس بوده و ارائه آن توسط فروشگاه هایی مانند دیجی کالا ممنوع است. ثانیا فروشگاه هایی مانند دیجی کالا اغلب سمعک های بی کیفیت و از رده خارج را به فروش می رسانند. همچنین وقتی شما در دیجی کالا اقدام به خرید سمعک می کنید، یک سری خدمات رایگان از قبیل تنظیم های دوره ای، ارزیابی رایگان شنوایی را از دست می دهید. دیجی کالا در گذشته اقدام به فروش سمعک می کرد که با شکایت انجمن علمی شنوایی ایران، ممنوع شد.

خرید سمعک از دیجی کالا ممنوع

سمعک یک وسیله ی تجویزی است. تجویز سمعک براساس تشخیص متخصص شنوایی انجام می گیرد. بنابراین با خرید سمعک از دیجی کالا در واقع یک انتخاب شانسی انجام  داده اید و متضرر خواهید شد. علاوه بر این سمعک به صورت خام بوده و نیازمند برنامه ریزی است. مددجویان محترم می توانند به جای خرید سمعک از دیجی کالا، به مراکز معتبر سمعک در سطح تهران مراجعه کنند. کلینیک سمعک صادقیه یکی از مراکز معتبر سمعک در تهران است.

 

راهنمای خرید سمعک

میزان آسانی در نحوه کار با سمعک  و افت شنوایی بر روی انتخاب سمعک تاثیر زیادي می گذارد. هرچقدر فرد استفاده کننده از سمعک پیرتر باشد، اهمیت آسان بودن نحوه ي کار با سمعک بیشتر میشود.

مزیت انتخاب یک سمعک برای خرید به عوامل زیر بستگی دارد

 • سهولت گذاشتن و برداشتن سمعک در گوش
 • سهولت کار با کنترل هاي موجود بر روي سمعک
 • نامریی بودن آن
 • بهره و حداکثر خروجی بالا
 • پهناي باند و شکل پاسخ فرکانسی
 • عدم حساسیت به نویز باد
 • جهت داري (براي میکروفن)
 • دوام بیشتر سمعک
 • سازگار با تلفن
 • سهولت تمیز کردن
 • جلوگیري از فیدبک (feedback cancelling)
 • ارزیابی و تجویز در همان روز
 • هزینه ای که بابت خرید سمعک پرداخته می شود
قیمت سمعک
راهنمای خرید سمعک

مهمترین نکات در خرید سمعک به تفکیک در زیر آورده شده است. در هنگام خرید سمعک بایستی به وضعیت شنوایی و گوش فرد توجه کرد که شامل موارد زیر است:

 • مقدار افت شنوایی فرد: مهمترین فاکتوری که هنگام خرید سمعک باید به آن توجه کرد. به طور مثال اگر افت شنوایی خفیف تا متوسط دارید، میتوانید سمعک های ریزتری انتخاب کنید. اگرچه اگر افت شنوایی شما متوسط تا شدید باشد، چون به سمعک قدرتمندی نیاز دارید، اندازه سمعک بزرگتر می شود.
 • آناتومی گوش: شنوایی شناس هنگام انتخاب سمعک برای شما به آناتومی گوش و وضعیت کانال گوش شما نگاه می کند و باتوجه به آن سمعک مناسب برای گوش شما انتخاب می کند. گاهی اوقات بعلا باریک بودن کانال گوش امکان استفاده از سمعک داخل گوشی نیست.
 • سایر عوامل مرتبط با گوش: این فاکتور می تواند به وضعیت گوش فرد مانند مقدار جرم یا وکس تولید شده، میزان تعرق فرد و… به طور مثال فردی که در جای مرطوبی زندگی می کند و یا فعالیت فیزیکی بالایی دارد بایستی در انتخاب نوع سمعک خود دقت بیشتری به عمل آورد.

هنگام خرید سمعک گوش به این نکات توجه کنید

هنگام انتخاب سمعک باید به این نکته توجه داشته باشید که یک مارک یا مدل خاص سمعک برای تمام انواع کم شنوایی مناسب نیست. مقایسه سمعک ها و انتخاب از میان انواع و اقسام مارک ها و مدل های سمعک می تواند برای شما پیچیده باشد. بنابراین به متخصص ادیولوژیست خود اعتماد کنید و انتخاب سمعک مناسب را به عهده ی وی بگذارید. سمعک باعث بهبود ارتباطات فرد با دیگران و محیط اجتماعی اطراف می شود. سمعک یا وسایل کمک شنیداری اغلب برای افرادی با کاهش شنوایی متوسط تا شدید به کار گرفته می شود، در حالی که استفاده از روش کاشت حلزون در افرادی با کاهش شنوایی شدید و کری کامل استفاده می شود.

قیمت سمعک
خرید سمعک

عوامل فردی تاثیر گذار در خرید سمعک

 • سبک زندگی: یکی از جنبه های مهم دیگر در انتخاب سمعک است.

فردی که زندگی فعال دارد و با افراد مختلفی سروکار دارد، بایستی از سمعک های هوشنمد استفاده کند. زیرا این نوع سمعک ها قادر به سازگاری با محیط های مختلف و پرسر و صدا دارند. به دلیل هوشمند بودن سمعک، براساس محیط های مختلف مقدار صدای ورودی توسط سمعک کنترل می شود.

 • میزان ارتباطات فرد: از خودتان بپرسید کجاها مشکل شنیدن دارید. آیا هنگام حرف زدن با دوستان وآشنایان مشکل دارید؟ در مکان های شلوغ به مشکل برمیخورید؟
 • شکل ظاهری سمعک: طراحی سمعک فقط به موارد فنی سمعک برنمی گردد، بلکه به وضعیت ظاهری آن نیز مرتبط است. بعضی افراد دوست ندارند در محیط های عمومی سمعک ها در معرض دید باشد و ترجیح می دهند از سمعک های نامرئی استفاده کنند. تنوع سمعک ها بسیار زیاد است و مطمئنا پیدا کردن یک سمعک با سلیقه شما کار دشواری نیست.
 • وضعیت سلامتی بیمار: برای مثال داشتن مشکلاتی چون کم بینایی یا لرزش دست در انتخاب استایل سمعک حائز اهمیت هستند. افرادی که از لحاظ بینایی و لرزش دست مشکلاتی دارند، سمعک های پشت گوشی برای آنها انتخاب بهتری است.
 • انتظار بیمار: یکی از مهم ترین موارد در انتخاب سمعک مناسب، انتظار بیمار است. بسته به انتظاری که بیمار دارد ادیولوژیست می تواند انتخاب های بیمار را مشخص کند. گاهی برای فردی ظاهر سمعک بیشتر از شنوایی اهمیت دارد و بالعکس. باید فراموش نکنیم که انتظار بیمار در انگیزه او برای استفاده از سمعک تاثیر زیادی دارد.

کیفیت صدای سمعک یکی از نکات مهم در خرید سمعک است

شاید مهمترین تکنولوژی یک سمعک، کیفیت صدای آن باشد. کیفیت صدای دریافتی از سمعک یک امر فردی است و در بین افراد متفاوت است. با توجه به عامل سبک زندگی که در بالا اشاره کردیم، هرچقدر فرد در طول روز فعالتر باشد و تعاملات بیشتری داشته باشد، بنابراین بایستی از سمعک با کیفیت بالاتری استفاده کند. به عنوان مثال سمعک های پیشرفته، نویز و صداهای مزاحم محیط را کاهش می دهند. در خرید سمعک علاوه بر این نکاتی که برای خرید سمعک گفته شد، موارد مهم دیگری نیز وجود دارد. برای آگاهی بیشتر با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دوام سمعک یکی دیگر از نکات خرید سمعک

سمعک ها باید در شرایط محیطی ناجور همچون شرایط بارانی، عرق کردن، جرم گوش، اسپري مو، ژل مو و رطوبت کار کنند. همگی این شرایط موجب خراب شدن قطعات الکترونیکی یا مبدل ها، اساساً به خاطر فرسودگی، می شود. قطعاتی بیشتر خراب میشوند که در معرض هوا هستند و آنهایی که داراي قسمت هاي متحرك هستند. این قطعات شامل اتصالات باتری، مبدل ها، ولوم کنترل ها و سویچ ها است. چندین نوآوري در بسیاري از سمعک ها موجب افزایش بارز میزان دوام سمعک ها شده است.

این ویژگی ها شامل موارد زیر میباشد:

 • ولوم کنترل هاي خودکار
 • برنامه ریزي الکتریکی
 • ضدآب ساختن سمعک ها
 • پوشش نانوئی
 • کنترل هاي لمسی

دیگر نکاتی که باید قبل از خرید سمعک به آن توجه داشته باشید

 • سمعک باید براساس نوع کم شنوایی شما انتخاب شود.
 • توجه به توصیه های ادیولوژیست و اطمینان به اینکه وی مناسب ترین نوع وسایل کمک شنوایی را به شما پیشنهاد می دهد.
 • انتخاب از بین برندهای معتبر
 • توجه به سایز و شکل و جایگاه قرارگیری و همچنین نوع سمعک از لحاظ تکنولوژی به کار رفته مثل آنالوگ، دیجیتال، قابل برنامه ریزی و هوشمند
 •  سمعک های هوشمند با بهره مندی از جدیدترین تکنولوژی ها قابل برنامه ریزی بر حسب نیاز های شنیداری شما هستند و ادیولوژیست می تواند آنرا متناسب با شرایط محیطی مختلفی که شما در آن قرار می گیرید تنظیم نماید.
 • سمعک پشت گوشی به لحاظ ارگونومیک مناسب تمامی سنین هستند و افراد مختلف با رده های کم شنوایی ملایم تا عمیق می توانند از این نوع استفاده کنند

هزینه خرید سمعک شامل چه مواردی است؟

هزینه خرید سمعک شامل درست کردن قالب اولیه و ثانویه، نوار گوش، تجویز سمعک مناسب، تنظیمات دوره ای و گارانتی سمعک است. باتوجه به کلاس سمعک و نوع خدمات دریافتی قیمت سمعک متفاوت است.

قیمت بهترین سمعک چقدر است؟

سوالی که بیشتر کاربران از ما می پرسند این است که قیمت بهترین سمعک دنیا چقدر است؟ پاسخ این سوال بستگی به عوامل مختلف زیادی دارد. کاهش شنوایی در افراد مختلف به گونه های متفاوتی دیده می شود. قیمت بهترین سمعک برای هر فرد متناسب با افت شنوایی وی و عملکردی که از سمعک انتظار دارد، است.

هنگام مراجعه به کلینیک پس از انجام ارزیابی های دقیق شنوایی، ارزیابی توانایی های حرکتی و دیداری فرد، ارزیابی توانایی های استخراج گفتار توسط فرد و عوامل دیگر قیمت بهترین سمعک برای فرد مشخص می شود. عوامل ادیولوژیک شامل میزان و نوع افت شنوایی، شکل افت شنوایی، میزان درک گفتار فرد (SDS)، میزان توانایی های عصب و مغز در پردازش اصوات و شرایط پرده گوش و استخوانچه های گوش میانی در تعیین قیمت سمعک و کیفیت آن تاثیر دارد.

مراحل دریافت بهترین سمعک 

جهت دریافت بهترین سمعک ابتدا ارزیابی های دقیقی از وضعیت شنوایی شما بایستی انجام بگیرد که شامل ادیومتری، تمپانومتری، تست درک گفتار فرد و بررسی وضعیت وزوز گوش است. سپس میزان انتظارات فرد از سمعک، وضعیت شغلی و نیازهای روزانه فرد، میزان ارتباطات و بررسی محیط های ارتباطی شخص و سایر مسائل مورد نظر ارزیابی می شود. پس از قالب گیری از گوش و انتخاب سمعک مورد نظر تنظیمات اولیه انجام می گردد و دستورالعمل نحوه استفاده به کاربر و همراه او توضیح داده خواهد شد.

قیمت سمعک
مرکز فروش سمعک

مرکز خرید سمعک غرب تهران، علاوه بر انجام نوار گوش و سایر تست های مرتبط با شنوایی و سرگیجه، نمایندگی رسمی 5 برند برتر سمعک های روز دنیا از قبیل زیمنس، اتیکن، برنافون، یونیترون و ویدکس است. مزیت خرید سمعک از نمایندگی، خدمات پس از فروش بهتر است. به طوریکه تا 3 سال کلیه ی خدمات مربوط به گوش بیمار از قبیل تنظیم سمعک، معاینه گوش، تست های شنوایی رایگان است. همچنین سمعک تا یک سال گارانتی سخت افزاری دارد. فردی که اقدام به خریدسمعک می کند تا 3 ماه باتری رایگان دریافت می کند و در آخر، قیمت سمعک در نمایندگی های آن پایین تر از سایر کلینیک ها و مراکز است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت به کلینیک های تخصصی ما مراجعه نمایید و یا با شماره 44965281 021 تماس حاصل فرمایید.

سرور فتحی

سرور فتحی

سرور فتحی بیرانوند کارشناسی ارشد شنوایی شناسی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مدیر کلینیک شنوایی شناسی، تجویز سمعک و سرگیجه آریاشهر مولف کتاب” توانبخشی شنوایی و زبان آموزی کودکان زیر۷سال دارای تقص شنوایی” و با سابقه ی 10 سال فعالیت در زمینه شنوایی شناسی ، تجویز سمعک و سرگیجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *