همراه : ۵۳۸۹۴۶۵ ۰۹۱۲

شعبه آریاشهر: ۴۴۹۶۵۲۸۱ (۰۲۱)

قیمت سمعک در سال 1402 – خرید اینترنتی سمعک گوش

قیمت سمعک در جهان سمعک

قیمت سمعک برای خریداران این وسیله کمک شنیداری همیشه یک چالش بوده است. کاربران سمعک از خود سؤال می کنند از کدام برند بایستی خرید کنیم. سمعک (hearing aid) یکی از کالاهای تجهیزات پزشکی است که ارائه آن فقط در کلینیک های تخصصی شنوایی سنجی مجاز است. در زیر ما لیست قیمت انواع سمعک های موجود را آورده ایم و در ادامه به نحوه ی خرید سمعک و نکات آن پرداخته ایم. توجه شود این لیست قیمت برای سمعک هایی است که از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا برخورداند و ممکن است در بعضی مراکز و جاها قیمت سمعک پایین تر باشد که این به دلیل مدل آن می تواند باشد.

قیمت سمعک گوش در دیجی کالا

لیست قیمت انواع سمعک از نظر تکنولوژی

گفتیم که اصلی‌ترین فاکتور در تعیین قیمت سمعک تکنولوژی بکار رفته در ساختار آن است. سمعک‌های مختلف دارای سطوح متفاوتی از تکنولوژی هستند. علم سمعک در کنار تکنولوژی‌های پزشکی و الکترونیک در حال تغییر و پیشرفت روزافزون است. تولید قطعات جدید و کم‌مصرف باعث تولید سمعک‌های پیشرفته‌تر و کوچک‌تر شده است و طبیعتاً قیمت آن را نیز بیشتر کرده است. لیست قیمت سمعک در زیر آمده است:

 

قیمت حدودی سطح تکنولوژی سمعک
1,000,000  تا 2/500000 تومان قیمت سمعک آنالوگ
4,000,000 تا 7,000,000  تومان قیمت سمعک دیجیتال
از 7,000,000 تا 12,000,000  تومان قیمت سمعک هوشمند
از 12,000,000  تا 30,000,000تومان قیمت سمعک فراهوشمند
از 15,000,000 تا 50,000,000  تومان قیمت سمعک وایرلس

لیست قیمت انواع سمعک گوش براساس برند

لیست قیمت برندهای مختلف در جدول زیر آمده است:

قیمت حدودی نام برند سمعک
از 6,000,000شروع می شود تا 50,000,000  تومان قیمت سمعک زیمنس آلمان
از 10,000,000 شروع می شود تا 70,000,000 تومان قیمت سمعک اتیکن دانمارک
از 7,000,000شروع می شود تا 20,000,000 تومان قیمت سمعک ویدکس دانمارک
از 6,000,000 شروع می شود تا 20,000,000 تومان قیمت سمعک فوناک سوئیس
از 8,000,000 شروع می شود تا 13,000,000تومان قیمت سمعک یونیترون کانادا
از 6,000,000 شروع می شود تا 50,000,000  تومان قیمت سمعک برنافون سوئیس
از 3,000,000 شروع می شود تا 10,000,000  تومان قیمت سمعک اینترتون دانمارک
از 3,000,000 شروع می شود تا 13,000,000 تومان قیمت سمعک استارکی آمریکا
از 8,000,000 شروع می شود تا 25,000,000 تومان

قیمت سمعک ادیوسرویس

قیمت سمعک گوش

قیمت سمعک گوش با توجه به ویژگی‌ها و کارایی آن متغیر است. شاید برای شما سؤال پیش‌آمده باشد که دلیل تنوع قیمت سمعک‌ها چیست و کدام‌یک از آن‌ها برای شما مناسب‌تر است؟ چرا بعضی سمعک‌ها قیمت پایینی دارند و بعضی سمعک‌ها قیمت بالاتری دارند؟ آیا قیمت سمعک‌های داخل گوشی با پشت‌گوشی فرق می‌کند؟ آیا برند سمعک‌ها در قیمت آن تأثیر می‌گذارد؟ قیمت کدام‌یک از سمعک‌ها بیشتر است؟ قبل از اینکه به این سؤالات پاسخ دهیم ابتدا عواملی که در تعیین قیمت سمعک مؤثر هستند را باهم بررسی می‌کنیم. ویدئوی زیر قیمت انواع سمعک را تشریح می کند.

تأثیر اندازه سمعک بر قیمت آن

اندازه سمعک هم تا حدودی بر قیمت سمعک تأثیر دارد برای مثال قیمت سمعک‌های iic نامرئی که جدیداً وارد بازار شده‌اند نسبت به قیمت سمعک‌های داخل گوشی cic معمولی بیشتر است. در قیمت سمعک پشت‌گوشی هم قیمت سمعک ric که رسیور آن‌ها داخل گوش قرارگرفته و ظریف‌تر هستند بالاتر است. سمعک‌هایی که تکنولوژی جدیدتری دارند و دارای قابلیت اتصال به موبایل و بلوتوث هستند قیمت بالاتری دارند.

قیمت سمعک ارزانمحدوه قیمت مناسب سمعک

محدوده قیمت سمعک که برای شما مناسب است بستگی به عوامل مختلف دارد ازجمله:

 • میزان و نوع کم شنوایی شما
 • محیط‌های شنیداری که شما از سمعک در آن محیط استفاده می‌کنید
 • سلیقه شما از این‌که سمعک قابل‌رؤیت باشد یا خیر
 • نیاز به یک یا دو سمعک دارید
 • در آخر شما چقدر می‌خواهید هزینه کنید

تکنولوژی و تاثیر آن بر قیمت سمعک

تکنولوژی‌های متعددی در سمعک‌ها به کار می‌رود. شرکت‌ها برای رضایت‌مندی بیماران و همچنین رقابت با همدیگر، سعی بر آن دارند که تکنولوژی‌های متعددی را وارد سمعک‌های خود کنند. متناسب با هر تکنولوژی قیمت سمعک نیز تغییر می‌کند. به‌عنوان‌مثال تکنولوژی SoundRecover 2 و Binaural Voice Stream Technology در سمعک‌های اتیکن باعث قیمت بالاتر خانواده سمعک‌هایی می‌شود که دارای این تکنولوژی هستند. تکنولوژی AutoSense OS در سمعک‌های  فوناک نیز بر قیمت آن می‌افزاید.

قیمت سمعک علاوه بر تکنولوژی بستگی به کیفیت صدا و اندازه سمعک نیز دارد. مهم‌ترین عامل قیمت سمعک تکنولوژی و کیفیت صدا سمعک است. تکنولوژی سمعک‌ها ممکن است آنالوگ، قابل‌برنامه‌ریزی، نیمه دیجیتال (دیجیتال تریمری)، دیجیتال، هوشمند و هوشمند وایرلس باشد و این امر در قیمت سمعک تأثیرگذار است. قیمت سمعک‌های دیجیتال هم بر اساس امکانات تنظیم سمعک متفاوت است. ویدئوی زیر قیمت انواع سمعک را نشان می دهد

.شما می توانید با دانلود فایل زیر به قیمت انواع سمعک دست یابید

قیمت سمعک
لیست قیمت سمعک

خرید اینترنتی سمعک

خرید اینترنتی سمعک یکی از گزینه‌هایی است که امروزه افراد به دنبال آن هستند. باهم نحوه‌ی خرید اینترنتی سمعک را بررسی کرده و نقاط قوت و ضعف آن را به اشتراک می‌گذاریم. اغلب سالمندانی که از سمعک استفاده می‌کنند ممکن است به خاطر مشکلات حرکتی قادر به مراجعه به کلینیک نباشند. ازاین‌رو خانواده این افراد تمایل به خرید سمعک به‌صورت اینترنتی دارند؛ اما واقعیت امر همچنین چیزی امکان‌پذیر نیست چون سمعک نیازمند تنظیم است. جهت غلبه بر این مشکل جهان سمعک می‌تواند با اعزام نیروهای خود به منزل شما، این مشکل را حل کنند. تجویز و تنظیم سمعک در منزل شما انجام می‌شود و در صورت نیاز دوباره جهت تنظیم، ما متخصص را به منزل شما اعزام می‌کنیم.

مزایای خرید اینترنتی سمعک

یکی از مزایای خرید اینترنتی سمعک این است که کاربر سمعک نیازی پیدا نمی‌کند حضوری در کلینیک اقدام به خرید کند و با خرید آنلاین، نیاز خود را برطرف می‌کند. این امر به‌خصوص در دوران کرونا مشتاقان زیادی پیداکرده و افراد زیادی خواهان همچنین کاری هستند؛ اما در واقعیت امر همچنین کاری فقط روی کاغذ شدنی و راحت به نظر می‌رسد و در عمل تقریباً امکان‌پذیر نیست.

معایب خرید اینترنتی سمعک

توجه داشته باشید که در خرید اینترنتی سمعک، باید حتماً از ارائه‌دهندگان مطمئن خرید کرد. متأسفانه در خرید اینترنتی هر کالایی ممکن است افرادی سودجو به‌منظور کلاه‌برداری روش‌هایی را به کار برند؛ بنابراین خرید اینترنتی سمعک نیز باید با دقت و شناخت از ارائه‌دهنده آن انجام شود.

قالب گیری سمعک

یکی از مشکلاتی که خریدار سمعک به‌صورت اینترنتی ممکن است با آن روبه‌رو شود، بحث قالب سمعک است. سمعک‌های داخل گوشی درواقع بر اساس آناتومی مجرای گوش فرد ساخته می‌شود و بنابراین نیاز به ساخت و سفارش قالب سمعک امری ضروری و مهم است. برای سمعک‌های پشت‌گوشی نیز نیاز به قالب سمعک است، اما به‌صورت موقتی می‌توان از یک سری قالب آماده استفاده کرد ولی باید در اسرع وقت قالب گوش فرد آماده شود.

نیاز به نوار گوش برای تنظیم سمعک

بررسی وضعیت شنوایی و میزان افت آن نیز یکی از موارد مهم در تجویز سمعک است. بعضی‌اوقات نیازمند سمعک قدرتمند هستیم و در بعضی موارد نیز با یک سمعک باقدرت متوسط نیاز کاربر سمعک برطرف می‌شود. بااین‌حال بررسی آستانه‌های شنوایی فرد خواهان سمعک امر ضروری است و به‌هیچ‌عنوان قابل‌چشم‌پوشی نیست. تنظیم سمعک یکی از مشکلات خرید آنلاین سمعک است.

معمولاً وقتی فرد اقدام به این نحو خرید می‌کند، سمعک را به‌صورت خام دریافت می‌کند و هیچ‌گونه برنامه‌ای برای آن تعریف‌نشده و بنابراین دوباره کاربر سمعک بایستی به کلینیک شنوایی‌سنجی مراجعه کند. بعد از تجویز سمعک آموزش نحوه‌ی استفاده از سمعک، تعویض باتری سمعک، تعویض فیلتر سمعک، شناخت صداهای هشداردهنده سمعک به کاربر آن داده می‌شود.  معمولاً افرادی که قبلاً از سمعک استفاده کرده‌اند کمتر به مشکل برمی‌خورند ولی برای کاربران جدید سمعک این‌یک چالش جدی است.

خرید اینترنتی سمعک

معایب خرید سمعک از دیجی کالا

ایراد خرید سمعک از دیجی کالا چیست؟ اولاً خرید تجهیزات پزشکی مانند سمعک حساس بوده و ارائه آن توسط فروشگاه‌هایی مانند دیجی کالا ممنوع است. ثانیاً فروشگاه‌هایی مانند دیجی کالا اغلب سمعک‌های بی‌کیفیت و از رده خارج را به فروش می‌رسانند. همچنین وقتی شما در دیجی کالا اقدام به خرید سمعک می‌کنید، یک سری خدمات رایگان از قبیل تنظیم‌های دوره‌ای، ارزیابی رایگان شنوایی را از دست می‌دهید. دیجی کالا درگذشته اقدام به فروش سمعک می‌کرد که با شکایت انجمن علمی شنوایی ایران، ممنوع شد.

خرید سمعک از دیجی کالا ممنوع

سمعک یک وسیله‌ی تجویزی است. تجویز سمعک بر اساس تشخیص متخصص شنوایی انجام می‌گیرد؛ بنابراین با خرید سمعک از دیجی کالا درواقع یک انتخاب شانسی انجام  داده‌اید و متضرر خواهید شد. علاوه بر این سمعک به‌صورت خام بوده و نیازمند برنامه‌ریزی است. مددجویان محترم می‌توانند به‌جای خرید سمعک از دیجی کالا، به مراکز معتبر سمعک در سطح تهران مراجعه کنند. کلینیک سمعک صادقیه یکی از مراکز معتبر سمعک در تهران است.

قیمت نامتعارف سمعک در دیجی کالا

نکته‌ی دیگری که در ارتباط با خرید سمعک در دیجی کالا مطرح بود قیمت‌های نامتعارف و عجیب‌وغریب بود که خوشبختانه فروش این وسیله‌ی کمک شنوایی در این سایت ممنوع شد.

نکات خرید سمعک

هنگام خرید سمعک، میزان آسانی در نحوه کار با سمعک و افت شنوایی بر روی انتخاب سمعک تأثیر زیادی می‌گذارد. هرچقدر فرد استفاده‌کننده از سمعک پیرتر باشد، اهمیت آسان بودن نحوه‌ی کار با سمعک بیشتر می‌شود.

هنگام خرید سمعک به نکات زیر توجه کنید

 • سهولت گذاشتن و برداشتن سمعک در گوش
 • سهولت کار با کنترل‌های موجود بر روی سمعک
 • نامریی بودن آن
 • بهره و حداکثر خروجی بالا
 • پهناي باند و شکل پاسخ فرکانسی
 • عدم حساسیت به نویز باد
 • جهت‌داری (براي میکروفن)
 • دوام بیشتر سمعک
 • سازگار با تلفن
 • سهولت تمیز کردن
 • جلوگیري از فیدبک (feedback cancelling)
 • ارزیابی و تجویز در همان روز
 • هزینه‌ای که بابت خرید سمعک پرداخته می‌شود
خرید سمعک
راهنمای خرید سمعک
 • مقدار افت شنوایی فرد: مهم‌ترین فاکتوری که هنگام خرید سمعک باید به آن توجه کرد. به‌طور مثال اگر افت شنوایی خفیف تا متوسط دارید، می‌توانید سمعک‌های ریزتری انتخاب کنید. اگرچه اگر افت شنوایی شما متوسط تا شدید باشد، چون به سمعک قدرتمندی نیاز دارید، اندازه سمعک بزرگ‌تر می‌شود.
 • آناتومی گوش: شنوایی‌شناس هنگام انتخاب سمعک برای شما به آناتومی گوش و وضعیت کانال گوش شما نگاه می‌کند و با توجه به آن سمعک مناسب برای گوش شما انتخاب می‌کند. گاهی اوقات به علت باریک بودن کانال گوش امکان استفاده از سمعک داخل گوشی نیست.
 • سایر عوامل مرتبط با گوش: این فاکتور می‌تواند به وضعیت گوش فرد مانند مقدار جرم یا وکس تولیدشده، میزان تعرق فرد و… به‌طور مثال فردی که در جای مرطوبی زندگی می‌کند و یا فعالیت فیزیکی بالایی دارد بایستی در انتخاب نوع سمعک خود دقت بیشتری به عمل آورد.

هنگام خرید سمعک گوش به این نکات توجه کنید

هنگام انتخاب سمعک باید به این نکته توجه داشته باشید که یک مارک یا مدل خاص سمعک برای تمام انواع کم شنوایی مناسب نیست. مقایسه سمعک‌ها و انتخاب از میان انواع و اقسام مارک‌ها و مدل‌های سمعک می‌تواند برای شما پیچیده باشد؛ بنابراین به متخصص ادیولوژیست خود اعتماد کنید و انتخاب سمعک مناسب را به عهده‌ی وی بگذارید. سمعک باعث بهبود ارتباطات فرد با دیگران و محیط اجتماعی اطراف می‌شود. سمعک یا وسایل کمک شنیداری اغلب برای افرادی با کاهش شنوایی متوسط تا شدید به کار گرفته می‌شود، درحالی‌که استفاده از روش کاشت حلزون در افرادی با کاهش شنوایی شدید و کری کامل استفاده می‌شود.

خرید سمعک نامرئی
خرید سمعک

کیفیت صدای سمعک یکی از نکات مهم در خرید سمعک است

شاید مهم‌ترین تکنولوژی یک سمعک، کیفیت صدای آن باشد. کیفیت صدای دریافتی از سمعک یک امر فردی است و در بین افراد متفاوت است. با توجه به عامل سبک زندگی که در بالا اشاره کردیم، هرچقدر فرد در طول روز فعال‌تر باشد و تعاملات بیشتری داشته باشد؛ بنابراین بایستی از سمعک باکیفیت بالاتری استفاده کند. به‌عنوان‌مثال سمعک‌های پیشرفته، نویز و صداهای مزاحم محیط را کاهش می‌دهند. در خرید سمعک علاوه بر این نکاتی که برای خرید سمعک گفته شد، موارد مهم دیگری نیز وجود دارد. برای آگاهی بیشتر با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دوام سمعک یکی دیگر از نکات خرید سمعک است

سمعک‌ها باید در شرایط محیطی ناجور همچون شرایط بارانی، عرق کردن، جرم گوش، اسپري مو، ژل مو و رطوبت کار کنند. همگی این شرایط موجب خراب شدن قطعات الکترونیکی یا مبدل‌ها، اساساً به خاطر فرسودگی، می‌شود. قطعاتی بیشتر خراب می‌شوند که در معرض هوا هستند و آن‌هایی که داراي قسمت‌های متحرك هستند. این قطعات شامل اتصالات باتری، مبدل‌ها، ولوم کنترل‌ها و سویچ‌ها است. چندین نوآوری در بسیاری از سمعک‌ها موجب افزایش بارز میزان دوام سمعک‌ها شده است.

این ویژگی‌ها شامل موارد زیر است:

 • ولوم کنترل‌های خودکار
 • برنامه‌ریزی الکتریکی
 • ضدآب ساختن سمعک‌ها
 • پوشش نانوئی
 • کنترل‌های لمسی

قیمت سمعک گوش آنالوگ

حدود قیمت سمعک آنالوگ زیر 3 میلیون تومان است. سمعک آنالوگ پایه‌ترین نوع سمعک‌ها هستند که فقط صدا را زیاد می‌کند. تنها راه کنترل میزان تقویت صدای این سمعک‌ها از طریق ولوم است. این سمعک‌ها توانایی تقسیم‌بندی و تفکیک صداهای مختلف محیط را ندارند و صرف‌نظر از نوع صدای دریافتی تمام آن‌ها را به یک اندازه تقویت می‌کنند. امروزه تقریباً سمعک آنالوگ وجود ندارد و بیش از دو دهه از توقف تولید آن می‌گذرد. ارزان‌ترین سمعک‌هایی که اگر وجود داشته باشند همین سمعک‌های آنالوگ هستند.

خرید سمعک آنالوگ

قیمت سمعک گوش دیجیتال

قیمت سمعک‌های دیجیتال گران‌تر از سمعک آنالوگ هستند. حدود قیمت سمعک دیجیتال از 2/5 میلیون تومان تا 5 میلیون تومان است. سمعک‌های دیجیتالی، به خاطر مزایاي بیشتری که داشتند، جایگزین سمعک‌های آنالوگ شدند. بزرگ‌ترین مزیت سمعک‌های دیجیتالی این است که می‌توانند پردازش پیچیده‌تری را نسبت به سمعک‌های آنالوگ انجام دهند. همچنین این سمعک‌ها قادر هستند درباره‌ی چگونگی پردازش صداها بر اساس نوع محیط صوتی تصمیم بگیرند. این دو مزیت سمعک‌های دیجیتالی از زمان تولید همچنان افزایش‌یافته است. کیفیت صدا، راحتی و درک گفتار با کمک سمعک دیجیتال بیشتر شده است. تعداد کانال این سمعک‌ها از 2 تا 6 متغیر است. خصوصیت نانو ضدآب در بسیاری از این سمعک‌ها وجود دارد.

قیمت سمعک دیجیتال

قیمت سمعک گوش هوشمند

قیمت سمعک هوشمند معمولاً بیشتر از سمعک‌های دیجیتال و آنالوگ است. حدود قیمت سمعک هوشمند از 5 میلیون تومان تا 12 میلیون تومان است. سمعک هوشمند علاوه بر تمام عملکرد مربوط به تکنولوژی دیجیتال، قابلیت شناسایی محیط را هم دارد. هر فرد روزانه در محیط‌های مختلفی قرار می‌گیرد که ازنظر شرایط صوتی و شنیداری خصوصیات منحصربه‌فردی دارد. سمعک‌های هوشمند با شناسایی محیط بهترین شرایط تقویتی و پردازشی را فراهم می‌کنند.

مهم‌ترین پردازشی که صورت می‌گیرد را می‌توان شناسایی دقیق محیط و جداسازی هوشمند گفتار از صداهای اضافی در شرایط مختلف دانست. سمعک‌های هوشمند این کار را به‌خوبی انجام می‌دهند. با به‌کارگیری سیستم‌های وایرلس در سمعک‌های جدید عملکرد هوشمند آن‌ها دوچندان کرده است.

قیمت سمعک گوش هوشمند

قیمت سمعک هوشمند وایرلس

گران‌ترین سمعک‌های موجود در بازار سمعک‌های هوشمند وایرلس هستند. حدود قیمت سمعک هوشمند وایرلس از 12 میلیون تومان تا 60 میلیون تومان است. در برخی موارد علاوه بر قیمت سمعک هوشمند، هزینه‌ی تهیه‌ی لوازم جانبی هم باید در نظر گرفته شود.

قیمت و خرید سمعک وایرلس

با به‌کارگیری تکنولوژی وایرلس در سمعک، قابلیت اتصال مستقیم به موبایل و دریافت مستقیم صدای مکالمه و موسیقی فراهم‌شده است. برقراری ارتباط دوگوشی بین سمعک‌ها باعث شده است تا عملکرد هوشمند و تفکیک صداها چندین برابر قوی‌تر شود. سمعک هوشمند وایرلس دارای سیستم مهار وزوز گوش هستند و شرایط ایده آل تری برای کاربران دارای افت شنوایی و وزوز گوش به‌صورت هم‌زمان دارد.

شناسایی محل دقیق منبع گفتاری با استفاده از برقراری ارتباط وایرلس دوگوشی بسیار راحت‌تر شده است. امروزه با استفاده از اپلیکیشن های موبایل می‌توان عملکرد سمعک‌ها و قابلیت تمرکز بر روی جهت‌های دلخواه را به‌صورت دستی انتخاب نمود. یکی از جدیدترین پیشرفت‌های تکنولوژی هوشمند در سمعک‌ها استفاده از قابلیت مکان‌یاب و موقعیت‌شناسی (GPS) است.

قیمت و خرید سمعک وایرلس
سمعک هوشمند وایرلس

قیمت سمعک زیمنس آلمان 

قیمت سمعک زیمنس در کشور آلمان قیمتی برابر 60 میلیون تومان دارد، درحالی‌که در کشور ایران قیمت سمعک زیمنس در سال 1402 برابر 30 میلیون است، یعنی تقریباً نصف قیمت. کشور آلمان تولیدکننده بهترین سمعک‌های دنیا است. این سمعک‌ها بانام سیگنیا (زیمنس سابق) جزو باکیفیت‌ترین سمعک‌های جهان است. جدیدترین سمعک و بالاترین مدل سمعک ساخت سیگنیا در ایران 7nx است. البته مدل‌های Ax نیز جدیداً به تولیدات سیگنیا اضافه‌شده‌اند.

قیمت سمعک استارکی آمریکا

قیمت سمعک استارکی آمریکا از 6 میلیون شروع می‌شود تا 25 میلیون تومان، کشور آمریکا تولیدکننده‌ی سمعک با برند استارکی است. برند استارکی در دنیا بعد از سیگنیا در رتبه‌ی دوم بهترین سمعک‌ها قرار دارد. لقب گران‌ترین سمعک‌های دنیا به این برند تعلق دارد.  قیمت این مارک در آمریکا بین 50 تا 100 میلیون تومان است (3400 تا 7300 دلار).

قیمت سمعک اتیکن دانمارک 

دانمارک نیز یکی از تولیدکنندگان سمعک‌های دنیا است. قیمت سمعک اتیکن در دانمارک بین 1000 تا 3000 دلار است که با تبدیل به تومان حدود 50 تا 150 میلیون تومان می‌شود که رقم قابل‌توجهی است. این سمعک‌ها در ایران قیمت به‌مراتب پایین‌تری دارند. اتیکن دیگر برند تولیدی سمعک در کشور دانمارک است.

قیمت سمعک ریساند

قیمت سمعک های ریساند در استایل های متفاوت داخل گوشی، پشت‌گوشی و نامرئی دارای قیمت‌های متفاوتی است. سمعک ریساند یکی از سمعک‌های گران‌قیمت در مقایسه با رقبای خود است. قیمت سمعک ریساند معمولاً از 3 میلیون تومان شروع می‌شود و قیمت مدل‌های فرا هوشمند وایرلس آن به 20 میلیون تومان هم می‌رسد.

قیمت سمعک ویدکس 

قیمت سمعک ویدکس از 3/800/000 تومان تا 12/000/000 تومان است. سمعک ویدکس نیز چون سایر سمعک‌های روز دنیا دارای تکنولوژی وایرلس و بلوتوث است و از طریق رابط و یا به‌صورت مستقیم امکان ارتباط با موبایل و سایر سیستم‌ها را دارد. جهت خرید سمعک ویدکس می‌توانید با کلینیک شنوایی جهان تماس بگیرید.

قیمت سمعک ویدکس
خرید سمعک ویدکس

قیمت سمعک یونیترون

حدود قیمت سمعک‌های یونیترون کانادا با توجه به تکنولوژی و سطح کارکرد آن‌ها از 5 میلیون تومان شروع می‌شود. سمعک یونیترون کانادا دارای مدل‌های پشت‌گوشی، داخل گوشی، نامرئی بوده و قیمت آن‌ها باهم تفاوت چندانی ندارد. سمعک یونیترون کانادا دارای چهار سطح پایه، متوسط، پیشرفته و فرا پیشرفته است و قیمت هرکدام از این سمعک‌ها متفاوت است.

قیمت سمعک فوناک 

قیمت سمعک فوناک از 8 میلیون شروع می‌شود تا 20 میلیون تومان، سمعک‌های فوناک ساخت کشور سوئیس است. قیمت سمعک فوناک در رده پایه معمولاً از 4 میلیون شروع می‌شود و تا 20 میلیون تومان در رده پیشرفته ادامه دارد. قیمت سمعک شارژی فوناک بر اساس فاکتورهای مختلف از قبیل تکنولوژی و سایر عواملی که در این مقاله گفته‌شده است چیزی حدود 8 میلیون تا 20 میلیون تومان است.

قیمت سمعک فوناک

قیمت سمعک بر اساس سایز و شکل ظاهری

یکی از مواردی که بیشتر کاربران به دنبال آن هستند سایز کوچک‌تر سمعک است. قطعاً سایز سمعک تأثیر زیادی در قیمت سمعک خواهد داشت. وقتی سایز سمعک کوچک می‌شود وارد دسته‌بندی سمعک‌های نامرئی می‌شویم که طبیعتاً قیمت بیشتری دارند.

قیمت سمعک

قیمت سمعک نامرئی

 قیمت سمعک نامرئی IIC از حدود 12 میلیون تومان شروع می‌شود و تا حدود 70 میلیون تومان ادامه دارد. سمعک‌های نامرئی در مدل‌های داخل گوشی (ساخت به‌صورت اختصاصی) و پشت‌گوشی در اختیار کاربران قرار می‌گیرند که دید تقریباً نامرئی دارند. سمعک نامرئی iic به‌طور کامل درون قسمت عمقی مجرای گوش قرار می‌گیرد و ریزترین سمعک است. ازاین‌رو سمعک نامرئی IIC تنها در رده‌های پیشرفته تولید می‌شود.

قیمت سمعک نامرئی در سال 1402

قیمت سمعک‌ cic و iic تفاوت آن‌چنانی باهم ندارند. سمعک‌های نامرئی هرچقدر امکانات بیشتر داشته باشند و پیشرفته‌تر باشند، قیمت بالاتری نیز دارند. قیمت سمعک‌ نامرئی نوع پشت‌گوشی ممکن است به خاطر رسیور و یا امکانات دیگری متفاوت باشد. ولی در کل قیمت سمعک‌ نامرئی در مدل‌های cic، iic و نوع ریک یا پشت‌گوشی تقریباً یکسان است. قیمت سمعک‌های بدون باتری یا شارژی نیز با سایر قیمت سمعک‌های هوشمند نامرئی برابر است و تنها هزینه‌ی اضافی این سمعک‌ها شارژر آن‌ها است. قیمت سمعک‌های هوشمند نامرئی از 12 میلیون تومان شروع می‌شود.

قیمت سمعک نامرئی

قیمت سمعک داخل گوش

قیمت سمعک داخل گوشی بر اساس برند و تعداد آپشن های آن می‌تواند متفاوت باشد و معمولاً از 12 میلیون شروع می‌شود و تا 32 میلیون تومان ادامه پیدا می‌کند. به‌طور مثال قیمت سمعک داخل گوشی زیمنس از 12 میلیون تومان شروع می‌شود. قیمت سمعک داخل گوشی اتیکن از  25 میلیون تومان شروع می‌شود. در بین سمعک‌های داخل گوشی، سمعک‌های کاملاً نامرئی بیشترین قیمت رادارند. از خصوصیات این سمعک‌ها می‌توان به امکان بهره‌گیری از چند برنامه‌ی متنوع، شناسایی هوشمند محیط و تغییر برنامه خودکار، کاهش صدای نویز محیط بدون تأثیر منفی بر روی گفتار، فعال شدن برنامه‌ی تلفن به‌صورت خودکار، امکان بهره‌گیری از سیستم‌های چند میکروفونه هوشمند و خاصیت ضدآب اشاره نمود.

قیمت سمعک پشت گوشی 

سمعک‌های پشت‌گوشی یکی از پرکاربردترین سمعک‌های دنیا برای سالمندان و کودکان زیر دوازده سال است. قیمت سمعک‌های پشت‌گوشی بر اساس برند و آپشن های موجود در آن متفاوت است و قیمت آن مانند سمعک داخل گوشی است.

قیمت سمعک جیبی

سمعک‌های جیبی ارزان‌ترین و پایه‌ترین سمعک‌های موجود هستند. قیمت سمعک جیبی بین 500 هزار تومان تا 3 میلیون تومان متغیر است. قیمت پایین سمعک‌های جیبی به خاطر نداشتن تکنولوژی و ساده بودن آن است. سمعک‌های جیبی جزو اولین‌های سمعک‌ها هستند و در حال حاضر تولید نمی‌شوند.

قیمت سمعک کاشتنی یا سمعک حلزونی

سمعک‌های کاشتنی (اصطلاحاً سمعک حلزونی) یکی دیگر از گزینه‌های افراد دارای کم شنوایی است. معمولاً افرادی هستند که تمایلی به استفاده از سمعک‌های معمول نداشته و اقدام به کاشت سمعک در کنار استخوان ماستوئید خود می‌کنند. افراد کاندید سمعک قابل کاشت باید افت شنوایی آن‌ها از نوع حسی عصبی بوده و بیشتر از 85 دسی‌بل نباشد. کیفیت صدای دریافتی در سمعک‌های کاشتنی بیشتر از سمعک‌های معمول است. افرادی که اقدام به کاشت سمعک می‌کنند وجود آن را حس نمی‌کنند و یکی دیگر از نقاط قوت این سمعک‌ها این است که هیچ‌گونه دیدی ندارد و از نمای بیرون قابل‌مشاهده نیست.

متأسفانه امروزه به دلیل تحریم، واردات این سمعک‌ها با مشکل موجه شده است. لازم به ذکر است باید هرچند ماه یک‌بار فرد جهت تعویض باتری آن جراحی مجدد انجام دهد و استفاده از این سمعک‌ها کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد. قیمت سمعک‌های کاشتنی به دلیل عدم واردات آن معلوم نیست اما چیزی که مشخص است این است که هزینه‌های سمعک کاشت شامل خرید پروتز و عمل جراحی آن است. به همین خاطر قیمت سمعک کاشتنی بیشتر از سایر سمعک‌ها است.

قیمت سمعک کاشتنی

قیمت سمعک ارزان

قیمت سمعک‌های ارزان را می‌توان در رده آنالوگ پیدا کرد که تولید آن متوقف‌شده است.

البته در رده‌های بالاتر هم سمعک‌های نسبتاً ارزان و مقرون‌به‌صرفه نیز وجود دارد. فراموش نکنید سمعک یک پروتز پزشکی است که درواقع جایگزین گوش و شنوایی شما می‌شود، پس با تهیه سمعک ارزان، به باقیمانده سیستم شنوایی خود آسیب نرسانیم. وقتی حرف از سمعک ارزان می‌شود، یعنی اینکه تمام امکانات و برنامه‌هایی که برای یک فرد کم‌شنوا لازم و ضروری است حذف می‌شود. سمعک ارزان سمعکی است که قیمت آن پایین از حد معمول باشد و ممکن است این نوع سمعک‌ها برای شنوایی فرد مناسب نباشد.

دیگر معایب خرید سمعک ارزان

خرید سمعک ارزان معایبی دارد. یکی از معایب خرید سمعک ارزان کیفیت پایین قطعات آن است. شاید در وهله‌ی اول قیمت سمعک ارزان برای شما به‌صرفه باشد اما تعمیرات و خدمات پس از فروش ضعیف آن شمارا کلافه می‌کند. پیشنهاد ما این است که سمعک باکیفیت بخرید و حداقل 6 الی 8 سال از آن استفاده کنید. نکته‌ی دیگر این است که وقتی شما اقدام به تهیه سمعک ارزان می‌کنید نباید انتظارات زیادی از آن داشته باشید.

قیمت سمعک ارزان در چه حدودی است؟

سمعک ارزان یعنی سمعک آنالوگ. قیمت این سمعک‌ها شاید زیر سه میلیون تومان باشد. باید توجه کرد که این سمعک‌ها آسیب زیادی به سیستم شنوایی می‌رسانند، چون توانایی کنترل ورودی صدا را ندارند و  مانند بلندگو عمل می‌کنند.

قیمت سمعک در سال 1402

زمزمه‌های افزایش قیمت سمعک در سال 1402 به گوش می‌رسد. تا دو سال پیش سمعک با ارز دولتی یا نیمایی وارد می‌شد و از این لحاظ قیمت آن تفاوت زیادی نکرد. گویا ارز دولتی برای سمعک تا شهریور سال 1401 اختصاص پیدا کرد. درصورتی‌که ارز دولتی برای واردات سمعک حذف شود، قیمت آن به‌مراتب بیشتر می‌شود.

قیمت سمعک معمولی

سمعک معمولی بعضاً حداقل نیاز یک فرد کم‌شنوا را رفع می‌کند؛ اما ممکن است برای اکثر افراد کم‌شنوا این سمعک‌ها کفایت نکند. قیمت سمعک معمولی بین 3 تومان تا 6 تومان متغیر است.

قیمت سمعک ضد آب

سمعک‌های ضد آب سمعک‌هایی هستند که آب نمی‌تواند به داخل آن‌ها نفوذ کند. در مواقعی که فرد هنگام حمام یا استخر رفتن فراموش کرد سمعک خود را بیرون بیاورد، خاصیت ضد آب بودن از سوختن سمعک جلوگیری می‌کند. جهت مشاوره و قیمت دقیق سمعک ضد آب با ما تماس بگیرید. البته ما سمعک ضد آب واقعی نداریم. منظور از ضد آب بودن سمعک یعنی اینکه حساسیت کمتری به آب دارد. بعضی از سمعک‌ها مانند سمعک گروه اتیکن بعد از خیس شدن می‌توان با خشک‌کردن دوباره از آن استفاده کرد اما دیگر سمعک‌ها بعد از خیس شدن می‌سوزد. یکی دیگر از مزیت حساسیت کمتر به آب این است که در برابر رطوبت و عرق بدن کمتر دچار اشکال می‌شوند. این امر در تابستان بسیار با اهمیت است.

قیمت سمعک بلوتوث دار

قیمت سمعک بلوتوث دار به‌طور متوسط از 8 میلیون تومان شروع می‌شود. فاکتورهای زیادی بر قیمت سمعک وایرلسی یا بلوتوثی تأثیر می‌گذارد. طبیعی است که هر چه تکنولوژی سمعک بالا می‌رود قیمت آن نیز بیشتر می‌شود.

در مجموعه کلینیک جهان سمعک کلیه‌ی برندهای سمعک دارای بلوتوث موجود است. جهت خرید سمعک بلوتوث دار می‌توانید با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. قیمت سمعک بلوتوث دار به نسبت به سایر سمعک‌ها تفاوتی ندارد. مراجع بایستی در هنگام مراجعه درخواست آپشن بلوتوث کند تا ما آن را بر روی سمعک تعبیه کنیم. بلوتوث یک قطعه خارجی است و حتی می‌توان در سمعک‌های داخل گوش نیز تعبیه کرد. البته فراموش نکنید چون قطعه بلوتوث بزرگ است ممکن است سایز سمعک را نیز تغییر دهد.

هنگام تهیه سمعک به مشاوره و پیشنهادهای متخصص شنوایی خود اعتماد کنید، چراکه ایشان تمام جوانب را در نظر می‌گیرد و بهترین سمعک را به شما پیشنهاد می‌دهد. البته که نسل جدید سمعک‌ها تماماً با کمک وایرلس به گوشی اتصال دارند. این اتصال برای کارهای محدودی مانند کم‌وزیاد کردن صدای سمعک است. منظور از اتصال بلوتوثی یعنی اینکه سمعک مانند هندزفری عمل کند. بعضی سمعک‌ها می‌توانند به‌صورت مستقیم به گوشی آیفون وصل شود؛ اما برای اتصال به گوشی آندروید نیازمند یک رابط است. قیمت این رابط جدا از سمعک است و بنابراین سمعک‌هایی که به گوشی آندروید وصل می‌شوند چون باید یک رابط دیگر هم تهیه کنید، قیمت بیشتری دارند.

قیمت سمعک برای کودکان

یکی از موارد سخت و دشوار بالینی، تجویز و تنظیم سمعک برای کم‌شنوایی‌های عمیق، به‌ویژه در کودکان، است. سمعک پرقدرت موشن است پی زیمنس (Motion SP BTE) و سمعک اکسید اتیکن است که درواقع آخرین، پرقدرت‌ترین و پیشرفته‌ترین سمعک پشت‌گوشی موجود تا حال حاضر است که علاوه بر اینکه توانایی پوشش کم‌شنوایی‌های عمیق را دارد، قابلیت‌ها و ویژگی‌های دیگری نیز دارد.

میزان بهره و حداکثر خروجی بسیار بالایی دارد، به‌گونه‌ای که بالاترین افت‌های شنوایی موجود را می‌پوشاند، مگر اینکه فرد ناشنوا باشد که در آن صورت کاندیدای کاشت حلزون است. یکی از قابلیت‌های بزرگ این سمعک، توانایی کنترل و حذف فیدبک است که باعث می‌شود سمعک روی گوش سوت نزند. تنها قدرت و تقویت زیاد مطرح نیست و وقتی قدرت و خروجی بالا محقق می‌شود که سمعک روی گوش کاربر سوت نزند.

ویژگی سمعک کودکان

سمعک کودکان دارای قابلیت‌های زیادی است و نیاز کودک را کاملاً برطرف می‌کند. طراحی باریک و کشیده‌ی آن باعث شده تا روی لاله‌ی گوش کاربر، به‌ویژه در کودکان، به‌خوبی قرارگرفته و از روی گوش آنان نیفتد. این قابلیت با دو قابلیت فوق باعث شده تا اکثر نوزادان و کودکان کم‌شنوایی عمیقی که این سمعک را دریافت می‌کنند یا به عمل جراحی کاشت حلزون نرسند و یا دیرتر این عمل انجام شود. پوشش نانویی و دیگر ملاحظات به‌کاررفته در این سمعک باعث شده تا IP68 را بگیرد که در برابر آب مقاوم است.

با اپ مخصوصی که روی موبایل کاربر نصب می‌شود کاربر می‌تواند تنظیمات این سمعک، همچون ولوم صدا، زیروبمی صدا، بالانس صدا، جهت شکار صدا از هر چهار طرف را تغییر دهد و همچنین از وضعیت باتری سمعک آگاهی یابد. ارتباط بی‌سیمی بین دو سمعک راست و چپ باعث می‌شود مغز او صدای واحد و یکپارچه‌ای را کاربر دریافت کند و بالانس بین دو گوش فراهم آید.

یکی دیگر از امکاناتی که سمعک کودکان دارد، تکنولوژی FM است که کودک با کمک آن در کلاس مدرسه دچار مشکل دریافت صدا نخواهد شد. قیمت سمعک کودکان تفاوت آن‌چنانی با دیگر سمعک‌ها ندارد.

قیمت سمعک برای کودکان

قیمت بهترین سمعک چقدر است؟

سؤالی که بیشتر کاربران از ما می‌پرسند این است که قیمت بهترین سمعک دنیا چقدر است؟ پاسخ این سؤال بستگی به عوامل مختلف زیادی دارد. کاهش شنوایی در افراد مختلف به گونه‌های متفاوتی دیده می‌شود. قیمت بهترین سمعک برای هر فرد متناسب با افت شنوایی وی و عملکردی که از سمعک انتظار دارد، است.

هنگام مراجعه به کلینیک پس از انجام ارزیابی‌های دقیق شنوایی، ارزیابی توانایی‌های حرکتی و دیداری فرد، ارزیابی توانایی‌های استخراج گفتار توسط فرد و عوامل دیگر قیمت بهترین سمعک برای فرد مشخص می‌شود. عوامل ادیولوژیک شامل میزان و نوع افت شنوایی، شکل افت شنوایی، میزان درک گفتار فرد (SDS)، میزان توانایی‌های عصب و مغز در پردازش اصوات و شرایط پرده گوش و استخوانچه های گوش میانی در تعیین قیمت سمعک و کیفیت آن تأثیر دارد.

مراحل دریافت بهترین سمعک 

جهت دریافت بهترین سمعک ابتدا ارزیابی‌های دقیقی از وضعیت شنوایی شما بایستی انجام بگیرد که شامل ادیومتری، تمپانومتری، تست درک گفتار فرد و بررسی وضعیت وزوز گوش است. سپس میزان انتظارات فرد از سمعک، وضعیت شغلی و نیازهای روزانه فرد، میزان ارتباطات و بررسی محیط‌های ارتباطی شخص و سایر مسائل موردنظر ارزیابی می‌شود. پس از قالب‌گیری از گوش و انتخاب سمعک موردنظر تنظیمات اولیه انجام می‌گردد و دستورالعمل نحوه استفاده به کاربر و همراه او توضیح داده خواهد شد.

نکات خرید سمعک

مرکز خرید سمعک غرب تهران، علاوه بر انجام نوار گوش و سایر تست‌های مرتبط با شنوایی و سرگیجه، نمایندگی رسمی 5 برند برتر سمعک‌های روز دنیا از قبیل زیمنس، اتیکن، برنافون، یونیترون و ویدکس است. مزیت خرید سمعک از نمایندگی، خدمات پس از فروش بهتر است. به‌طوری‌که تا 3 سال کلیه‌ی خدمات مربوط به گوش بیمار از قبیل تنظیم سمعک، معاینه گوش، تست‌های شنوایی رایگان است. همچنین سمعک تا یک سال گارانتی سخت‌افزاری دارد. فردی که اقدام به خرید سمعک می‌کند تا 3 ماه باتری رایگان دریافت می‌کند و در آخر، قیمت سمعک در نمایندگی‌های آن پایین‌تر از سایر کلینیک‌ها و مراکز است.

قیمت سمعک برای وزوز گوش

سمعک‌های جدید قابلیت کنترل وزوز گوش افراد رادارند. این کار با کمک برنامه وزوز گوش انجام می‌شود. کنترل وزوز گوش با سمعک در افرادی که افت شنوایی دارند اثربخشی دارد و برای افرادی که صرفاً وزوز دارند جواب دهی ندارد.

قیمت گرانترین سمعک

معیار قیمت گران‌ترین سمعک فاکتورهای زیادی است. بعضی افراد ترجیح می‌دهند همیشه بهترین و گران‌ترین سمعک را استفاده کنند. در انتخاب گران‌ترین سمعک، سن فرد نیز باید موردتوجه قرار گیرد. در مورد کودک و بزرگسال انتخاب گران‌ترین سمعک فرق می‌کند.

گرانترین سمعک دارای مقبولیت همه جانبه است

مقبولیت ظاهری یک سمعک خوب امروزه باعث شده است که حتی شرکت‌ها نیز به فکر مخفی کردن سمعک بر روی گوش بیفتند. بیمار معمولاً در انتخاب سمعک به مواردی ازجمله قابل‌اعتماد بودن، سازگاری با تلفن، سهولت تمیز کردن، راحتی جای گذاری و خارج کردن آن، نمایان نبودن سمعک، غیر حساس بودن به باد، جهت‌یابی، نداشتن فیدبک توجه می‌نماید. عوامل ادیولوژیکی و غیر ادیولوژیکی ذکرشده در بالا باید برای بیمار در انتخاب کلینیک مناسب موردتوجه قرار گیرد. کلینیک جهان سمعک با کادر مجرب و مشاوره رایگان تمامی شرایط بیمار را بررسی و متناسب با شرایط فردی و محیطی و ارتباطی فرد بهترین سمعک مناسب را در دسترس بیمار قرار خواهد داد.

قیمت گرانترین سمعک یعنی نوع شارژی

قیمت سمعک‌های شارژی در برندهای مختلف باهم متفاوت است. قیمت شارژر این سمعک‌ها چیزی حدود 2 تا 3 میلیون تومان است. توجه شود که در صورت خرابی یا گم‌شدن شارژر سمعک، شما نمی‌توانید اقدام به تهیه شارژر کنید. در حال حاضر خرید شارژر سمعک به‌صورت جداگانه امکان‌پذیر نیست. قیمت سمعک‌های شارژی از 15 میلیون تومان شروع می‌شوند و تا 60 میلیون تومان نیز موجود هستند.

سمعک‌های قابل شارژ یا شارژی سمعک‌هایی هستند که بدون نیاز به باتری و تنها با چند ساعت شارژ می‌توانند حداقل 15 ساعت روشن بمانند و کار کنند. قیمت سمعک شارژی بر اساس تکنولوژی، نوع شارژر (القایی یا وایرلسی)، برند سمعک، امکانات شنیداری، متفاوت است. قیمت سمعک‌های شارژی معمولاً با شارژر محاسبه می‌شود. توجه شود معمولاً سمعک‌های شارژی تکی نیستند و اغلب به‌صورت جفت ارائه می‌شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت به کلینیک های تخصصی ما مراجعه نمایید و یا با شماره 44965281 021 تماس حاصل فرمایید.

سرور فتحی

سرور فتحی

سرور فتحی بیرانوند کارشناسی ارشد شنوایی شناسی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مدیر کلینیک شنوایی شناسی، تجویز سمعک و سرگیجه آریاشهر مولف کتاب” توانبخشی شنوایی و زبان آموزی کودکان زیر۷سال دارای تقص شنوایی” و با سابقه ی 10 سال فعالیت در زمینه شنوایی شناسی ، تجویز سمعک و سرگیجه

40 پاسخ

 1. سلام و عرض ادب
  بنده کوچک شما علی هستم 40 ساله چرا خودم رو معرفی کردم متوجه خواهی شد دوستان رفقا اطرافیانم به من میگن خجالت نمیکشی با این سن و سال همش ورد زبونت شده مامانم مامانم خب اشکالی نداره اونها نمیفهمن
  خدمت شما عارضم که بنده به معنی واقعی کلمه یک فرشته مهربون و دوست داشتنی دارم که افتخار خدمت گذاریش دارم خدا میدونه از خداهم بیشتر دوسشدارم خدایی نکرد سوئتفاهم نشه این حرفه من کاملا دلی خلاصه نه نه جونم بنده خدا گوشش سنگین شده الهی خودم فداش بشم میخوام ان شاءالله یه سمعک براش تهیه کنم لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنون و متشکرم

  1. سلام دوست عزیز
   قیمت انواع سمعک به صورت کامل در بالا توضیح داده شده است. برای انتخاب سمعک مناسب بهتر است حضورا تشریف بیاورید. این را در نظر داشته باشید بهترین سمعک برای شما، سمعکی است که نیازهای شمارا برطرف کند.

 2. سبلم پدرم سالمند است و شنوایی ضعیفی دارد. میخواهیم براش سمعک تهیه کنیم اما استرس اینو داره که نتونه اونطوری که باید و شاید از آن استفاده کنه.
  خواستم بپرسم راه حل شما چیه؟

  1. سلام.
   هنگام خرید سمعک و بعد از تجویز آن، اموزش استفاده از سمعک به طور کامل به پدر شما داده میشود. شما همچنین می توانید هنگام آموزش دادن فیلم بگیرید که بعدها جایی مشکل داشتید دوباره نگاه کنید.
   تا مدتی طبیعتا ممکنه باهاش مشکل استفاده داشته باشند اما مطمئنا بعد از یک ماه استفاده از آن راحت خواهد شد.

 3. سلام.
  من میخواهم سمعکی برای مادرم بخرم که از گوشش نیوفته.
  کدوم مدل رو پیشنهاد میدید و قیمت این سمعک چقدر است؟

 4. سلام
  سمعک را باید تمیز کرد یا گوش؟
  این سوال همیشگی منه و منم مجبورم با کمک گوش پاک کن مدام گوش رو از جرم پاک کنم.

  1. سلام واقعیتش باید هم سمعک و هم گوش را تمیز کرد. بهتر است هر 6 ماه یکبار شست و شوی گوش انجام دهید. سمعک هم روزانه با کمک پکیج تنظیف تمیز کنید.

  1. سلام سمعک های قدرتمندی برای خرید است. جهت اطلاع از قیمت و نحوه ی خرید می توانید تماس بگیرید.

 5. سلام من جفت گوش پدرم افت شنوایی دارد.
  آیا میشه یک سمعک خرید و دو روز یک بار جابجا کرد و در اون یکی گوش گذاشت؟
  با تشکر.

  1. سلام قالب گوش و تنظیم سمعک هر گوش متفاوت است. نمی شود این کار را انجام داد.
   در صورت محدودیت مالی می توانید سمعک دوم را بعد 6 ماه یا یک سال تهیه کرد.

 6. سمعک را باید موقع خواب درآورد و یا باید کامل در گوش باشد؟
  مادرم حتی موقع خواب سمعک را در نمیاورد.

 7. سلام من عموم ده سال پیش سمعک خرید و خیلی اذیتش کرد و اونو دور انداخت.
  الان پدرم دچار مشکل شنوایی شده و گارد عجیبی نسبت به استفاده از سمعک داره.
  میخواستم بپرسم سمعک های جدید همین مشکل را دارند یا نه برطرف شده؟
  قیمت سمعکی که پدرم باهاش راحت باشه چقدره؟

  1. سلام سمعک های جدید این مشکلات قبلی را ندارند. هرچند عموی شما ممکن است تجویز سمعک اشتباه براشون انجام شده باشه و یا تنظیم سمعک مشکل داشته باشه.
   قیمت سمعک مناسب که پدرتون باهاش مشکلی نداشته باشه از 7 تومان شروع می شود

 8. سلام من 30 سالمه و متاسفانه دچار کم شنوایی شده ام. الانم باید از سمعک استفاده کنم.
  سایز سمعک برام خیلی مهمه. به نظر شما کوچکترین سمعکی که میشه استفاده کرد چه قیمتی داره؟

  1. سلام. انتخاب سمعک کاملا براساس میزان کم شنوایی و الگوی آن دارد. لطفا نوار گوش خود را در واتس آپ ارسال کنید تا بهتر راهنمایی کنیم.

 9. سلام من پدرم آلزایمر داره و متاسفانه سمعک را چند دفعه گم کرده است.
  الانم دوباره میخواهیم سمعک تهیه کنیم. اما می ترسیم دوباره گم کنه.

  1. نیازی به حضور هر روز پدر شما در کلینیک نیست.
   هنگام خرید سمعک تمامی اموزش های مربوط به سمعک اعم از تعویض باتری داده می شود.

 10. من مادرم در محیط های آرام مشکل شنوایی نداره و فقط در محیط های شلوغ مشکل داره.
  آیا میشه الان سمعک تهیه کرد یا باید صبر کنیم تا افتش بیشتر شه

  1. سلام اینکه در یک محیط شلوغ دچار مشکل شنیدن می شود در واقع در مراحل اولیه افت شنوایی است و بهتر است همین الان از سمعک استفاده کند.

 11. من کم شنوا هستم و سمعک خواهرم رو گذاشتم روی گوشم. خیلی اذیت می کرد
  قیمت سمعکی که بشه باهاش راحت بود چقدره؟

  1. سلام دوست عزیز گذاشتن سمعک دیگران کاملا اشتباه است. چون نه تنظیمات آن به گوش شما میخوره نه قالب آن.

 12. قیمت بهترین برند سمعک که کارایی خوبی داشته باشه و کمتر نیاز به تعمیرات داشته باشه را می خواستم

  1. دوست عزیز تمامی سمعک ها بعد از مدت مشخصی نیاز به تعمیرات پیدا می کنند.
   کارکرد کلی سمعک ها بین 4 تا نهایتا 8 سال است.
   در این مدت بارها خراب می شود و ممکن است به تعمیرات نیاز پیدا کند.

 13. ما چند سال پیش سمعک برای پدرم خریدیم و الان هی خراب میشه.
  به نظرم کیفیت سمعک های امروزی پایین اومده

  1. دوست عزیز در وهله اول توجه به برند و کشور سازنده سمعک هنگام خرید بسیار مهم است.
   در وهله دوم کارکرد مفید یک سمعک نهایتا 4 الی 5 سال است و بعد آن نیاز به تعمیرات و تعویض قطعات دارد.
   سمعک یک وسیله الکترونیکی است و ماهیت وسایا الکترونیکی همین است

  1. نه هیچ وقت صددرصد مشکلاتتون حل نمی شه.
   سمعک اکثر مشکلات بزرگ شنوایی که زندگی شمارا منحل کرده را برطرف می کند.
   اگر درصدی بگیم، 70 الی 80 درصد مشکلات شنوایی شما با سمعک به راحتی حل می شود.

 14. سلام من هم شنواییم کم شده و هم اینکه وزوز گوش دارم.
  میشه از سمعک استفاده کرد؟
  سمعک صدای وزوز گوش رو بیشتر نمی کنه؟

  1. باسلام.
   یک عاملی که باعث شده شما وزوز گوش داشته باشید افت شنواییه.
   سمعک هایی که برنامه درمان وزوز گوش دارند می تونید استفاده کنید.
   سمعک باعث کنترل وزوز گوش می شود.

 15. سلام،لطفا راهنمایی کنید.
  من دچار سکته گوش شدم و دو،سه سالی هست افسردگی و ترک کار بخاطر عدم درک جملات و نشنیدن توی سروصدا.و این که یه لحظه هایی ناگهان یه صدای صوت و نویز وحشتناک به گوشم برای چندین ثانیه حمله میکنه،و بعضی مواقع گوش راستم ک اسیب دیده است برای چند ساعت هم داغ میشه که کاملا حس میکنم و حتی قرمزیش قابل رویته،و دماشم کاملا با لمس دیگران قابل حسه که داغه.متاسفانه وقتی ناگهان‌گوشم دجار مشکل شد دکتر تشخیص به غلت گرفتگی و اینا داد که خوب میشه و بعد یکی دوماه بحرانی شد درد و وزوز فوث تخصص گوش ۱۰تا کورتون داخل گوشم برای تزریق داد.بعدش اشتباه نکنم۱۷ درصد به حدود ۴۰درصد شنوایی رسید.الان برای سمعک چه راهنمایی میکنید.۳۰ساله مرداز مشهد هستم.سپاس گذارم اگه راهنمایی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *