همراه : ۵۳۸۹۴۶۵ ۰۹۱۲

شعبه آریاشهر: ۴۴۹۶۵۲۸۱ (۰۲۱)

کلینیک سمعک در صادقیه – مرکز تخصصی تجویز سمعک در غرب تهران

کلینیک سمعک در غرب تهران
راهنمای مقاله

کلینیک سمعک صادقیه تهران به عنوان یکی از مراکز برتر سمعک در غرب تهران و با ۲۳ سال سابقه تجویز سمعک، پیشگام در ارائه با کیفیت ترین و بهترین سمعک های روز دنیا است. اهالی محترم مناطق غرب تهران از جمله پونک، طرشت، ستارخان، شهرک اکباتان، سعادت آباد، شهرک غرب، بلوار فردوس می توانند به کلینیک سمعک صادقیه مراجعه کنند.

 

کلینیک سمعک در غرب تهران

 

مرکز تجویز سمعک در صادقیه تهران

مرکز سمعک تهران یکی از مراکز جامع سمعک در ایران است. کلیه ی سمعک ها و برند های مختلف روز دنیا در این مرکز تجویز می شود. سمعک های پیشرفته با قدرتی فوق العاده و با کارکرد عالی در مرکز سمعک تهران ارائه می شود. تصور کنید شما افت شنوایی شدید مبتلا هستید، سمعکی با اندازه کوچک همراه با سیگنال واضح و دارای جزئیات برای تجربه شرایط شنیداری واقعی به شما داده می شود. سمعک هایی که در کلینیک صادقیه ارائه می شوند، کاملا کوچک و در عین حال قدرتمند هستند و صدایی شبیه به صدای طبیعی دارند.

استفاده از رسیورهای جدید در این سمعک ها و افزایش 30 درصدی قدرت پردازش از ویژگی های این سمعک ها هستند. در این مرکز کلیه خدمات سمعک تا دو سال رایگان بوده و تا ۵ سال خدمات پس از فروش برای کلیه ی برند های سمعک ارائه می شود. راه های درمان و رهایی از وزوز گوش با کمک سمعک نیز از دیگر مداخلات ما در کلینیک است.

 

چرا کلینیک سمعک آریاشهر (صادقیه) تهران؟

خاستگاه فیزیولوژیکی افت شنوایی شامل از دست رفتن عملکرد سلول مویی داخلی، عملکرد سلول مویی خارجی، کاهش پتانسیل الکتریکی موجود در درون حلزون و تغییرات ایجاد شده در ویژگی هاي مکانیکی حلزون می باشد. نقایص شنیداري که حاصل می آیند بدین معنی خواهند بود که یک فرد کم شنواي حسی عصبی براي اینکه بتواند به شیوه ی موثري ارتباط برقرار نماید، نیاز به صدای به نسبت قویتری از یک فرد دارای شنوایی طبیعی دارد، حتی وقتی که صداها به وسیله ي سمعک تقویت شده باشند.

برعکس، در آسیب انتقالی، فقط صداها در طول گذر از گوش میانی کاهش می یابند و به همین علت، تقویت به عمل آمده از سوي سمعک باعث می شود تا وضعیت شنوایی به حالت هنجار برگشته و بازسازي شود. کلینیک سمعک صادقیه با دارا بودن نیروی متخصص اعم از پزشک گوش و حلق و بینی، متخصص سمعک و شنوایی سنجی با تشخیص نوع کم شنوایی و انتخاب بهترین نوع سمعک مناسب ترین تصمیم و تجویز را برای بیماران می گیرند. در کلینیک سمعک صادقیه در صورت نیاز، بیمار توسط متخصص گوش ویزیت شده، سپس با توجه به نوار گوش و فاکتورهای شنوایی فرد، بهترین سمعک تجویز می شود.

چه مدل هایی در کلینیک سمعک آریاشهر (صادقیه) تجویز می شود؟

کلینیک سمعک آریاشهر (صادقیه) به عنوان یکی از بهترین کلینیک های سمعک غرب تهران و نمایندگی سمعک های زیمنس و  نمایندگی سمعک اتیکن در تهران، پیشگام در ارائه به روز ترین سمعک های دنیا می باشد. تجویز انواع سمعک های هوشمند داخل گوشی، نامرئی، پشت گوشی، سمعک عینکی -استخوانی در این کلینیک انجام می شود.

همچنین برای مراجعین شهرستان و افرادی که حضور در کلینیک برایشان سخت است، سمعک یک روزه تحویل داده میشود.

سمعک ها بر اساس اینکه در کجا قرار می گیرند دسته بندي و توصیف می شوند. این نوع دسته بندي از سمعک ها به ترتیب کاهش اندازه عبارت است از: جیبی، عینکی استخوانی، پشت گوشی یا BTE، داخل گوشی یا ITC، داخل مجراي گوش و کاملا داخل مجراي گوش یا CIC هستند. در سمعک هاي پشت گوشی، تقسیم بندی متنوع تری وجود دارد. تا بدین وسیله بتوان بین انواع آنها از لحاظ قرارگیري محل رسیور (مبدل خروجی) سمعک در درون قاب سمعک و یا  در درون مجراي گوش تمایز قایل شد.

با این حال تا سال 2023 جدیدترین و پیشرفته ترین وسایل کمک شنوایی طراحی شده اند.

مرکز سمعک غرب تهران

خدمات پس از فروش در مرکز سمعک تهران چگونه است؟

کلینیک سمعک آریاشهر واقع در غرب تهران به عنوان یکی از بهترین کلینیک های سمعک در تهران، کلیه خدمات خود را به مدت 2 سال رایگان انجام میدهد. این خدمات شامل: تنظیم سمعک، آموزش استفاده از سمعک، نحوه استفاده از سمعک و جلوگیری از خراب شدن آن، معاینات دوره ای، تنظیم های دوره ای است. خدمات مربوط به تعمیرات سمعک تا یک سال رایگان می باشد.

طرف قرارداد با بیمه ها

کلینیک تخصصی سمعک آریا شهر (صادقیه) به عنوان یکی از بهترین کلینیک سمعک در غرب تهران با کلیه بانک ها قرارداد دارد. همچنین این کلینیک با قبول دیگر بیمه ها از قبیل حافظ، SOS، معلم، ما، البرز آماده خدمت به هموطنان عزیز می باشد.

ارائه باتری رایگان در کلینیک سمعک صادقیه تهران

کلینیک تخصصی سمعک آریاشهر، به مراجعین خود پس از دریافت سمعک به مدت 2 ماه باطری رایگان ارائه می دهد. باتری هایی که در اختیار کاربران سمعک قرار می گیرند برندهای ریوواک و زیمنس هستند.

قیمت مناسب در کلینیک سمعک صادقیه تهران

سمعک براي برطرف کردن یا کاهش مشکلات افراد کم شنوا طراحی شده است تا بدین وسیله کیفیت زندگی آنها بهبود یابد. بخاطر همین قیمت مناسب تمام سمعک ها در این کلینیک یکی از نقاط قوت ما می باشد.

تجویز سمعک در کلینیک صادقیه با رعایت پروتکل بهداشتی

همه ی موارد مصرفی در طی تجویز سمعک، یکبار مصرف بوده و بعد از ویزیت بیمار تعویض می شود. کلینیک تخصصی سمعک آریاشهر جهت رعایت موارد بهداشتی، اقدام به ارائه پکیج تنظیف سمعک می نماید. این پکیج شامل اسپری ضدعفونی کننده ی سمعک به همراه دستمال و پد الکلی مخصوص سمعک است.

ارائه این پکیج کاملا رایگان است.

آموزش مراقبت و نگهداری از سمعک در کلینیک سمعک صادقیه

سمعک های زیمنس بسیار مقاوم و با دوام هستند به طوری که سالیان درازی می توانید از آنها استفاده کنید. اگرچه مراقبت از سمعک و همچنین رعایت نکاتی ضروری جزو مسایل بسیار مهمی است که خیلی زود به آنها عادت می کنید.

تمیز کردن سمعک

سمعک های شما دارای پوشش محافظ هستند. با این وجود، درصورتی که آن ها را به طور منظم تمیز نکنید ممکن است آسیب ببینند. برای حفظ مسایل بهداشتی، سمعک های خود را روزانه تمیز کنید.

توجه

سمعک های خود را در معرض آب قرار ندهید.

سمعک های خود را با پارچه ی نرم و خشک تمیز کنید.

در هنگام تمیز کردن سمعک، به هیچ عنوان فشار زیادی را به سمعک وارد نکنید.

قالب های گوش

نحوه ی تمیز کردن برای همه ی انواع قالب ها:

قالب را به وسیله ی دستمال نرمی تمیز کنید. این کار باعث می شود که جرم گوش بر روی قالب خشک و سفت نشود. در صورت استفاده از سر گنبدی شکل، نوک آن را تمیز کنید. برای این کار نوک آن را با دو انگشت خود فشار دهید و سرش را تمیز نمایید. از متخصص شنوایی تان بخواهید تا توصیه های لازم را درخصوص نحوه تمیز کردن سمعک ها، وسایل جانبی تمیزکننده ی سمعک و شرایط مناسب نگهداری سمعک را در اختیار شما قرار دهد. برای تمیز کردن حرفه ای تر سمعک، آن را نزد متخصص شنوایی تان ببرید.

خشک کردن سمعک

سمعک هایتان را شب هنگام خشک نمایید. از متخصص شنوایی تان بخواهید تا توصیه های لازم درباره ی محصولات لازم برای خشک کردن سمعک ها را به شما ارایه دهد.

نگهداری از سمعک

در مواقعی که از سمعک ها استفاده نمی کنید، درب باتری سمعک را باز کنید و باتری ها را از داخل آن بیرون بیاورید و سمعک ها را به دور از رطوبت نگه دارید.

تعویض قالب گوش

قالب های گنبدی شکل و قابل تعویض را تقریبا هر سه ماه یکبار تعویض کنید، اما در مواقعی که قالب زودتر از این زمان، پاره شود و یا آسیب ببینید، آن را تعویض کنید. شیوه ی تعویض قالب های گنبدی شکل به نوع قالب بستگی دارد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک اقدامات لازم را انجام دهید. سمعک تان را که متخصص شنوایی شناس برایتان مشخص کرده ببینید.

تعویض قالب های شیشه ای (کلیک مولد) یا پوسته های ساخته شده فردی

از متخصص شنوایی خود بپرسید.

 

تجویز سمعک کراس در کلینیک سمعک صادقیه

زمانی که سیگنال صوتی کامل، از سمت یک گوش به سمت گوش دیگر فرستاده می شود، به این آرایش CROS می گویند. ظاهر این سمعک ها مشابه سمعک های BTE و ITE است اما یکی از سمعک ها دارای فرستنده بی سیم و دیگری دارای گیرنده بی سیم است. در سمعک های کراس میکروفون بر روی گوش بدتر قرار دارد و خروجی این میکروفون به تقویت کننده یا رسیوری می رود که در سمت مقابل قرار دارد. به این میکروفون مجزا satellite microphone می گویند. در گوش بهتر از قالب گوش باز استفاده می شود تا صدای تقویت نشده نیز مستقیماً وارد گوش بهتر شود. در کلینیک سمعک صادقیه، سمعک کراس تجویز می شود.

مهمترین مزیت سمعک کراس

بدون توجه به اینکه صداها از کدام سمت می آیند، فرد می تواند صداها را در گوشی که شنوایی بهتری دارد بشنود. در واقع سمعک کراس بر اثر سایه ای سر که مانعی برای فرکانس های بالا محسوب می شود، غلبه می کند.

 کاندیدای دریافت سمعک کراس چه کسانی هستند؟

افراد مبتلا به کم شنوایی یکطرفه ای که میزان افت در گوش ضعیف تر آنقدر زیاد است که از سمعک های مرسوم سود نمی برند. شنوایی گوش بهتر باید هنجار یا نهایتاً دارای افت ملایم باشد. بیمارانی از سمعک کراس به صورت ویژه سود می برند که مکرراً نیاز به دریافت سیگنال هایی هستند که از سمت گوشِ deaf می آید. مانند راننده تاکسی هایی که گوش ناشنوای او در سمت مسافر قرار دارد. بیمارانی که به افت شنوایی دوطرفه مبتلا هستند و امکان تقویت برای هردو گوش آن ها وجود دارد، از سمعک های مرسوم رضایت بیشتری خواهند داشت. بهره بسیار زیاد در هر فرکانس، باعث شکایت بیمار از نویز داخلی خواهد شد و زمانی که گفتار در سمت گوش بهتر باشد، عملکرد بیمار ضعیف تر از حالت بدون سمعک خواهد شد. بهتر است اگر گوش بهتر دارای شنوایی هنجار است، از سمعک در جاهای بسیار آرام استفاده نشود زیرا ممکن است شنیدن نویز داخلی در چنین شرایطی مشکل ساز گردد.

سمعک های دوطرفه ی کراس (BICROS) 

اگر گوش بهتر افت شنوایی داشته باشد، بدون توجه به اینکه صدای مورد نظر از کدام سمت می آید، بیمار احتمالاً از تقویت سود می برد. در این حالت یک میکروفون در هر طرف سر قرار می گیرد و اگر این دو میکروفون به رسیور یکسانی متصل شوند سمعک کراس دو طرفه یا بایکراس پدید می آید. تجویز سمعک بایکراس به صورت مجموعه ای از تجویز یک سمعک یکطرفه مرسوم به همراه تجویز یک سمعک کراس است.

کاندیدای دریافت سمعک بایکراس

افراد مبتلا به افت شنوایی دوطرفه ی نامتقارن، به گونه ای که افت شنوایی در گوش ضعیفتر آنقدر زیاد است که نمی تواند از سمعک سود ببرد. یا تقویت گوش ضعیف تر باعث می شود توانایی شناسایی گفتار (speech identification) تحت تاثیر قرار گیرد. در سمعک بایکراس از افت شنوایی گوش بهتر برای تعیین مقادیر تجویزی استفاده می شود و نیاز به درنظر گرفتن هیچگونه محاسباتی برای حالت شنوایی دوگوشی نیست.

 

بهترین دکتر سمعک در بهترین کلینیک سمعک تهران

شاید این سوال برای شما پیش آمده که بهترین دکتر سمعک در تهران کیست؟ ما اینجاییم که به این سوال شما پاسخ دهیم. مجموعه کلینیک جهان سمعک با 20 سال سابقه تجویز سمعک در تهران یکی از بهترین و عالی ترین کلینیک های سمعک در تهران است. این مجموعه دارای دو کلینیک سمعک در خیابان مطهری و صادقیه است. مجموعه جهان سمعک تا پایان سال 1400 مجموعا 16000 سمعک در تهران تجویز کرده و در این امر رکورددار ایران است. شاید اگر به مدیریت این مجموعه لقب بهترین دکتر سمعک در تهران داده باشیم کار اغراق آمیزی نیست.

 

چرا مجموعه سمعک صادقیه بهترین کلینیک تهران است؟

مجموعه ی جهان سمعک هنگام تجویز سمعک چندین مرحله را طی می کند. در ابتدا مریض توسط متخصص گوش و حلق و بینی معاینه شده و در صورت وجود وکس در گوش ابتدا ساکشن انجام می شود و سپس توسط متخصص شنوایی سنجی ادیومتری (نوار گوش) از بیمار گرفته می شود. بر اساس ادیومتری انجام شده در صورت وجود هر گونه عارضه ای ابتدا درمان انجام میگیرد و در صورت نبود مشکل با استفاده از نوار گوش بهترین نوع سمعک برای فرد در نظر گرفته می شود. بررسی جامعه سیستم شنوایی هنگام تجویز سمعک باعث رضایت 95 درصدی بیماران از سمعک هایشان باشد. همین امر موجب شده کلینیک سمعک صادقیه یکی از بهترین کلینیک ها در سطح تهران باشد.

چه سمعک هایی توسط بهترین کلینیک سمعک در تهران تجویز می شود؟

کلینیک سمعک در صادقیه به عنوان یکی از پیشگامان تجویز سمعک، جدیدترین و به روزترین تکنولوژی های روز دنیا را در شش برند برتر جهان ارائه میدهد. جهان سمعک نمایندگی سمعک های زیمنس آلمان، اتیکن دانمارک، ویدکس دانمارک، فوناک سوییس، ریساند دانمارک و استارکی آمریکاست. بهترین دکتر سمعک به افرادی که قصد تهیه سمعک دارند، پیشنهاد می دهد برای خرید سمعک برند زیمنس یا اتیکن را انتخاب نمایند. انواع سمعک های داخل گوشی، پشت گوشی، نامرئی، هوشمند، استخوانی، عینکی، جیبی ارائه میشود. خدمات رایگان در کلینیک سمعک صادقیه بر خلاف سایر مراکز پنج ساله می باشد و در این مدت همه ی خدمات تنظیمی سمعک رایگان است. امکان تست سمعک قبل از خرید نهایی، باتری رایگان، پکیج تنظیف و رطوبت گیری سمعک، قالب رایگان از جمله خدمات مرکز تخصصی جهان سمعک است. در صورت هر گونه مشاوره سمعک متخصصین ما امکان مشاوره آنلاین را برای مددجویان عزیز فراهم کرده اند و با ارسال نوارگوش خود برای ما بهترین تصمیم را برای خود بگیرید.

 

انجام کلیه خدمات شنوایی و سمعک با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی

کلیه خدماتی که در کلینیک سمعک صادقیه انجام می شود براساس توصیه های سازمان بهداشت جهانی است. کلیه وسایل مصرفی بیمار یک بار مصرف بوده و بعد از ویزیت عوض می شود. همچنین پکیج تنظیف سمعک به بیماران داده می شود. پکیج تنظیف شامل اسپری ضد عفونی کننده، دستمال مخصوص سمعک و پدهای الکی است. لازم به ذکر است کلیه این خدمات رایگان است.

خدمات ارائه شده در بهترین مرکز سمعک تهران

 • ادیومتری یا نوار گوش رایگان به صورت دوره ای
 • باطری رایگان به مدت 3 ماه
 • تنظیم سمعک تا 5 سال به صورت رایگان
 • گارانتی سخت افزاری سمعک تا یک سال
 • خدمات پس از فروش تا 10 سال
 • امکان تعویض سمعک کارکرده با سمعک نو
 • معاینات دوره ای گوش به صورت رابگان
 • امکان ویزیت توسط متخصص گوش و حلق و بینی
 • طرف قرارداد با بیمه های رایج کشور

 

انتخاب نوع سمعک در کنار بهترین دکتر سمعک در تهران چگونه است؟

عاقلانه ترین کار این است که قبل از اینکه از بیمار پرسیده شود که کدام نوع سمعک را می پسندد، مزایاي هر کدام از سمعک ها به صورت کلی براي او توضیح داده شود. در غیر این صورت، ممکن است متخصص بالینی مجبور باشد اطلاعاتی را در اختیار بیمار قرار دهد و این نوع ارایه ي اطلاعات، بیشتر براي تغییر نظر و تصمیم بیمار خواهد بود، تا اینکه در راستاي کمک به بیمار جهت رسیدن به یک تصمیم باشد. باید این امکان به بیمار داده شود که بتواند تمامی انواع سمعک ها را در دست گرفته و لمس کند. همچنین باید به بیمار تصاویري از سمعک ها که در گوش قرار دارند، نشان داده شود و یا متخصص بالینی می تواند بر روی گوش خود به بیمار نشان دهد که سمعک چگونه در داخل گوش یا پشت گوش او چگونه قرار میگیرد و چگونه به نظر میرسد.

وقتی سمعک هاي با تیوب باریک یا سیم نازك بر روي گوش زده شوند و بیمار آنها را در این حالت ببیند، بهتر مقبول او خواهد افتاد، تا وقتی که آنها را در دست بگیرد و یا بر روي میز ببیند. بعضی از متخصصین سمعک، قبل از قرار ملاقات، یکی از این نوع سمعک ها را بر روي گوش خود میزنند و در زمانی که با بیمار مشغول بحث درباره ي ظاهر این نوع سمعک هستند، به گوش خودش اشاره می کند و آن را به بیمار نشان میدهد. یکی از مزایای این نوع سمعک این است که اگر فرد در انتهاي جلسه ي ارزیابی حاضر شد که یکی از این نوع سمعک ها را بگیرد، می توان آن را بی درنگ در اختیار او قرار داد و باعث صرفه جویی در وقت بالینی و درنتیجه باعث صرفه جویی در هزینه ها شد.

تکنولوژی و هزینه ی سمعک

متخصص بالینی باید به خوبی از مزایا و معایب انواع تکنولوژی هاي مختلف خبر داشته باشد و این امر مستلزم آن است که او دانش لازم را درباره ي فناوري هاي پیچیده داشته باشد و همچنین قادر باشد تا ارزش عملکردي هر کدام از ویژگی ها را براي تک تک بیماران ارزیابی کند. حتی یک وظیفه ي دشواري که بر دوش متخصص بالینی قرار دارد، این است که باید هر کدام از این ویژگی ها را به شیوه ای براي بیمار ارایه کند که بیمار متوجه آن گردد.

اگرچه بیمار باید این سطح از اطلاعات را داشته باشد تا بتواند آگاهانه درباره ي این مساله تصمیم بگیرد که سمعک باید تا چه حد پیشرفته باشد. در مجموعه ی ما بسته به ویژگیهاي موجود در سمعک ها، و بسته به نوع مدل و برندي که عرضه میگردد، این امکان وجود دارد که جدولی از انواع مدل هاي سمعک ها تهیه شده بر حسب میزان سطح پیشرفته بودن، هزینه و مزایاي آن براي بیمار چیده شده و به او نشان داده می شود.

 

استفاده از سمعک نیازمند آموزش خوب و مناسب است و این امر در کنار بهترین دکتر سمعک در تهران میسر است

آموزش بیمار درخصوص نحوه ي داخل گوش گذاشتن سمعک، خاموش و روشن کردن آن، کار با ولوم کنترل آن، کار با دیگر کنترل هاي موجود بر روي آن، برداشتن سمعک از گوش و تغییر باتري آن جزو بخش هاي ضروري آموزش بیمار میباشد. تا زمانی که این مهارت (توسط کاربر سمعک یا فرد کمک کننده) یاد گرفته نشود، استفاده از سمعک ممکن نخواهد بود.

انتظار میرود که مدت زمان لازم براي اي نوع آموزش ها در افراد بالاي 80 سال مقداري طولانی تر باشد. فنونی که براي آموزش این مهارت ها به کار گرفته میشود، براي هر نوع سمعکی فرق میکند. اگر بیمار آموزش هاي ارایه شده در جلسه ي اول را یاد نگرفته باشد، دوباره همان فنون استفاده میشود و آموزش مجدد به بیمار ارایه می گردد.

وقتی افراد سمعک میزنند، هجمه ي زیادي از صداها را، که معمولا در نواحی فرکانسی بالا است، دریافت میکنند و این درحالی است که آنها به شنیدن این صداها عادت ندارند. اگر بیماران به تدریج شروع به تجربه ي شنیدن این صداها بکنند و ابتدا در جاهاي آرام شروع به استفاده بکنند و در هر روز به مدت کوتاهی از آن استفاده کنند، آنگاه بسیاري از بیماران به آسانی می توانند از این مرحله گذر کرده و از سمعک خود به راحتی استفاده کنند.  

 

سعی کنید سمعک تان را در شرایط زیر و به صورت مرتب استفاده کنید

مطابق با فهرستی که در زیر آمده است، پیش بروید و مهم نیست که چقدر سریع یا کند پیش می روید. طوري پیش بروید که شرایط براي شما راحت باشد. بعد از اینکه شما سمعک تان را در هر شرایط امتحان کردید، اینکه سمعک تان در آن شرایط به شما چقدر کمک کرده است را یادداشت کنید و هر مشکلی که با آن داشتید را بنویسید.

در طول چند هفته ي بعد، سمعک تان را بزنید و موارد زیر را با آن انجام دهید:

 • در منزل خود و در حالتی که میتوانید چهره یک نفر را ببینید، به صداي او گوش دهید.
 • در منزل خود، به صداي تلویزیون یا رادیو گوش دهید.
 • در حالی که در منزل خود راه می روید، سعی کنید که تمامی صداهایی را که می شنوید شناسایی کنید.
 • در منزل خود و در حالتی که به چهره یک نفر نگاه نمیکنید، به صداي او گوش دهید.
 • به صداي موسیقی گوش دهید.
 • در حالتی که یک روزنامه و یا کتابی را با صداي بلند می خوانید، به صداي خودتان گوش دهید.
 • در یک جاي آرام، با دو یا سه نفر گفتگو کنید.
 • در حالتی که در بیرون قدم می زنید، سعی کنید که تمامی صداهایی را که می شنوید شناسایی کنید.
 • در یک جاي شلوغ، با فرد دیگري به خرید بروید و با او صحبت کنید.
 • در یک جاي شلوغ، با دو یا سه نفر گفتگو کنید.
 • با یک جمع بزرگ و یا در داخل یک رستوران، به گفتگو بپردازید.

 

نظر بهترین دکتر سمعک در تهران در مورد نگهداری از سمعک

باید به بیماران گفته شود که چگونه از سمعک هاي خود مراقبت کنند. فهرستی از مواردي را نشان میدهد که بیمار باید انجام دهد و همچنین مواردي را نشان میدهد که بیمار نباید انجام دهد در اختیار بیمار قرار داده می شود. ولی چنین مواردي ممکن است براي تمامی بیماران واضح نباشد و به همین علت، باید آنها را به اطلاع بیماران رساند.

 

بعضی سمعک ها ضد آب هستند و فرد میتواند در هنگام دوش گرفتن، از آنها استفاده کند

بیمارانی که بارها نیاز دارند تا سمعک سفارشی آنها از لحاظ جرم گوش و رطوبت تمیز گردد، میتوانند سمعک خود را در طول شب در جاي مخصوص قرار دهند که نم و رطوبت سمعک را می گیرد و آن را خشک میکند. وسایلی وجود دارند که مخصوص نگهداري سمعک هستند و قابلیت هاي زیادي همچون گرم کردن، ارسال جریان باد، خشک کننده، دفع بوي زاید و کشتن میکروب ها به شیوه ي تشعشع الکترومغناطیسی دارند. تاثیر توام گرما و رطوبت زدایی باعث میشود تا تمامی جرم ها خشک شوند و سپس میتوان با استفاده از وسایل تمیزکننده، جرم هاي خشک را از سمعک جدا کرد و آن را تمیز کرد.

 

تصمیم گیري درباره ي تجویز دوطرفه در مقابل یکطرفه

رویکرد متخصص بالینی درباره ي تصمیم گیري براي تجویز دوطرفه یا یکطرفه باید چگونه باشد؟

شواهد حاصل از تحقیقات گویاي این است که در بعضی از شرایط شنیداري (که گفتار و نویز از جهات مختلف می آیند)، بیشتر افراد کم شنوا با دو سمعک بهتر از یک سمعک خواهند شنید. اگرچه این شواهد گویاي این مساله نیز هستند که حداقل در بعضی از شرایط (که گفتار و نویز، هر دو با هم از یک جهت میآیند)، عده ي قابل توجهی از بیماران پیر کم شنوا با یک سمعک بهتر از دو سمعک خواهند بود. اگر تداخل دو گوشی به قدر کافی قوي و تاثیر داشته باشد، آنگاه تعداد شرایطی که در آن، تجویز یکطرفه بهتر عمل میکند بسیار زیاد خواهد بود، اما به قدر کافی درباره ي ارتباط بین مزیت/عیب دوطرفه با قضیه ي مکان یابی فضایی صداها در افراد کم شنواي پیر تحقیقات صورت نپذیرفته است تا بتوان در این خصوص راهنمایی صورت بپذیرد.  

 

دلایلی متنوعی از سوي بهترین دکتر سمعک درباره ي ترجیح ایشان برای تجویز دوطرفه بیان شده است

 • برقراري ارتباط و شفافیت صدا در حضور نویز و در حضور صداهاي رقابتی
 • برقراري ارتباط در مکان هاي آرام
 • کیفیت صدا
 • توانایی مکان یابی
 • کنترل بهتر وزوز گوش
 • راحتی و توازن شنوایی

  اگرچه ممکن است این طور فکر شود که توصیه به تجویز دوطرفه یا یکطرفه را می توان براساس نتایج ادیومتري فرد انجام داد. چنین طرز فکري وقتی درست است که فرد در دو انتهاي طیف یعنی داراي وضعیت شنوایی هنجار و یا افت شنوایی عمیق در یکی از گوش هاي خود باشد.  

 

در کلینیک سمعک صادقیه، سمعک دوم همان لحظه تجویز می شود یا بعداً ؟

یک راهبرد رایج این است که از همان ابتدا به بیماران یک سمعک داده شود و بعداً (چند هفته یا چند ماه بعد) سمعک دوم ارایه گردد.

این گونه رویکرد متوالی چند مزیت دارد:

• این امکان پیش می آید که بیماران به تدریج درگیر سمعک هاي خودشان میشوند و این مساله وقتی کمک کننده و موثر است که آنان از همان ابتدا، دو سمعک را با قضیه ي پیرتر یا ناشنواتر به نظر رسیدن خود ربط میدهند و یا اینکه از تصمیم گیري درخصوص هزینه ها مطمئن نیستند.

• این امکان پیش می آید که بیماران، ابتدا مهارت هاي لازم براي کار با یک سمعک را کسب کنند و بدین ترتیب، بیماران ترسی در رابطه با نحوه ي کار با سمعک نخواهند داشت.

  این گونه رویکرد متوالی چند عیب دارد

• تنظیمات براي بیمار باید در دو بار متوالی صورت بگیرد. بار اول، مغز ممکن است یاد بگیرد که گوش تقویت نشده را نسبتاً نادیده بگیرد، به ویژه اگر میزان افت شنوایی بیشتر از حد ملایم باشد.

به همین دلیل، دوره ي زمانی یکطرفه باید تا حد امکان کوتاه باشد و بهتر آن است که کمتر از شش ماه باشد. بار دوم، مغز باید یاد بگیرد که اطلاعات حاصل از سوي گوشی که تازه تحت تجویز قرار گرفته شده است را به کار بگیرد و سیگنال هاي رسیده از سوي هر دو گوش را به نحو مناسبی با هم ترکیب کند.

• تعداد دیدارهاي متوالی و زمان صرف شده براي دو سمعک در این دیدارها بیشتر از حالتی است که دو سمعک به صورت همزمان و با هم تجویز و تنظیم شوند و این مساله باعث افزایش میزان هزینه ها میگردد.

 • احساس شنوایی که در ابتدا به خاطر عدم توازن موجود در بین دو گوش پیش می آید ممکن است باعث رد هر دو سمعک شود.

مرکز جامع سمعک در تهران شاید به اندازه تعداد انگشتان دست محدود باشند. مجموعه کلینیک سمعک جهان، یکی از مراکز جامع سمعک در تهران است. تجویز کلیه ی برندهای سمعک در این مرکز انجام می شود.

 

مرکز سمعک تهران

مرکز سمعک تهران

شعب مرکز سمعک تهران

مجموعه ی جهان سمعک دارای یک شعبه در غرب تهران است. شعبه ی غرب: فلکه ی دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان پزشکان پارسا، طبقه ی چهارم، واحد 14. کلینیک سمعک ما در صادقیه همه روزه از ساعت 10 صبح تا 7 بعدازظهر دایر است.

چه برندهایی در مرکز سمعک تهران تجویز می شود؟

در مجموعه ی جهان سمعک کلیه ی برند های معتبر سمعک تجویز می شود. در ادامه خلاصه ای از برندهایی که در این مجموعه تجویز می شود را بیان می کنیم.

تجویز سمعک زیمنس آلمان در کلینیک صادقیه

یکی از برند های محبوب و معتبر دنیا است که در کشور ما نیز از محبوبیت خاصی بین کاربران سمعک برخوردار است. دارای چهار کلاس و با نام های پرایمکس و nx است. کلاس 7 این برند بالاترین تکنولوژی سمعک را دارا است. جهت کسب اطلاع در مورد روی سمعک پرایمکس کلیک کنید. مدل nx در سمعک زیمنس تفاوت چندانی با مدل پرایمکس ندارد. توجه شود EasyTek فقط در مدل پرایمکس قابل استفاده است.

 

مرکز سمعک زیمنس در تهران

تجویز سمعک اتیکن دانمارک در کلینیک سمعک صادقیه

اگر لقب قویترین سمعک را بخواهیم به گروه اتیکن بدهیم مبالغه نکرده ایم. طراحی یک از قویترین سمعک های دنیا توسط شرکت اتیکن دانمارک انجام شد. این سمعک با نام Xceed وارد بازار شده است. جهت آشنایی با این سمعک روی Xceed کلیک کنید. این سمعک ها برای افراد دارای افت شنوایی شدید تا عمیق مناسب است و با توجه به کارایی که دارد سایز مناسب داشته و بزرگ نیست.

مرکز سمعک اتیکن در تهران

تجویز سمعک ویدکس دانمارک در کلینیک سمعک صادقیه

یک سمعک با کیفیت دیگر از کشور دانمارک است. این سمعک ها در وضوح و کیفیت صدا پیشتاز هستند و در رقابت با سایر سمعک ها همیشه در رتبه ی اول قرار می گیرند. سمعک ویدکس دانمارک را برای افراد جوان که خواهان دریافت صدای واضح و با کیفیت هستند را پیشنهاد می دهیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این برند می توانید روی کلمه ی ویدکس کلیک کنید. مرکز سمعک ویدکس در تهران

تجویز سمعک فوناک سوئیس در کلینیک سمعک صادقیه

سمعک فوناک سوئیس یکی دیگر از برندهایی است که در مرکز سمعک تهران تجویز می شود. کارکرد این سمعک ها مانند ساعت سوئیس دقیق بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است. این سمعک ها دارای آپشن Fall Detector است. در صورتیکه سالمند زمین بخورد، بوق هشدار به گوشی مورد نظر ارسال می کند. کیفیت بالای این سمعک ها از نقاط قوت این برند بوده و کاربران آن رضایت کامل دارند.

 

کلینیک سمعک در صادقیه

سایر برندهایی که در کلینیک سمعک صادقیه تجویز می شود

برندهایی مانند یونیترون، برنافون، ادیوسرویس، استارکی، بلتون، ریساند در کلینیک سمعک صادقیه تنظیم و تجویز می شوند.

دیگر خدمات کلینیک سمعک صادقیه تهران

کلینیک سمعک تهران تعمیرات کلیه ی برندهای سمعک را انجام می دهد. تنظیم سمعک در این مرکز کاملا رایگان بوده و هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. تجویز سمعک در منزل نیز پذیرفته می شود. ارائه ی برندهای مختلف باتری و در سایزهای متنوع. لازم به ذکر است خریداران سمعک به مدت 2 ماه باتری رایگان دریافت می کنند. نوار گوش سالیانه برای کاربران سمعک به صورت کاملا رایگان گرفته می شود. در صورتیکه مراجع از شهرستان باشد سعی می کنیم در کوتاه ترین زمان ممکن سمعک را تحویل دهیم. تنظیم سمعک برای کاربران ساکن شهرستان، با کمک اینترنت و به صورت از راه دور است.

 

بورس سمعک تهران

وقتی ما از بورس سمعک در تهران و ایران سخن می گویم منظور این است با مراجعه به آن تمام برند های سمعک را موجود باشد و برای مددجو تست کند. کلینیک سمعک صادقیه یکی از مراکز بورس سمعک در تهران است. فروش کلیه ی برند های سمعک با خدمات پس از فروش عالی در این مرکز ارائه می شود. همچنین بورس انواع باتری سمعک، لوازم جانبی سمعک در تهران می باشد.

چه افرادی می توانند به کلینیک سمعک صادقیه مراجعه کنند؟

کلیه اهالی مناطق غرب تهران از جمله، ستارخان، سعادت آباد، شهرک غرب، صادقیه، شهرک اکباتان، تهرانسر و.. می توانند به کلینیک سمعک صادقیه مراجعه کنند.

حرف آخر در مورد کلینیک شنوایی سنجی و سمعک صادقیه

کلینیک شنوایی سنجی و سمعک صادقیه یکی از مراکز معتبر سمعک در غرب تهران است. کلیه ی کارهای مربوط به سمعک از جمله شنوایی سنجی، تنظیمات دوره ای، تعمیرات سمعک در این مرکز انجام می شود.

کلینیک سمعک نزدیک بلوار فردوس

کلینیک سمعک صادقیه یکی از مراکز نزدیک به بلوار فردوس است و ساکنان این منطقه می توانند برای دریافت خدمات مربوط به سمعک به کلینیک ما مراجعه کنند.

آدرس کلینیک سمعک در صادقیه (غرب تهران)

کلینیک سمعک غرب واقع در فلکه دوم صادفیه، بلوار آیت الله کاشانی، بین اباذر و مهران، پلاک 71، ساختمان پزشکان پارسا( جنب بانک سینا) طبقه چهارم واحد 14 است.

سرور فتحی

سرور فتحی

سرور فتحی بیرانوند کارشناسی ارشد شنوایی شناسی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مدیر کلینیک شنوایی شناسی، تجویز سمعک و سرگیجه آریاشهر مولف کتاب” توانبخشی شنوایی و زبان آموزی کودکان زیر۷سال دارای تقص شنوایی” و با سابقه ی 10 سال فعالیت در زمینه شنوایی شناسی ، تجویز سمعک و سرگیجه

3 پاسخ

 1. از اینکه با این کفایت و نظم نحوه انتخاب، استفاده واطلاعات جامع جهت خرید سمعک نگاشته ایدو راهنمایی کرده اید و بسیار کمک کننده است یک دنیا سپاسگزارم.
  من مرکز شما را برای خرید سمعک انتخاب میکنم به خاطر تعهدی که به مصرف کننده نشان می دهید حتی با راهنمایی مکتوب کاملتون…سپاس.

 2. باسلام .من چندین ماه درگیر سرگیجه بودم وآزمایشهای زیادی انجام دادم کسی علت سرگیجه من رو نمی دانست .با مراجعه به این کلینیک وبا کمک آقای دکتر که واقعا دکتر خوش برخود وبا حوصله ای هستند علت سرگیجه من مشخص ورفع شد تشکر می کنم از خانم منشی خوش برخورد و تیم پزشکی‌ این مرکز . خدا خیرتون بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *