همراه : ۵۳۸۹۴۶۵ ۰۹۱۲

شعبه آریاشهر: ۴۴۹۶۵۲۸۱ (۰۲۱)

خرید باتری سمعک – قیمت باتری سمعک در سال 1401

خرید باتری سمعک

راهنمای مقاله

خرید باتری سمعک یکی از کارهایی است که کاربران سمعک با آن سروکار دارند. توجه به زمان انقضای باتری سمعک هنگام خرید بسيار اهميت دارد. گاها با بيمارانی مواجهه می شويم که از افراد سودجو و متقلب در تجهيزات پزشکی باتری سمعک تهيه کرده اند و بيان مي کنند اين باتری های جديدی که خريده ام زود زود تمام می شود. وقتی به تاريخ باتری نگاه می کنيم متوجه می شويم انقضاي باتری يا گذشته است يا زمان کمی به انقضای آن مانده است.

لازم به ذکر است که انقضای باتری سمعک به صورت ميلادی نوشته می شود و هميشه بايد حداقل 2 سال به انقضای باتری سمعک زمان مانده باشد. هرچه به انقضای باتری سمعک زمان کمتری مانده باشد کيفيت مواد شيميايی باتری کمتر مي شود که اين کيفيت کمتر سبب می شود باتری زودتر تمام شود. باتری های سمعک از نوع روی – هوا می باشند. با برداشتن روکش روی آن، باتری شروع به کار کردن خواهد کرد و عمر مفید آن شروع می شود.

 

باتری ها در سایزهای مختلفی موجود هستند که هر سایزی، رنگ مخصوص به خود را دارد

باتری ۱۰ (زرد رنگ)

باتری۳۱۲(قهوه ای)

باتری ۱۳(نارنجی)

باتری ۶۷۵( آبی)

غالبا سایز باتری برای سمعک های داخل گوشی ۳۱۲ یا ۱۳، سمعک های نامریی سایز ۱۰، پشت گوشی ۱۳ یا ۳۱۲ و سمعک های سوپر پاور پشت گوشی ۶۷۵ است.

 

عمر باتری سمعک

باتری ها بر اساس سایزشان عمر مفید متفاوتی دارند. عمر مفید باتری سمعک، علاوه بر سایز آن، بسته به تعداد برنامه های فعال شده در سمعک، نوع تکنولوژی انتخابی و…نیز دارد. بطور کلی از نظر طول عمر باتری، به ترتیب باتری ۶۷۵ (آبی رنگ) بیشترین طول عمر را دارند. باتری ۱۳(نارنجی رنگ )،۳۱۲(قهوه ای رنگ) و کمترین طول عمر مربوط به باتری سایز ۱۰(زرد رنگ) می باشد. با تمام شدن عمر باتری، سمعک خاموش می شود. پس این حالت را با خرابی خود قطعه ی سمعک اشتباه نگیرید.

 

نحوه استفاده از باتری سمعک

  • بعد از برداشتن روکش و قبل از مصرف بگذارد ۱_۲ دقیقه در هوای آزاد بماند
  • قبل از خواب، درب باتری سمعک را باز بگذارید تا باتری بی جهت مصرف نشود
  • در صورتی که برای مدت طولانی از سمعک استفاده نمی کنید، باتری را از داخل آن خارج کنید تا سولفاته نشود
  • توجه داشته باشید که سایز باتری بسته به نوع و مدل سمعک متفاوت می باشد پس از قرار دادن باتری با سایز کوچک تر یا بزرگ تر در درب باتری خودداری کنید
  • باتری ها چون از نوع روی_هوا می باشند، در نتیجه در آب قابلیت فعالیت را ندارند
  • باتری سمعک را دور از دسترس کودکان نگه دارید
  • توجه داشته باشید که هر باتری تاریخ انقضا دارد، از قرار دادن باتری که تاریخ انقضای آن گذشته است در سمعک جدا خودداری کنید

قیمت باتری سمعک

قیمت باتری سمعک در سایز های متفاوت، تفاوت ندارد. تنها عاملی که در قیمت باتری سمعک تاثیر دارد مارک و برند باتری مورد نظر است. به طور مثال قیمت باتری سمعک مدل دوراسل اصلی گرانترین بوده و بعد از آن قیمت باتری ریوواک بیشتر است. در بین قیمت باتری های برند دی پاور ارزانترین بوده و کیفیت پایینی دارد.

 

خرید انواع باتری سمعک

خرید باتری سمعک مارک ریوواک آلمان

یکی از بهترین برند باتری موجود در بازار برای سمعک مارک ریوواک است. شرکت Rayovac بسته ای جدید و عالی را با توجه به نیاز دارندگان سمعک طراحی کرده است. باتری ریوواک در تمام سایزهای خود دارای بهترین کیفیت است. برای تمام برند های سمعک می توان از این باتری استفاده کرد. جهت خرید باتری سمعک مارک ریوواک با ما تماس بگیرید.

خرید باتری سمعک

خرید باتری سمعک مارک زیمنس آلمان

باتری زیمنس با نام تجاری سیگنیا یکی دیگر از برندهای معتبر باتری سمعک است. شرکت زیمنس این باتری ها را برای سمعک های خود تولید کرده است. کیفیت باتری های سیگنیا در تمام سایز ها به جزء سایز 10 مناسب است. جهت خرید باتری سمعک برند زیمنس با ما تماس بگیرید.

خرید باتری سمعک زیمنس

خرید باتری سمعک مارک دوراسل

باتری های دوراسل یکی از مارک های با کیفیت برای سمعک هستند. این باتری ها دارای چسب بلندی هستند که استفاده از آن برای کسانی که مشکل بینایی دارند، به خصوص سالمندان راحت است. جهت خرید باتری سمعک مارک دوراسل با تماس بگیرید.

خرید باتری سمعک مارک ویدکس

این مارک باتری در مقایسه با سایر مارک ها دارای کیفیت پایین تری است. پیشنهاد ما برای کاربران سمعک مارک ریوواک است.

ارسال باتری سمعک به تمام نقاط تهران و حومه

در صورت درخواست مراجعین سفارش ها به صورت تلفنی پذیرفته می شود و برای شما ارسال می شود.

باتری سمعک را کجا بخریم؟

متاسفانه برندهای متفرقه باتری سمعک در بازار بسیار زیاد است. قیمت باتری سمعک در حال حاضر نسبتا بالا است و همین عامل باعث شده است که کاربران سمعک به دنبال باتری ارزان قیمت باشند. باتری های سمعک را بهتر است در کلینیک های شنوایی سنجی و سمعک تهیه کرد که تاریخ مصرف کافی و کیفیت به مراتب بهتری دارد.

خرید باتری سمعک سایز 10

کوچکترین سایز باتری سمعک بوده که رنگ آن زرد است. این باتری ها برای سمعک های داخل گوشی بیشترین کاربرد را دارد. طول مصرف این باتری ها نهایتا یک هفته است. هنگام خرید باتری سمعک سایز 10 به مارک آن توجه کنید. بعضی از مارک های باتری سایز 10 ارزش خرید ندارند.

خرید باتری سمعک 312

بعد از باتری سایز 10 باتری های سایز 312 هستند که سایز بزرگتری نسبت به باتری ده دارند. این باتری ها برای سمعک های پشت گوشی کوچک یا ریک کاربرد دارد. رنگ این باتری ها قهوه ای است. باتری ریوواک بهترین مارک برای خرید در سایز 312 هستند.

خرید باتری سمعک سایز 13

باتری سمعک سایز 13 مخصوص سمعک های پشت گوشی است که معمولا مصرف آنها هر ده تا دوازده روز طول می کشد. رنگ این باتری ها نارنجی است. معمولا تمام برندها در سایز 13 خوب هستند.

خرید باتری سمعک سایز 675

بزرگترین باتری سمعک است که رنگ آن آبی رنگ است. باتری سایز 675 معمولا طول مصرف یک ماهه دارند و از این لحاظ به صرفه هستند. این باتری ها برای سمعک های بزرگ یا سوپر پاور قابل استفاده است.

مرکز باتری سمعک در تهران

مراکز معتبر خرید باتری سمعک معمولا کلینیک های شنوایی سنجی و سمعک است. جهت خرید باتری سمعک در تهران حتما به این مراکز مراجعه نمایید.

عمر باتری سمعک

همانطور که در بالا توضیح دادیم عمر باتری سمعک بستگی به سایز و مارک آن دارد. به طور مثال باتری سمعک مدل ریوواک حداقل یک هفته در باتری های کوچک تا یک ماه در باتری های بزرگ عمر دارد. هنگام خرید باتری سمعک به تاریخ مصرف آن توجه کنید. معمولا باتری های سمعک دیجی کالا طول تاریخ مصرف کمی دارند و با احتیاط از این سایت خرید نمایید.

کیفیت باتری سمعک دی پاور

یکی از بی کیفیت ترین باتری سمعک موجود در بازار متفرقه است. شما هیچ وقت این باتری سمعک را در مراکز شنوایی سنجی پیدا نخواهید کرد. باتری سمعک دی پاور در ایران ساخته می شود.

بایدها و نبایدهای خرید باتری سمعک

هرگز از باطری ساعت، برای سمعک استفاده نکنید، استفاده از باطری ساعت باعث خراب شدن سمعک می شود. باطری را از مراکز معتبر مانند کلینیک های شنوایی شناسی تهیه کنید. هنگام خرید به تاریخ مصرف و انقضای باتری توجه کنید. باطری برندهای معتبر را خریداری کنید. از خرید باتری های بی کیفیت و ارزان خودداری کنید. تا زمانی که از باطری سمعک استفاده نمی کنید، برچسب آن را جدا نکنید. هنگام جدا کردن برچسب باتری، سطح آن را با ناخن تمیز کنید تا جریان هوا به درون باتری برقرار شود. پس از گذشت دو تا سه دقیقه، باتری را داخل سمعک قرار دهید. هنگام خرید سمعک از شنوایی شناس خود بخواهید انواع سمعک های دارای شارژر را به شما معرفی کنند. خرید سمعک دارای شارژر از نظر هزینه مقرون به صرفه می باشد

سرور فتحی

سرور فتحی

سرور فتحی بیرانوند کارشناسی ارشد شنوایی شناسی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مدیر کلینیک شنوایی شناسی، تجویز سمعک و سرگیجه آریاشهر مولف کتاب” توانبخشی شنوایی و زبان آموزی کودکان زیر۷سال دارای تقص شنوایی” و با سابقه ی 10 سال فعالیت در زمینه شنوایی شناسی ، تجویز سمعک و سرگیجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.